1

Temat: [NXD-on] AccelGarb

Pokemony [20]:
4x Shelmet PLB
4x Accelgor DEX
3x Eevee PLF-2
3x Flareon (Plasma) PLF
2x Trubbish LT
2x Garbodor LT
2x Mewtwo EX LT

Trainery [34]:
4x Professor Juniper PLB
4x N NV
3x Shauna XY
4x Bicycle PS
4x Ultra Ball PLB
3x Level Ball NXD
4x Float Stone PLF
3x Muscle Band XY
2x Silver Bangle PLB
1x Super Rod NV
1x Computer Search BC
1x Town Map BC

Energie [6]:
4x Double Colorless Energy LT
2x Fire Energy BW

Cel decku: grać dwie z trzech najbardziej przegiętych kart Stage 1 w całym bloku BW w jednej talii. Kombo Accelgor+Garbodor potrafi być zabójcze, jeśli przeciwnik gra mało Switchów/Escape Rope'ów, natomiast preferuje Float Stone'y, Keldeo EX czy Viriziony EX. Flareony to czysto wybór na popularne w Warszawie Viriziony, na to 6 miejsc można dać w sumie co się chce (Raichu, Drifblimy) w zależności od tego, co się chce kontrować bardziej.
Przy budowaniu talii kierowałem się zasadą: wrzucam tyle wszystkiego ile wydaje mi się potrzebne. Okazuje się, że zostało jeszcze miejsce na Town Mapa, którego wrzuciłem, bo nie miałem innego pomysłu. Zaletą talii jest to, że właściwie każdą kartę można od razu rzucić (trochę jak w Tool Dropie), dzięki czemu rowery można wykorzystać w pełni potencjału.
Talia nie jest bez wad: jej dobre matchupy zależą od techów. Samo kombo Accelgor/Garbodor dobrze działa tylko przeciwko Blastoisom, taliom bez Switchów i Darkraiom. Bez Flareona jest pod górkę z ViriSectem, bez Drifblimów jest pod górkę z Plasmą i tak dalej. Nie wiem jak chodzi przeciwko Fairy, pewnie o ile nie grają Switchów główną kwestią jest to, jak spożytkują swoje Max Potiony. Inną wadą jest to, że w talii jest stosunkowo mało kombinowania i gry nie dają sporo frajdy. Ale jak ktoś lubi grać lockami to może znajdzie przyjemność w graniu czymś takim.

Magiczne numerki, rozjaśniające może trochę dlaczego toole są takie, a nie inne (i wyjaśniające, czemu w talii brak Virbank City Gym PS):
Deck and Cover z Muscle Bandem + Deck and Cover z Muscle Bandem = 180 na EXie przeciwnika przed naszą następną turą.
Deck and Cover z Silver Banglem + Deck and Cover = 170 na EXie przeciwnika przed naszą następną turą.