1 (edytowany przez Wiewiór 2013-04-13 14:22:35)

Temat: Karta dnia 13.04.2013.

Darkrai EX DEX
Karta Darkrai ex.
W dzisiejszych czasach bez tej karty moim zdaniem decki ciemności by nie istniały

Życie wynosi 180 i jest to normalne a zarazem bardzo dobra i duża ilość.

Ability Dark Cloack.
Dzięki temy ability można ułatwić sobie życie, cel tego ability ma na myśli to ,że jeżeli jakiś nasz pokemon ma darkową energię jego koszt wycofnia wynosi 0.

Attack Night Spear
Ten atak zadaje 90 uszkodzeń aktywow oraz 30 dowolnemu pokemonowi na benchu przeciwnika.
Dobrym połączeniem do tego ataku jest HTL oraz Virabank.
Hypnotoxic Laser PS Virbank City Gym PS

Cała tktyka opira się na wystwieniu stadiuma Virbank City Gym poczym Wystawiamy HTL'a + Atak darkraia = 90 damege z ataku + 30 z HTL = 120 uszkodzeń oraz 30 na bencha.
W ten sposób zmuszamy aktywa do wycofania się. My chcąc nie chcąc w następnej turze catcherujemy przeciwnika na poprzedniego aktywa (oczywiście jeżeli mamy catcher) i walimy. w taki sposób zbijamy 1 lub 2 prizy.

Darkrai ma też inne zastosowanie w innych deckach a moim zdaniem te zastosowanie które opisze jest rewelacyjne.

Darkrai/Hydreigon.

Dzięki hydreigonowi możemy przekładac energie w dowolny sposób za pomocą jego ability.
Dzięki umiejętnoiści darkraia dark cloack, możemy go zewitchowac z hydregonem a energie możemy przenieść z darraia bądź z innych pokemonów do niego użyć virbanka i HTL walimy łącznie 170 a jeżeli aktywem jest np. keldeo ex zbieramy 2 prizy.

Darkrai+ Dark claw+HTL+Virbank
Dark Claw DEX
Taka mieszanka daje nam bardzo duża ilośc ataku iż ona wynosi 140 + 30 na bench, każdy ex który ma 170 hp jest w opałach ponieważ jeżeli nasz przeciwnik nie ma max potka to może przeciwnik (oczywiście ten z darkraiem) może zebrac aż trzy prizy np.:
Aktywem naszego przeciwnika jest Keldeo ex a ne benchu ma 2 Squrtla zostało mu tylko 30hp (keldeo ex) switchuje go za squrtla a niema max potka i jest ruch przeciwnika z darkraiem. Bez namysłu atakuje za squrtla biże jednego priza a za keldeo 2 łącznie 3. Właśnie w taki sposób już jesteśmy w połowie wygrania rundy.

Sableye/Darkrai
Sableye DEX

Atakujemy 2 atakiem Sableye wyciągamy z naszego śmietika 1 HTL+ 1 Catcher. WE następnej switchujemy Sableye za pomocą ability darkraia, catcherujemy na dowolnego poka załóżmy na np. Rayquaze z Rayboxa, mamy Virbanka położonego na stole wychodzimy HTL'em atakujemy 90 z darkraia + 30 na bench oraz dzięki sableye wyciągnęliśmy HTL i ta karta do naszego atku z Virbankiem dokłada 30 czyli niszczymi rayquazę w 2 turach za pomocą sableye bo wyciągnęła nam 2 karty które rozegrały cała akcję.
Także dięki Sableye'owi możemy wyciągnąć Dark patche z śmietnika i załadować w 2 tury darkraia i szybko orz boleśnie przeprowadzić atak.

Wszystkie te elemnty gry dzięją się za pomocą głównie ability darkraia orza jego 1 ataku.
Cała ta karta jest po prostu killerem poków w połączeniu z HTL'em i Virbankiem oraz Dark Claw'em.

Darkrai ma bardzo dużo zastosowań a głównie tylko w deckach darkowych.

Kartę oceniam 9/10.

Ataki oceniam 10/10

Zastosowania do decków oceniam 9/10

Ogulna ocene stawiam 90% (10 sad 20-50 neutral 60-80 smile 80-100 big_smile)

2

Odp: Karta dnia 13.04.2013.

Troche więcej, b sie przydało, głownie to akceleracja w Darkraiu, czyli Sableye + Dar Patch, oraz jeszcze ważny drak clow. Napisz jeszcze, kiedy zaczyna atakować (tura) i i ile może wycisnąć

I TYLE XD

3 (edytowany przez Jameaz666 2013-04-13 15:07:41)

Odp: Karta dnia 13.04.2013.

W tym opisie, co prawda wielu elementów brakowało (przede wszystkim watek Dark Patcha, o który wspomniał Amphi), ale muszę po raz pierwszy pochwalić QUCKcrafta za w miarę rozwiniętą i sensowną recenzję. Gdyby jeszcze dało się ją bez trudu przeczytać...

@DOWN: Podchodzisz pod 2+. Tak, już mówiłem, że jestem Grammar Nazi.

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

4

Odp: Karta dnia 13.04.2013.

Dzięki, to napisałem wypracowanie na jaka ocene powiedź!!!

5

Odp: Karta dnia 13.04.2013.

Troche mało, nadal, ale dość dobrze, tylko mógłbyś merytorykę poprawić, ocena tak z 4, właśnie za merytoryke i nie wykorzystanie wszystkich wątków

I TYLE XD

6

Odp: Karta dnia 13.04.2013.

Jak na 2 karte dnia to jestem z siebie dumny

Pozdrawiam pana Bidoof

7 (edytowany przez Shellaqdo 2013-04-13 16:59:15)

Odp: Karta dnia 13.04.2013.

Może być. Tylko uważaj na literówki i fajniej się coś czyta jak to "coś" jest napisane normalnie.

"Bez namysłu atakuje za squrtla biże jednego priza"

Szukam gier pokemon na gameboya advance.

8

Odp: Karta dnia 13.04.2013.

Ja zauważyłem jeden błąd faktu. Jak squirtle jest na ławce, to nie zadasz mu 30 obrażeń, bo ma takie bardzo fajne ability, a więc ten darkrai już nie taki fajny właśnie wink


Darkrai Ex generalnie sprawdza się wszędzie jako reduktor do kosztów wycofania się, zwłaszcza przy użyciu Keldeo Ex + Darkrai Ex. Możemy się wycofać za darmo nawet mając na sobie special condition wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

9

Odp: Karta dnia 13.04.2013.

Sory Quzin zapomniałem postaram się to poprwić