76

Odp: Początkujący

Niestety przestałem jakiś czas temu śledzić co do tych theme decków wrzucają. Ale chyba jest jakiś całkiem dobry na Greninjach? Niestety ktoś inny musi Cię tu poratować.

77

Odp: Początkujący

Hej smile
Po zaprzestaniu (mocno casualowej) gry w ygo zacząłem szukać jakiegoś ciekawego tcg, w którego mógłbym zacząć grać bardziej poważnie i zainteresowałem się tym Pokemonowym. Pograłem trochę w wersję online i muszę przyznać, że chociaż nie interesowałem się zbytnio pokemonami, to karcianka przypadła mi do gustu, a teraz szukam czegoś odpowiedniego na pierwszy zakup. Myślałem nad theme deckiem "Night Striker", ale zacząłem przeglądać nowsze i zastanawiam się czy Night Striker to dobry pomysł i czy może powinienem kupić coś innego. (A może odpuścić sobie theme deck i już teraz zacząć składać coś lepszego? Chociaż to się wydaje dosyć dziwnym pomysłem jak na start)

78

Odp: Początkujący

Na początek theme deck będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Theme deck zazwyczaj nie jest zbyt potężny ale można
na jego podstawie złożyć normalny deck. Potem możesz pobawić się w booster'ki, jeśli chcesz grać turnieje w formacie
standard, kupuj od Primal Clash w górę. Jak się wkręcisz na dobre to kup Elite Trainer Box'a, taki zawiera wszystko co
potrzebne do gry, lecz nie jest tani.

Co do theme decka najlepszy na początek będzie np. Night Striker albo Storm Rider, jak wolisz co innego to śmiało.
Bodajże 3 sierpnia wychodzi nowy dodatek a razem z nim 2 nowe theme decki ale nie wiem czy są godne uwagi.

Booster'y to nie wiem jak ci poradzić. Ja kupuję dla kart ultra rzadkich, takich jakie mi pasują, ale w prawdzie nie wiem co będzie dobre na początek, ale to chyba nie ma znaczenia. Sprawdź spis kart od Primal Clash i nowszych dodatków
i zdecyduj.

Elite Tranier Box zawiera - 8 boosterów, 65 koszulek, kości zamiast znaczników obrażeń, 45 kart energii (czyli po 5 każdego koloru), kość coin-flip, przekładki przewodnik po dodatku i pudełko. Z każdego dodatku wychodzi jeden albo dwa takie box'y.

Potem raczej będziesz wiedział co kupować.

Podziękowali za posta: Saciok

79

Odp: Początkujący

Saciok napisał/a:

Hej smile
Myślałem nad theme deckiem "Night Striker", ale zacząłem przeglądać nowsze i zastanawiam się czy Night Striker to dobry pomysł i czy może powinienem kupić coś innego. (A może odpuścić sobie theme deck i już teraz zacząć składać coś lepszego?

Cześć,

Jeżeli wcześniej grałeś tylko casualowo w ygo to najlepszym wyjściem będzie startera. Single mają sens jeżeli wiesz czego chcesz i masz duże doświadczenie w innych karciankach. W ten sposób byłbyś w stanie sobie odnaleźć archetyp, który najbardziej odpowiadałby twoim preferencjom. Zachęcam do wejścia na kanał Cracow Crew i obejrzenia kilku gier. Może jakaś talia przypadnie Ci do gustu i wtedy możesz spróbować odtworzyć decklistę albo najzwyczajniej w świecie wygooglować ją smile

Pozdro,
Panda

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Saciok, Woodhamma

80

Odp: Początkujący

Czołem,

moje 7-letnie bliźniaki zaraziły się Pokemonami, więc chcę żeby trochę pograli oprócz wymiany fachowych uwag pt. "mój ma 110 ataku", "a mój Teddiursa jest taki słodki" smile dostali kilka boosterów przypadkiem od wujka plus powymieniali się z kuzynem i strasznie im sie spodobało. Zamówiłem im kilka theme decków i chciałem dokupić tanio jakieś boostery, ale naciąłem się na podróby.

Może zalegają Wam niepotrzebne karty ze starszych edycji, których nie używacie, na turnieje się nie przydadzą, a moim dzieciakom sprawią radochę i pozwolą trochę pograć. Chętnie przyjmę/odkupię karty - dajcie znać, jeśli możecie mi pomóc.

81

Odp: Początkujący

Hej!

Grywałem kiedyś w tcg Pokemon za czasów GYM heroes i challenge. Chciałem zapytać jak sensownie teraz wrócić? W związku z pokemon go licze, że osoby zainteresują się choć chwilowo tcg. Wychodzi nowy dodatek steam siege. Zakupić taki starter i boostery. Ten większy zestaw z premierą 1.09 się opłaca? I przede wszystkim... Istnieje jakaś scena w zach pom? Bo na forum bieda...

Będę wdzięczny za informacje

82

Odp: Początkujący

Talie aktualnie grywane na turniejach możesz podejrzeć tutaj: http://www.pokebeach.com/forums/forum/m … ssion.250/

Karty - jeżeli chcesz od razu turniejowy deck, najlepiej kupić single w sklepie typu TrollAndToad albo szukać u innych graczy/kolekcjonerów, a jeżeli po prostu grać ze znajomymi - starter (theme deck) będzie ok, choć rozgrywka będzie o wiele wolniejsza, monotonna i raczej grywalnych kart tam nie ma.

83

Odp: Początkujący

A coś ktoś wie na temat szczecińskiej sceny?

84

Odp: Początkujący

Adrian22 napisał/a:

Witam chciałem poinformować że Szczecinie wracają spotkanie i turnieje Pokemona.
Spotkania w każdy czwartek od 15, a turnieje raz w miesiącu w sobotę.
Wszystko się odbywa w sklepie Fenix na Kaszubskiej 3.

Nie wiem na ile ten wpis jest aktualny. Najlepiej skontaktuj się z autorem posta, albo można też udać się do sklepu i się popytać o graczy.

85

Odp: Początkujący

Siemanko kolanko Panowie i Panie. Po sukcesie gry Pokemon go przypomniałem sobie o kieszonkowych stworkach na tyle, że postanowiłem rozpocząć grę w karciankę pokemon. Niestety jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o zasady panujące podczas rozgrywki jak i przed nią. Nie znam również żadnych skrótów którymi się posługujecie. Poprostu czuję się w tym temacie jak dziecko we mgle. Liczę więc, że ktoś mnie za rączkę wyprowadzi z tej mgły. Dodam tylko, że zamówiłem sobie ze strony wish.com 100 kart w bosterach. Domyślam się że będą to podróbki i na dodatek nie będzie tam kart trenera i energii? Jaki zestaw startowy najlepiej na początku kupić? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Aha, jeżeli chodzi o angielsku to średnio ale ponoć człowiek się uczy przez całe życie smile

86

Odp: Początkujący

Witaj Shinobi,

Co do zasad - tu jest filmik po polsku: https://www.youtube.com/watch?v=cDfWKv3wkNU

Co do kart - chcąc zebrać karty do decku turniejowego, najlepiej albo je kupić na single (trollandtoad, cardmarket), albo zdobyć od innych graczy. Zestaw startowy (theme deck) dla funu jest ok, ale nie ma tam kart, które się przydadzą robiąc swój deck.

Podziękowali za posta: Shinobi

87

Odp: Początkujący

No dobra. Gdybym na początek wziął ten deck: http://isa.pl/p10465-POKEMON-XY6-Roarin … 10980.html to ile czego w tej talii będę miał? Tzn. Ile poków? Ile kart trenera i ile kart energii? I czy w tym sethcie mogę znaleść każdego pokemona od serii indigo league po xy?

88

Odp: Początkujący

Wpisujesz w YouTube Roaring Skies Articuno theme deck opening i masz.
Proponuję zacząć od Pokemon trading game online. Tam uczą krok po kroku.

Podziękowania za transakcje dla: Adrian22, adriank1, Aveross, Babidi, Banzail, Bidulek, Bulbinek, Fosgen_2004, Inumaru, Kakel, Kars, Kicek91, kixos, Koga, konradmadry, Krizz, Lesiu, Lokolin, mcszuwacz, Piterr, Schen, ShrimpCards, sikorkatrol, szymon.przybyl, wexegon01, X-Wing666.

Podziękowali za posta: Anders

89

Odp: Początkujący

Shinobi napisał/a:

No dobra. Gdybym na początek wziął ten deck: http://isa.pl/p10465-POKEMON-XY6-Roarin … 10980.html to ile czego w tej talii będę miał? Tzn. Ile poków? Ile kart trenera i ile kart energii? I czy w tym sethcie mogę znaleść każdego pokemona od serii indigo league po xy?

Tu masz rozpiskę: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/ … last_(TCG) (30 Pokemonów, 13 Trainerów, 17 Energii). W każdym secie jest około 70-80 różnych Pokemonów, więc na pewno nie znajdziesz każdego.

90

Odp: Początkujący

Czy atak leavanny cordinate bedzie dzialal na siglypha z toolboxem. Licze na jakies luki.

91

Odp: Początkujący

Niestety żadnych luk nie ma, atak nie działa, jeśli Sigiliph ma już pod sobą co najmniej jednego toola. Na przyszłość do takich pytań polecam założyć temat w dziale "Pytania związane z zasadami" smile .

92

Odp: Początkujący

pytanie poczatkujacego: co sadzicie o decku inkay ink spit malamar contrary gothitelle teleport room shrine of memories? I mozecie polecic mi temat w ktorym to napisac zebym nie musial pisqc pytanie poczatkujacego

PS: jesli ktos juz go wymyslil to czrmu nie ma w google grafice takiej grafiki z usmiechnietym darkintegralem inkayem malamarem i shrine of memories?!

93

Odp: Początkujący

http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/ … sher_(TCG) co powiecie o tym decku? W miare czy słaby?

94

Odp: Początkujący

Trochę kart przyda się do decku Greninji, brakuje BREAKów i Stage 2 z abilitką Water Shuriken, tu masz przykładową rozpiskę:
http://www.pokebeach.com/forums/threads … ak.129028/

95

Odp: Początkujący

No ok ale jak te karty zdobyć?

96

Odp: Początkujący

Jak chcesz narazie wkręcić się w karciankę, grać ze znajomymi dla funu - theme deck będzie ok, a z czasem możesz zbierać karty potrzebne do wzmocnienia talii.

A karty - albo od ludzi z forum, albo ze sklepów z singlami (na forum czasami fosgen robi zamówienia z trollandtoad, wtedy można coś zamówić bez kosztów przesyłki z USA).

97

Odp: Początkujący

Aha. Czy w boosterach też mogę znaleźć te karty? (Oczywiście gdybym miał niebywałe szczęście) czy w boosterach znajdującym się same pokemony?

98

Odp: Początkujący

W boosterach są pokemony i trainery. Tak, możesz je znaleść w boosterze z odpowiedniego seta, ale zapewniam że wydasz więcej kasy starając się trafić je w boosterach, niż kupując single ze sklepu/kupując od innego gracza.

99

Odp: Początkujący

Pod wpływem Pokkena, zastanwiam sie czy sobie nie pograć. Mam 30 lat, a o tej grze się mówi że nie jest dla starych ludzi.. więc trochę mi dziwnie. Co sobie kupić na start za 100-200 zł ? Nie wiem w jakim formacie, bo nie wiem jak się gra;)

100

Odp: Początkujący

Zdecydowanie nie jest dla dzieci, głównie ze względu na wymagania: znajomość angielskiego i przynajmniej częściowo logiczne myślenie.
Proponuję zacząć od założenia konta i nauki podstaw na: http://www.pokemon.com/us/pokemon-tcg/play-online/
Do 200 zł można sobie już złożyć na początek jakiś niezły tzw. budget deck, natomiast nie warto kupować gotowych decków. Jak już się wie co się chce to większość trainerów i kart Pokemonów można kupić od ludzi na forum (dział wymiany).
Żeby sobie wybrać decka warto pooglądać trochę kanałów na YouTube. Osobiście polecam: https://www.youtube.com/channel/UC18Y2Z … g4Fk3UkbRg Gość robi decki z większości kart i pokazuje jak działają.
Dla sprawdzenia cen kart polecam w miarę stabilny sklep: https://ccgcastle.com/product/pokemon lub pytania do ludzi na forum.
W Katowicach jest prężnie działająca grupa graczy, która na pewno chętnie pomoże na jakimś spotkaniu (bodajże grają w Hexie)
Pozdrowienia od rówieśnika smile

Podziękowania za transakcje dla: Adrian22, adriank1, Aveross, Babidi, Banzail, Bidulek, Bulbinek, Fosgen_2004, Inumaru, Kakel, Kars, Kicek91, kixos, Koga, konradmadry, Krizz, Lesiu, Lokolin, mcszuwacz, Piterr, Schen, ShrimpCards, sikorkatrol, szymon.przybyl, wexegon01, X-Wing666.