1

Temat: Wrocławska Liga Pokemon lipiec/sierpień 2014

Kraków chyba miał coś podobnego jakieś dwa lata temu. System wydaje się być sensowny, oni chyba mieli coś podobnego. W każdym razie, o to pomysł, a brak sprzeciwu równa się jego akceptacji. Sugestie, wskazówki mile widziane.

Liga nie byłaby niczym innym, niż po prostu serią turniejów (jeśli będą przynajmniej 4 osoby na spotkaniu) odbywających się w czwartek co tydzień (chyba, że dojdziemy do porozumienia i przesuniemy spotkania w niektórych tygodniach na inne dni, dla lepszej frekwencji). Byłoby to najczęściej każdy z każdym, Bo1 lub Bo3, do ustalenia na miejscu.

Liga zakończona byłaby większym turniejem, z większym wpisowym i potrojoną liczbą zdobytych punktów. Wtedy byłyby też rozdane nagrody na koniec sezonu.

System wpłacania wpisowego wyglądałby następująco:
2,50zł - na pulę nagród na koniec sezonu, można nie wpłacać, ale wtedy nie uzyskuje się punktów za dany turniej
7,50zł - na pół boosterka na wpisowe, z tego draft, można nie wpłacać, wtedy się nie draftuje

Czyli pełny "pakiet" na jednym spotkaniu to 10zł, który można ograniczyć do 7,50zł, 2,50zł lub 0,00zł.

System punktów:
Zwycięzca każdego turnieju uzyskuje liczbę punktów równą liczbie uczestników, a każdy następny gracz otrzymuje 1 punkt mniej, aż do ostatniego miejsca, które otrzymuje 1 punkt.
W przypadku, gdy na dane spotkanie ligowe przyjdą mniej niż 4 osoby, turniej nie jest rozgrywany, tylko zwykłe spotkanie, nie wpłaca się wpisowego, ale każdy przybyły otrzymuje po 1 punkcie za obecność.

Mamy siedem osób, które potencjalnie byłyby zainteresowane ligą:
Piterr
Inumaru
Schen
Aveross
Maślak
Asusik
Brzezik

Proszę te osoby o wypowiedzenie się, podziękowanie za post lub jakąkolwiek oznakę, że przeczytały temat i się z nim zgadzają.

03.07
10.07
17.07
24.07
31.07
07.08
14.08
21.08
28.08

Czyli 9 spotkań i być może ten turniej na zakończenie.
Zakładając, że na każdym pojawią się 4 osoby i będzie 10zł do puli nagród za każde spotkanie, powinniśmy ubierać 80-100zł na nagrody końcowe. Proponuję połowę całej puli (zaokrągloną w dół, jeśli będzie nieparzyście) przekazać zwycięzcy ligi, dla drugiego miejsca ~3/4 tego, co zostanie i dla trzeciego miejsca 1/4, choć najpewniej starczy nam na około 6 boosterów, wtedy zwycięzca weźmie 3, drugie miejsce 2 i trzecie 1.

Gramy bez proxów.

Pomysły, pytania, sugestie?

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

2

Odp: Wrocławska Liga Pokemon lipiec/sierpień 2014

Pasuje mi wszystko.

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

3

Odp: Wrocławska Liga Pokemon lipiec/sierpień 2014

03.07 do 16:20 w pracy więc na 18 powinienem się pojawić ale bez hajsu na wpisowe bo matki boskiej pieniężniej dopiero 10tego
10.07 nie pasuje mi bo mam już umówione spotkanie
17.07 mam wolnę więc wydaje mi się że powinienem się pojawić
24.07 do 16:20 w pracy więc na 18 powinienem się pojawić
31.07 do 13:20 w pracy więc na 15 powinienem się pojawić
07.08 ...
14.08 ...
21.08 ...
28.08 ...

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

4

Odp: Wrocławska Liga Pokemon lipiec/sierpień 2014

Przykro mi to mówić, ale ja niestety muszę darować sobie grę przez całe wakacje sad

5

Odp: Wrocławska Liga Pokemon lipiec/sierpień 2014

Ja niestety tak samo jak schen, cale wakacje mam robote, tak naprawde robote mam do 28 wrzesnia 10-18, wiec niestety ja odpadam. ;c

6

Odp: Wrocławska Liga Pokemon lipiec/sierpień 2014

To chyba sobie odpuścimy, bo Schenowi, Asusikowi, Brzezikowi i Sebkowi całe wakacje nie pasują wcale. Zostaję ja, Inumaru, Aveross i Maślak, ale też nie zawsze. Trzeba się będzie ograniczyć po prostu do dość kameralnych spotkań, bez żadnej ligi.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

7

Odp: Wrocławska Liga Pokemon lipiec/sierpień 2014

Moze sobota? Ja do 14 pracuje.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.