101

Odp: Początkujący

kordian222 napisał/a:

Żeby sobie wybrać decka warto pooglądać trochę kanałów na YouTube. Osobiście polecam: https://www.youtube.com/channel/UC18Y2Z … g4Fk3UkbRg Gość robi decki z większości kart i pokazuje jak działają.

W sumie Kordianie jesteś prawdopodobnie jedyną osobą tutaj, która poleca ten kanał.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

102

Odp: Początkujący

Mam to gdzieś co inni polecają. Kanał dobry szczególnie dla kogoś kto zaczyna, bo ma duży przekrój przez większość kart i uczy podstaw.

Podziękowania za transakcje dla: Adrian22, adriank1, Aveross, Babidi, Banzail, Bidulek, Bulbinek, Fosgen_2004, Inumaru, Kakel, Kars, Kicek91, kixos, Koga, konradmadry, Krizz, Lesiu, Lokolin, mcszuwacz, Piterr, Schen, ShrimpCards, sikorkatrol, szymon.przybyl, wexegon01, X-Wing666.

Podziękowali za posta: mcszuwacz

103

Odp: Początkujący

Dzięki. TCG online już znam testowałem:)
Coś tam poskładałem, gram i nawet mi to idzie, tylko nie ogarniam formatów itd...
To może sobie kupie taki mały pack z 3 boosterami albo elite trainer pack aby mieć radość z otwierania boosterków, a potem przejdę się do chłopaków z kato, jak tylko dowiem się gdzie ten hex jest itd:)


Czy to jest git?
POKEMON: XY11 Steam Siege ELITE Trainer Box ??

104

Odp: Początkujący

To jest box z najnowszego dodatku, więc wszystko w standardzie. Obecny standard to sety od Primal Clash w górę. Tu jest link do najstarszego obowiązującego setu w grze: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/ … lash_(TCG) Czyli wszystkie następne sety przy klikaniu strzałki w prawo na tej stronie (Roaring Skies, Ancient Origins itd..) są obecnie legalne. Wydaje mi się, że ten box nie jest takim złym pomysłem ponieważ na pewno zagwarantuje radość z otwierania boosterów, potencjalnie da możliwość wymian na potrzebne karty - zwykle jakieś ultra rare lecą z boosterów w elite boxach. Poza tym da karty energii, koszulki do kart w decku, kostkę, damage countery.

Podziękowania za transakcje dla: Adrian22, adriank1, Aveross, Babidi, Banzail, Bidulek, Bulbinek, Fosgen_2004, Inumaru, Kakel, Kars, Kicek91, kixos, Koga, konradmadry, Krizz, Lesiu, Lokolin, mcszuwacz, Piterr, Schen, ShrimpCards, sikorkatrol, szymon.przybyl, wexegon01, X-Wing666.

105

Odp: Początkujący

Witaj na forum,

kordian222 napisał/a:

Żeby sobie wybrać decka warto pooglądać trochę kanałów na YouTube. Osobiście polecam: https://www.youtube.com/channel/UC18Y2Z … g4Fk3UkbRg Gość robi decki z większości kart i pokazuje jak działają.

DarkIntegralGaming składa talie ze wszystkiego. Niestety w większości (nikomu nie ujmując) jego talie są niegrywalne. Na platformie Pokemon TCG Online działają wszystkie talie ponieważ:
-komputerowy algorytm RNG,
-ludzie nie mają kart,
-w większości gra się na ludzi nie potrafiących grać - to sprawia wrażenie, że wszystko ładnie i płynnie chodzi.
To, że wszystko działa jest iluzją, którą weryfikuje rzeczywistość.

Nie ma idealnego kanału na youtubie, ale moim skromnym zdaniem lista wartych wypróbowania przedstawia się tak:

https://www.youtube.com/user/WorldRenownedHeretic - zdecydowanie faworyt
https://www.youtube.com/channel/UC_vZaY … W9OF3-sPFA - mocne drugie miejsce

Powyższe kanały tworzone są przez bardzo dobrych graczy. Przewija się tam wiele talii aktualnie najmocniejszych w środowisku karcianki.
Poniżej reszta:
https://www.youtube.com/user/teamfishknuckles
https://www.youtube.com/channel/UCkgkRX … O4vjLmzzjw
https://www.youtube.com/user/YellowSwellow

Nieśmiało zaproszę na kanał krakowskiej grupy Pokemon TCG: https://www.youtube.com/channel/UCgnQWO … nSErAUMkqA
Jestem świadom jego wad dlatego zostawiłem go na koniec. Na pewno powinieneś zerknąc na kanał Heretyka i PTCG Austria smile

Pozdro,
Panda

Edit1:

kordian222 napisał/a:

Mam to gdzieś co inni polecają. Kanał dobry szczególnie dla kogoś kto zaczyna, bo ma duży przekrój przez większość kart i uczy podstaw.

To jest jak z pływaniem. Ktoś może nauczyć Cię pływać bardzo szybko przyswajając Ci złą technikę i w efekcie podczas pływania będziesz się męczyć i zastanawiać dlaczego wszyscy naokoło bez problemu Cię wyprzedzają i mniej się męczą. DIG uczy złych nawyków, błędnie podejmuje decyzje i nie potrafi właściwie ocenić sytuacji na stole (o chaotycznych i neiskłądnych taliach nie wspomną). Jeżeli masz w planach zacząć wygrywać turnieje to odradzam naśladowania go.

Jeżeli od samego początku włożysz w pływanie sporo wysiłku i będziesz uczyć się dobrej techniki, to prędkość i wytrzymałość przyjdą z czasem. W karciankach jest podobnie: jeżeli od samego początku będziesz opierał swoje talie na popularnych archetypach turniejowych, uczył się mechaniki, zagrań i taktyki to z czasem zaczniesz wygrywać turnieje i powoli (mam nadzieję) tworzyć własne archetypy.

Do Ciebie należy wybór, którą drogą chcesz podążyć.

106

Odp: Początkujący

Dalszą dyskusję na temat tego, który kanał na YT jest najlepszy dla początkującego gracza zaaprobuję tylko, jeśli ktoś poda jakiś kanał jeszcze niewymieniony powyżej i w jego mniemaniu godny polecenia. Ten temat służy pomocy nowym graczom i dyskusje nie na temat będę kasował. Jeśli dalej chcecie prowadzić dyskusję o jakimś konkretnym kanale przenieście się na privy albo do innego tematu.

~ Kakel

107

Odp: Początkujący

xlselektor napisał/a:

Dzięki. TCG online już znam testowałem:)
Coś tam poskładałem, gram i nawet mi to idzie, tylko nie ogarniam formatów itd...
To może sobie kupie taki mały pack z 3 boosterami albo elite trainer pack aby mieć radość z otwierania boosterków, a potem przejdę się do chłopaków z kato, jak tylko dowiem się gdzie ten hex jest itd:)


Czy to jest git?
POKEMON: XY11 Steam Siege ELITE Trainer Box ??

Otwieranie boosterów zawsze polecam bo sam uwielbiam to robić. Niemniej odradzam dodatek Steam Siege. Jeżeli chodzi o "pull ratio" to jest tu naprawdę biednie. Polecam Ci dodatki: BreakPoint, BreakThourgh albo Fates Collide ze wskazaniem na ten pierwszy. Elite Trainer Box nie jest takim złym pomysłem.  Dostajesz koszulki na karty, boostery i znaczniki do gry. Zasad gry możesz nauczyć się na PTCGO. Kiedy je opanujesz to możesz spróbować strony tcgone.net Pozwala ona na grę przez przeglądarkę, przy czym nie musisz posiadać kart do gry. Masz darmowy dostęp do całej bazy danych. Niemniej bez znajomości zasad poruszanie się po polu rozgrywki może być uciążliwe i dlatego w tym celu zanim zaczniesz korzystać z tcgone powinieneś już mieć opanowane podstawy smile

Oczywiście zawsze możesz w dowolnej chwili wpaść do najbliższego ośrodka gry i zamienić parę słów z lokalnymi graczami. Oni powinni nakierować Cię na właściwy tor.

108

Odp: Początkujący

Pull ratio w elite boxie SS jest przeciętnie wyższe niż w poprzednich setach. Producenci zmniejszyli liczbę UR w boxie Steam Siege na koszt elite trainer boxów, prawdopodobnie dlatego, że nikt już nie chciał kupować elitek, w których bywało i jedno rare holo na cały box, a poza tym same non holo rare. Wcześniej opłacało się po prostu kupić boxa i wydropić 7-10 ultra rarów.
Co do grywalności lepszy Breakpoint, ale to też jest kwestia szczęścia żeby nie natłuc spirit linków lub samych poków w miejscu uncommonów.

Podziękowania za transakcje dla: Adrian22, adriank1, Aveross, Babidi, Banzail, Bidulek, Bulbinek, Fosgen_2004, Inumaru, Kakel, Kars, Kicek91, kixos, Koga, konradmadry, Krizz, Lesiu, Lokolin, mcszuwacz, Piterr, Schen, ShrimpCards, sikorkatrol, szymon.przybyl, wexegon01, X-Wing666.

109

Odp: Początkujący

Zobaczymy. Ja juz sobie zamówiłem ten box.  Koszulki fajna sprawa i inne gadżety też. Ogólnie pudełko na zdjęciach wygląda dość elegancko.

Co do innych pomysłów gier online nie jestem przekonany.  To co już gram mi starcza a jakoś wole grać na żywo. Jeżeli się uda kogoś dorwać w kato będzie fajnie na razie milczą.

110

Odp: Początkujący

Witam!

Chciałbym zacząć grać w Pokemony. Na początku chciałem kupić jakąś talię i kilka boosterów, ale po przeczytaniu tego wątku widzę, że nie jest to dobry pomysł. Także jaką talię byście polecili dla początkującego żeby dało się coś pograć bez wydawania jakichś większych pieniędzy?

Ile takie talie są "ważne"? Tzn załóżmy, że dzisiaj wychodzi nowy dodatek. Ile można grać kartami z jakiegoś rozszerzenia zanim nie wyjdzie ze standardu?

Gdzie gracie w Katowicach? Gdzieś mi się przewinęła tutaj nazwa Hex, ale w sumie co to i gdzie to to nie wiem. Jak często się spotykacie? Czy dałoby radę z kimś się zgadać, coś pograć, żeby zobaczyć co i jak.

111

Odp: Początkujący

kolba napisał/a:

Witam!

Chciałbym zacząć grać w Pokemony. Na początku chciałem kupić jakąś talię i kilka boosterów, ale po przeczytaniu tego wątku widzę, że nie jest to dobry pomysł. Także jaką talię byście polecili dla początkującego żeby dało się coś pograć bez wydawania jakichś większych pieniędzy?

Ile takie talie są "ważne"? Tzn załóżmy, że dzisiaj wychodzi nowy dodatek. Ile można grać kartami z jakiegoś rozszerzenia zanim nie wyjdzie ze standardu?

Gdzie gracie w Katowicach? Gdzieś mi się przewinęła tutaj nazwa Hex, ale w sumie co to i gdzie to to nie wiem. Jak często się spotykacie? Czy dałoby radę z kimś się zgadać, coś pograć, żeby zobaczyć co i jak.

Witaj,
Fajnie, że trochę poczytałeś i kupno theme decka i boosterów odłożyłeś na dalszy plan, a wolisz skupić się na zbudowaniu talii smile By jak najszybciej złożyć porządny deck, kupuje się single od innych graczy/zza granicy (trollandtoad, ccggcastle). Ostatnio jednak wyszedł bardzo ciekawy produkt, mianowicie znajdziesz tam jedne z najużytecznych pokemonów (Rachu, Milotic, Octillery), trainerów (VS Seeker, Sycamore) oraz energie.
Panda na facebooku "Cracow Crew" zamieścił fajny artykuł o złożeniu pierwszej talii dla początkujących z pomocą tego decku (mowa o Keldeo vs Rayquaza - kupisz na ISA.pl). Umieszczę go tutaj.
LINK: https://m.facebook.com/story.php?story_ … 6526154663

2. Co do ważności setów. Co rok rotują/wypadają 3-5 najstarszych setów. Spokojnie karty posłużą Ci na minimum 2 lata (od wyjścia dodatku).

3. @Adriank1 @Lesiu @Matilol są ze śląska. AAle z Katowic masz całkiem blisko do Krakowa, gdzie grają w soboty i wtorki (poprawcie mnie jeśli się mylę wink ).

I taka mała informacja dla Ciebie. Za miesiąc tj. 29 październik odbywa się większy turniej w Dragonusie w Krakowie (niedaleko dworca), do tego czasu chyba już dałbyś radę złożyć talię wink

Greninja & Dewott

112

Odp: Początkujący

Zerknąłem sobie na te stronki. Jak jest u nich z wysyłką na najtańszą opcję? Troll - $5,14  CCG - $3,95. Dochodzi to? Nie ma obaw? I ile to trwa? smile

113

Odp: Początkujący

W Kato gramy zazwyczaj w Galerii Katowickiej. W ciągu najbliższych tygodni na bank będę chciał zrobić jakieś spotkanie. Info będzie tutaj an forum w odpowiednim dziale smile

114

Odp: Początkujący

kolba napisał/a:

Zerknąłem sobie na te stronki. Jak jest u nich z wysyłką na najtańszą opcję? Troll - $5,14  CCG - $3,95. Dochodzi to? Nie ma obaw? I ile to trwa? smile

Troll idzie miesiąc i nie wykluczone, że karty będą w kiepskim stanie. CCG Castle to porządna firma, karty dochodzą zwykle mniej niż w 10 dni, są w dobrym stanie i co najważniejsze nie musisz się martwić o cło.

Podziękowania za transakcje dla: Adrian22, adriank1, Aveross, Babidi, Banzail, Bidulek, Bulbinek, Fosgen_2004, Inumaru, Kakel, Kars, Kicek91, kixos, Koga, konradmadry, Krizz, Lesiu, Lokolin, mcszuwacz, Piterr, Schen, ShrimpCards, sikorkatrol, szymon.przybyl, wexegon01, X-Wing666.

115

Odp: Początkujący

Dodam tylko, że jedyną wadą jest to, że powyżej 7 kart przesyłka na ccgcastle chyba jest z 6,95. W zamian za każdego wydanego dolara masz 5 centów zniżki na następne zamówienie + jakiś okazjonalny kod zniżkowy 5%.

Przesyłki z trolla mają swoje plusy - niektóre karty, szczególnie trainery, są tańsze, mają większy wybór, ale trzeba czekać na paczkę z trzy tygodnie. No i oclą Ci ją jeśli zamówienie przekroczy równowartość 45 EUR, bo raczej nie bawią się w zaniżanie wartości paczki.

116

Odp: Początkujący

na ccgcastle jest jakiś wiecznie działający kod na $5 zniżki, poszukaj w internecie

117

Odp: Początkujący

Yabol - niestety, po drugiej paczce przestało mi go przyjmować ;p także czas działania owszem, ale z powtarzalnością gorzej.

118

Odp: Początkujący

suabo sad no ale koledze powinno dzialac skoro 1 raz.

119

Odp: Początkujący

W przyszlym tygodniu planuje cos tam zamowic, takze poszukam, sprawdze.

120

Odp: Początkujący

Jak zacząć bo prościej powiedzie się nie da smile

121

Odp: Początkujący

Witaj,

Jeżeli chcesz wiedzieć jak zacząć to moim zdaniem powinieneś powiedzieć parę słów o sobie, jak na przykład: jakie jest Twoje doświadczenie jeżeli chodzi o karciane gry kolekcjonerskie? Skąd jesteś (lokalni gracze powinni być w stanie Ci pomóc wejść do świata karcianki)? Jaki jest budżet jaki chciałbyś przeznaczyć na grę? Planujesz grać tylko dla zabawy, czy lubisz tryhardować i konkurować z innymi na turniejach rangi lokalnej, czy nawet ogólnopolskiej? Myślę, że część informacji możesz uzyskać przeglądając istniejący już temat dla początkujących: http://ptcg.eu/forum/post/13888/#p13888

Pozdro,
Panda

122

Odp: Początkujący

Brak doświadczenia tylko PTCGO, Prudnik Opolskie. Nie Ma Graczy PTCG w Prudniku miasto 16k mieskańczów.  budżetu wmiare . To i to . Proszę o dalsze info

123

Odp: Początkujący

Jasny gwint. To nie przesłuchanie na komisariacie, a ja nie planuję wychować Cię jak własne dziecko smile
Najbliżej Ciebie grają chyba we Wrocławiu. Ten temat był już wielokrotnie poruszany na tym forum i wystarczy trochę poszukać. Na początek najlepiej będziesz kontynuował granie i przyswajanie zasad na PTCGO. Jeżeli chcesz się zacząć bawić w granie w prawdziwe kartoniki to odezwij się do grupy Wrocławskiej. Karty możesz dostać od nich, albo zamawiać w sklepach internetowych takich jak trollandtoad.com, ccgcastle.com i wiele innych. W grę wchodzi nawet ebay smile
Talie dla siebie musisz wybrać sam, ja Ci nie powiem czym masz grać. Możesz pooglądać filmiki w internecie, testować na internetowych symulatorach i dopiero potem decydować co i gdzie kupić.

124

Odp: Początkujący

Tak tato boostery mam i troche kart też a można grać taljami tematycznymi ? Karty kupiłem na isa.pl

125

Odp: Początkujący

Temat talii tematycznych wielokrotnie wałkowany - jak chcesz grać ze znajomymi, oczywiście, kupcie sobie talie tematyczne. Na lokalnych turniejach takimi taliami wiele nie zdziałasz i będziesz raczej "free fragiem" dla pozostałych uczestników, choć oczywiście są dozwolone, o ile zawierają karty dostępne w granym na danym turnieju formacie. Polecam poczytać choćby przyklejony w tym dziale temat "Początkujący", który może rozwiać sporo wątpliwości.