76

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

http://www.pokebeach.com/2016/04/premiu … on-set-cp4

Robi się ciekawie. Jeśli dadzą to u nas w takim samym kształcie to chyba innych boosterów przez jakiś czas nie warto kupować ;p

77

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Zobaczyłem żabę i mam nadzieję, że jednak jej nie przedrukują T_T

78

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Set jest faktycznie bardzo fajny jeśli ktoś potrzebuje nadrobić sobie jakieś rzeczy, których nie dorwał, kiedy wychodziły (dlatego wychodzi w Japonii przed Worldsami - przypadeg?), ale mam nadzieję, że u nas go nie będzie. Przeleciałem wzrokiem po liście i to taka lista przebojów pierwszych sześciu setów. Co powoduje, że rotacja zupełnie nic nie daje w tym momencie, zwłaszcza że właśnie dostaliśmy Generations - set reprintów. Wszystkie dobre karty z XY, FLF, FFI i PHF są na liście. Z tym jako XY11 Trevenant nie traci ani jednej karty, Greninja tak samo, Night March zostaje (na kolejne 2 sezony!), wszystko zostaje. A formatowi przydało by się choć trochę zwolnić (Battle Compressor...), w tym momencie powoli dochodzimy do momentu, kiedy dominującą strategią jest przewinąć się przez pół talii w T1 i albo bijesz za 200 (NM), albo masz locka (Trevenant, Vileplume, w mniejszym stopniu Toad). Przypomina mi to DP-on w swojej najgorszej odsłonie. To Expanded ma w założeniu sprzyjać takim "śmiesznym" (czyt. chorym) kombinacjom, tuż obok Archiego/Maxiego w T1 w 90% gier. W Standardzie chciałbym, żeby gra się rozstrzygała jednak trochę później niż w pierwszej turze gry, chciałbym, żeby nowy sezon wymagał choć trochę przebudowania swojej talii, rozejrzenia się za czymś, co było przyćmione przez jakąś OP kartę. Tak będziemy mieli chory XY-on jeszcze przez co najmniej rok, mimo że oficjalnie będzie nazywał się inaczej.

Podziękowali za posta: Bulbinek, Kars

79

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Jeżeli ten set wyjdzie wydaniu angielskim, to chociaż ceny kart pospadają tongue
A taj z innej beczki, po co przedrukowywują Kangę EX i jej mega bez spirit linków?

Greninja & Dewott

80

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

A od kiedy Kangaskan ma spirit linka? wink

81

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Lesiu napisał/a:

A od kiedy Kangaskan ma spirit linka? wink

Wiesz, spirit linki wyszły bodaj w 2014 (?), więc mogliby mu dorobić tego jednego toola, żeby można by nim normalnie grać , nie tracąc tury tongue

Greninja & Dewott

82

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Mniej ostatnio gram, więcej obserwuję.
Smutne czasy są faktycznie, bo w stawce głównie talie, które w pierwszej rundzie załatwiają całą robotę.

Niemal wszędzie są Night March, Trevenant Break, Vespiquen z Vileplumem z naciskiem na talię pierwszą.
Można jeszcze spotkać nieśmiertelnego Yveltala, Toada, Greninję i z rzadką jakiegoś Mega Mańka.

Dla mnie te przedruki byłyby ok, gdyby wyeliminowali Battle Compressora. Pierwsze trzy talie dostałyby po tyłku i może dzięki temu gra trochę by się uspokoiła.
Inaczej jedyna nadzieja w nowym Barbaracle, który blokuje specjalki przy stadionie w grze.
Czas pokaże.

83

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Nie będę ukrywał, że też mnie coraz bardziej irytuje obecny format, zwłaszcza od wyjścia puzzli, które pozwalają jeszcze bardziej beztrosko przewijać się przez cały deck hmm. Moim zdaniem generalnie zbyt dużo zależy teraz od przebiegu T1. Podzielam zdanie Kakela, mam nadzieję, że poza Japonią set nie wyjdzie (i że night marche wyrotują :<!).

84

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Narzekacie na tego nm strasznie. Talia irytująca ale do oklikania. Tej karciance dobrze by zrobiło gdyby przestali drukować DCE smile

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Kicek91

85

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Panda napisał/a:

Narzekacie na tego nm strasznie. Talia irytująca ale do oklikania. Tej karciance dobrze by zrobiło gdyby przestali drukować DCE smile

Tu nie chodzi o night marcha samego w sobie, po prostu night march jest kwintesencją największej wady formatu: trwającej wieki T1, która w wielu grach właściwie rozstrzyga praktycznie wszystko wink.

86

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Myślę, że Najt Marsz jest tutaj jednak sporą kością niezgody - to właśnie przez niego meta wygląda, jak wygląda. Trevenant BREAK i Vileplume nie zawsze 'hitną' stół w T1, a nawet jeśli to zdarza im się zawieszać nawet wykładając locka. Night March z kolei ma wieczny potencjał i strata paru tur nie jest tak dużym kłopotem jak już uruchomi układankę.

NM po prostu to jedyna talia która ma tak ogromny stosunek zadawanych obrażeń do zasobów - i wliczają się tu również zasoby zmarnowane. Blokuje to talie wolniejsze, które mogłyby być na tyle płynne, żeby przebić się przez item locka (przykładem może dowolna sensowna talia walcząca).

Myślę, że coś z układanki Dimension Valley - Night March - Battle Compressor musiałoby wypaść po rotacji, żeby w końcu było normalnie. Warto pamiętać, że brak tego stadionu również daje po dupie NM.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Serpens, Bulbinek

87

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

https://www.youtube.com/watch?v=fpv9_4TFTFw
Wyśmienity finał kanadyjskich Nationalsów, mimo słabej pierwszej gry potem była zacięta walka do samego końca. Polecam każdemu.

Podziękowali za posta: Kars

88

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

http://www.pokebeach.com/2016/07/2017-f … -announced
Następny format

Oto co znika z ważniejszych. Nie wiem czy będzie przedruk coś z tych czy nie..  Jak coś się pomyliłem to zedytujcie/przelejcie do innego tematu
Delphox (Mystical Fire)
Pyroar (Intimidating Mane)
Greninja (Water Shuriken)
Trevenant (Forest Curse) Zegnaj. Nie będę tęsknic
Aromatisse (Fairy Transfer). Szkoda :s
Miltank
Dedenne
Mienshao
Hawlucha (Shining Spirit)
Noivern (Echolocation)
Eevee (Energy Evolution)
Joltik-Lampent-Pumpkaboo (Najwiekszy rak formatu)
Crobat (Surprise Bite) ^
Bronzong (Metal Links) Szkoda ;s

EXs:
Toxicroak
Kangaskhan
Seismitoad (Trzeci najwiekszy rak formatu)
Lucario
Dragonite
Manectric/MegaMan
Gengar
Malamar
Dialga
Aegislash - Szkoda ;s
Florges

Cassius
Blacksmith
Korrina
Az (Wazna karta ;s)
Xerosic ^

Hard Charm
Muscle Band (Wkoncu..)
Focus Sash
Trick Coin
Protection Cube
Head Ringer

Startling Megaphone
Fiery Torch
Super Scoop-Up
Battle Compressor
Robo Sub
Target Whistle

Shadow Circle
Fighting Stadium
Training Center
Dimension Valley
Steel Shelter

Herbal Energy
Mystery Energy

Oby nie bylo przedruków

Zbieram kody PTCGO.
Irytacja. Kiedy ktoś odrzuca naszą pomoc, a potem użala się nad swoją krzywdą.
Shaymin EX na Ace speca

89

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Wiem, że każdy sobie zrobił takie coś zaraz po ogłoszeniu rotacji, ale co mi tam. Oto lista kart z pierwszych czterech setów XY, które zostają w formacie po rotacji (Xerneasa XY nie ma na liście, ale jest potwierdzony na 99% w Steam Siege):

XY
001 Venusaur-EX
029 Blastoise-EX
031 Shellder
032 Cloyster
042 Pikachu
043 Raichu
058 Diglett
059 Dugtrio
078 Yveltal
079 Yveltal-EX
097 Xerneas-EX
100 Tauros
116 Evosoda
117 Fairy Garden
118 Great Ball
120 Max Revive
122 Professor Sycamore
123 Professor's Letter
124 Red Card
126 Shauna
128 Team Flare Grunt
130 Double Colorless Energy
131 Rainbow Energy
141 Venusaur-EX FA
142 Blastoise-EX FA
144 Yveltal-EX FA
146 Xerneas-EX FA

Flashfire
001 Caterpie
002 Metapod
003 Butterfree
012 Charizard-EX
014 Ponyta
015 Rapidash
024 Spheal
043 Meowstic
045 Geodude
046 Graveler
047 Golem
063 Flabebe
065 Floette
080 Snorlax
090 Lysandre
093 Pokemon Center Lady
094 Pokemon Fan Club
099 Ultra Ball
104 Lysandre FA
105 Pokemon Center Lady FA
106 Pokemon Fan Club FA

Furious Fists
010 Magmar
037 Jynx
044 Machop
045 Machoke
046 Machamp
047 Hitmonlee
048 Hitmonchan
069 Clefairy
071 Clefable
089 Energy Switch
096 Maintenance
104 Strong Energy

Phantom Forces
013 Krabby
031 Zubat
032 Golbat
036 Wobbuffet
068 Swirlix
071 Diancie
089 Fletchling
094 Enhanced Hammer
101 Professor Sycamore
104 Shauna
107 Tierno
109 VS Seeker
111 Double Colorless Energy

90

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Rotacja komplikuje trochę używanie Shaymina. Wylatuje AZ i SSU, czyli jedyne karty które mogły go powrócić do łapy i ponownie użyć jego ability. Więc, teraz jeżeli chcesz go powrócić do ręki, to jedynym sposobem jest jego atak. Chyba, że się mylę smile

Greninja & Dewott

91

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Takie tam, temat do przemysłu.
Oh, tak przy okazji, wszystkim wam niedowiarkom: Tak, to oznacza że nie dostajemy CP4. Możecie się w końcu zamknąć. Chciwcy na nic nie patrzą tylko tanie Shayminy...

92

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Ale tam nie ma nic co by przekreślało wydanie CP4. Chyba, że mam problemy ze wzrokiem.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

93

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Serpens napisał/a:

Oh, tak przy okazji, wszystkim wam niedowiarkom: Tak, to oznacza że nie dostajemy CP4. Możecie się w końcu zamknąć. Chciwcy na nic nie patrzą tylko tanie Shayminy...

Co sprawia, że myślisz, że cena Shaymina mogłaby spaść?

94

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Ewentualny reprint Shaymina EX z japońskiego setu 'Champions-cośtam' pewnie obniżyłby jego cenę z powodu większej podaży (ludzie mający komplety po prostu zaczęliby je sprzedawać), ale nie wiem kto w ogóle puścił famę, że pojawienie się go w secie reprintów w kraju, który od 10 lat wydaje EX'y w odpowiedniku Theme Decków może mieć przełożenie na Europę.

Jeśli sposób działania Pokemon USA będzie choć trochę tematyczny, to Shaymina moglibyśmy się spodziewać najwcześniej w wiosennych tinach. Ale może mnie zaskoczą.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

95

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

adriank1 napisał/a:

Ewentualny reprint Shaymina EX z japońskiego setu 'Champions-cośtam' pewnie obniżyłby jego cenę z powodu większej podaży (ludzie mający komplety po prostu zaczęliby je sprzedawać), ale nie wiem kto w ogóle puścił famę, że pojawienie się go w secie reprintów w kraju, który od 10 lat wydaje EX'y w odpowiedniku Theme Decków może mieć przełożenie na Europę.

Jeśli sposób działania Pokemon USA będzie choć trochę tematyczny, to Shaymina moglibyśmy się spodziewać najwcześniej w wiosennych tinach. Ale może mnie zaskoczą.

Sądzę, że tylko tiny mogłyby zauważalnie zbić jego cenę. Wydanie go w jakimś secie oznaczałoby nieznaczne zbicie ceny smile

96

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

http://www.pokemon.com/us/pokemon-news/ … -for-2017/
Cóż, panowie... Bardzo... Interesujące wieści, nie sądzicie?

97

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Nie wiem gdzie to wrzucic, a nowego tematu zakładać mi się nie chce.

Zebrało mi się na wspominki - przypomniało mi się, jak w Dragons Exalted wyszła złota Rayquaza DGE której cena obijała się nawet o 90 dolarów. Potem w mini-dodatku Dragon Vault wyszła regularna Rayquaza DGV, która w jednej sztuce była bardzo popularna w decku Eelektrik NV/Rayquaza EX DGE, którym bardzo chętnie grałem.

Być może to pytanie zabrzmi dziwnie, ale... czy pamięta ktoś po co grało się tę Rayquazę? Bo pamiętam, że była potrzebna, ale zupełnie wyleciało mi z głowy czy robiła jakąś matematykę, czy coś donkowała (prócz przeciwnych Tynamo i Gibli), czy coś  innego o czym już nie pamiętam.

Z góry dziękuję za pomoc,
Adrian

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

98

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

adriank1 napisał/a:

Nie wiem gdzie to wrzucic, a nowego tematu zakładać mi się nie chce.

Zebrało mi się na wspominki - przypomniało mi się, jak w Dragons Exalted wyszła złota Rayquaza DGE której cena obijała się nawet o 90 dolarów. Potem w mini-dodatku Dragon Vault wyszła regularna Rayquaza DGV, która w jednej sztuce była bardzo popularna w decku Eelektrik NV/Rayquaza EX DGE, którym bardzo chętnie grałem.

Być może to pytanie zabrzmi dziwnie, ale... czy pamięta ktoś po co grało się tę Rayquazę? Bo pamiętam, że była potrzebna, ale zupełnie wyleciało mi z głowy czy robiła jakąś matematykę, czy coś donkowała (prócz przeciwnych Tynamo i Gibli), czy coś  innego o czym już nie pamiętam.

Z góry dziękuję za pomoc,
Adrian

Sigilyph DGE <- głównie z tego powodu + siódma nagroda.

Podziękowali za posta: adriank1

99

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Nie na Sigilypha, do tego lepszy był Victini. Robiła matchup z Fluffychompem bo zbierałeś nagrodę co turę od T1 i zabijała Quazę Ex w mirrorze oddając 1 nagrodę.

Podziękowali za posta: adriank1

100

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Dzięki za odpowiedzi smile Faktycznie, z Fluffychompem zawsze grało mi się nieprzyjemnie i ta Rayquaza faktycznie rozwiązywała kilka problemów.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer