Temat: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Temat o którym słyszała większość z aktywnych graczy - European Challenge Cup, rok temu na ponad 300 graczy (w mastersach) - największy turniej starego kontynentu o randze Mistrzostw Europy.

O jego randze świadczy też fakt, że finaliści w każdej grupie wiekowej otrzymują automatyczną możliwość wstępu na Mistrzostwa Świata, bez dalszych kwalifikacji.

Zbieramy informacje:

Podstawowe informacje: http://www.pokemon-organizedplay.eu/htm … e_cup.html

- Format Standard bez Breakpoint (XY9), który staje się legalny 24 lutego,
- Na otarcie łez w niedzielę League Challenge z nagrodami jak za Citiesy (1 msc. - 50 punktów i pewnie trochę boosterków) oraz pre-lease nowego dodatku
- Wpisowe - 8 euro

Dotychczasowo najtańszy hostel: http://www.stayokay.com/en/hostel/arnhem#products

Stówę za noc trzeba liczyć, co tu dużo gadać.

Lot:

Tutaj jest problem, bo tanie linie bardzo rzadko latają w piątki i poniedziałki, a tak trzeba by zarezerwować jeśli chce się spędzić w Holandii pełen weekend. Co mogę doradzić po trzech godzinach kminienia i planowania podróży:

(Stan na dziś)

- Do Amsterdamu nie leci totalnie nic. Szkoda, bo to piękne miasto - ale nie na tyle piękne, żeby zwiedzać je LOT'em za 350 złotych ;p (wygram w LOTTO to będę LOTał).

- Do Eindhoven jest bardzo fajny lot z Wrocławia Wizzairem, reszta była dość droga. Na inne nie patrzałem (tylko tyle, że z Katowic w piątki nic nie lata). Pewnie standardowo z Warszawy Wizzair, a z Krakowa Ryanair.

- Powrót z Eindhoven na południe Polski w poniedziałek jest straszny, tylko do Krakowa za 40+ euro. Północna część kraju ma lepiej - 10 euro za lot do Poznania, 15 euro za lot do Warszawy Modlin.

- Jest jeszcze lot z Maastricht - do Katowic. Do Maastricht jest 150 kilometrów na dwie przesiadki, ale chyba nadal lepsza opcja niż tłuc się z Poznania czy Warszawy (albo i nie? Gracze z zachodu pewnie będą mieli inne zdanie).

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

2

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Piszę się.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

3

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Myślę, że ja też.

4

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Fajnie, że ktoś takie rzeczy ogarnia smile

Wstępnie również się piszę.

5

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Mam nadzieję, że teraz ktoś z Warszawy się wybierze... Ja znów deklaruję chęć udziału.

6

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Mam wyjazd w planach tylko jedyne połączenie mam do Amsterdamu... chyba pozwiedzam trochę i dołączę do reszty (nie ma mnie teraz w Polsce, więc na lot nie bierzcie mnie pod uwagę) Chętnie pisałbym się do rezerwacji w hostelu. big_smile

www.Hikomikos.pl Kolekcjoner PTCG. Gracz dla zabawy ^^

7

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Możliwe, że pojadę z wami, tylko będę musiał trochę oszczędzić pieniędzy.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

8

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Chciałbym, tylko zauważyć, że to jest 20-21 luty, a nie 21-22 luty.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

9

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Nie chcę nikogo martwić, ale deklaracji udziału jest sporo, a jedyny sensowny hostel już się zapycha - prywatnych pokoi z piątku na sobotę już w zasadzie nie ma, zostały jedynie łóżka w ośmioosobowych pokojach (83 euro za 3 noce).

Co do sb/nd i nd/pon - nadal są szóstki, w porównywalnej cenie do łóżek.

W tej sytuacji proponowałbym raczej, żeby osoby zainteresowane rezerwowały już pojedyncze łóżka i może jak dobrze pójdzie, kiedy przyjdziemy grupą wcześniej, dostaniemy osobny pokój.

PS: Ceny oczywiście ze śniadaniem, całkiem niezłe, jeśli mogę się wypowiedzieć.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

10

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Kto już poczynił jakieś kroki oprócz mnie i Adriana?

11

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Cholera ... teraz kiedy wybrnąłem na prostą z finansami to ceny moich lotów 2-4x skoczyły w górę i prawdopodobnie mogę zapomnieć o wyjeździe w tym roku. Jedynie jeśli jakimś trafem ceny się nagle zmienią. Na dzień dzisiejszy to wychodzi (150GBP) ok900 zł za same loty... Raczej nie będę mógł sobie pozwolić na pogranie i wymiany za taką cenę.




Jedynie mogę mieć do siebie pretensje o to, że nie zarezerwowałem biletów wcześniej. Jak coś będzie wiadomo to dam znać.



Będę miał prośbę do osób obecnych. Znajomy z USA będzie miał kilka drobnych rzeczy dla mnie do przekazania. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby je odebrać dla mnie a następnie wysłać z Polski na mój polski adres. (zapłacę za wysyłkę itd.) Dam znać ...

www.Hikomikos.pl Kolekcjoner PTCG. Gracz dla zabawy ^^

12

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Ja chce jechać autem, potrzebuje tylko drugiego kierowcy i zadeklarowanych pasażerów. Jak będę miał ludzi to moge od razu wysłać rezerwacje.

13

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Ktoś coś jeszcze wie?

Żeby pustego przebiegu nie robić - formularz do pra-zapisów.

http://www.pokemon-organizedplay.eu/htm … ulier.html

Nie jest to konieczne, ale miło uniknąć dwugodzinnej obsuwy bo sędziowie muszą bić dwustu nowych graczy którzy wyrośli praktycznie znikąd smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

14

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Nie ukrywam ze koszt tej podrozy mnie troche przerasta i przeraza, ale jesli fura sie zapelni i znajdziemy jakis hotel gdzie bedziemy mieli swoj pokoj to wstepnie mozna mnie brac pod uwage.

15

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Nie chcę nic mówić, ale z doświadczenia jeśli chodzi o Arnhem, to jeśli chcesz mieć wspólny pokój w jedynym porządnym i tanim hostelu, który na dodatek jest podobno niedaleko miejsca turnieju, to powinieneś był puścić rezerwację jakoś w połowie grudnia (zwłaszcza że na booking.com można odwołać bezpłatnie). To jest małe miasto, w którym robią największy turniej w Europie, decydujesz się wcześnie albo bulisz jeszcze więcej.

Podziękowali za posta: adriank1

16

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Kakel ma sporo racji - w mieście jest tylko jeden hostel (stayok) i kilka kompleksów z domkami na wynajem, które zaczynają się nabijać. Reszta to dość drogie hotele.

W tym jednak przypadku, jeśli chłopaki jadą autem, to mogliby dojeżdżać na przykład z pobliskiego Nijmegen (25 km) albo Apeldoorn (30 km). Kawałek drogi, za to większe szanse, że na tydzień przed turniejem będzie jeszcze jakiś sensowny nocleg.

PS: Sprawdziłem z grubsza - Nijmegen jest pieruńsko drogie, ale np. Apeldoorn już nie tak bardzo (i też mają stayok, więc to musi być jakaś sieć smile )

17

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Wiem wiem. Spoglądałem na hostel podrzucony przez Adriana. Jestem świadom, że decydując się dzisiaj, pierwszego dnia na obczyźnie musiałbym spać z nie bardzo wiem z kim za ponad 100 zł. Sam nocleg i przelot daje ponad 500 zł nie wliczając przemieszczania się po Holandii.
Nie trzeba mi też tłumaczyć, że takie rzeczy się załatwia grubo przed terminem eventu.

Jednak fura = mobilność. W niej upatruję szansy, bo jakoś może udałoby się dojechać rano z hostelu oddalonego trochę bardziej od miejsca docelowego.
Nie mam doświadczenia w zagranicznych podróżach i dlatego też na razie obserwuję co się dzieje w temacie i na co bym musiał się pisać.
Na ten moment brak chętnych do samochodu, więc nie ma co też rozważać rezerwacji. Koszt wyjazdu to niestety nie 200 zł i dlatego do najłatwiejszych w zaplanowaniu nie należy.

18

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Przedstawiciela czwórki (?) z Wrocławia uprzejmie potwierdza się o napisanie na forum jak dogracie wszystkie szczegóły smile

Miło byłoby zaplanować sobie wspólne przejazdy i czas, przynajmniej w części. Z Wrocławia chyba bylibyśmy tym samym samolotem nawet, jeśli dobrze myślę.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

19

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Jako, że wiem, że parę osób już kupiło bilety lotnicze, dlatego dla ułatwienia przedstawię przybliżony kosztorys tej wycieczki.

Przybliżony kurs euro = kto to wie? Waluty będą szaleć jeszcze przez kilka dni, ale załóżmy 4.50zł

Większość poniższych wartości jest szacunkowa

Dojazd z lotniska z Eindhoven do Arnhem - 18 EUR w jedną stronę
Dojazd z Arnhem na lotnisko w Maastricht - 26 EUR w jedną stronę
Dojazdy z centrum Arnhem do hostelu i z powrotem - 5 EUR, ale

+ pokaż spoiler

ostatnio mimo 4 kilometrów odległości, 5 stopni celsjusza, ulewy i tak późnej pory, że przez deszcz i mrok
nie było widać mapy, wybraliśmy pieszą wycieczkę - więc można oszczędzić, jeśli ktoś chce.

Nocleg w StayOK na trzy noce - 70-80 EUR, w zależności od wybranego lokum
Wpisowe na turniej główny - 8 EUR
Wpisowe na turniej pocieszenia w niedzielę - 6 EUR (league challenge z CPkami jak za citiesy)
Wpisowe na release setu BREAKpoint w niedzielę - 28 EUR

Żywność wariant oszczędny - 10 EUR (śniadania w formie szwedzkiego stołu cenie noclegu to super opcja - co prawda po pierwszym dniu naszego pobytu dwa lata temu wywieszono ogłoszenie że jedna bułka przysługuje na osobę, ale mają też tam inne rzeczy xD)

Wszystko inne - kto wie?

Zsumujcie sobie to czego potrzebujecie - mam nadzieję, że trochę pomogłem.

TL;DR - mnie cały wyjazd z samolotami wyjdzie między 700 a 800 zł zależnie od kursu euro, a wliczam negatywny scenariusz (czyli opłacenie dodatkowego turnieju w niedzielę) a kto mnie zna wie, że lubię zjeść więcej niż reszta xD Za to nie zamierzam przepłacać za autobusy jeśli tylko będzie można się przejść.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Piterr

20

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Dodam, że spacerek z dworca do hostelu jest całkiem przyjemny jak się zna drogę, mimo że trochę pod górę big_smile . A jeśli tak jak ja z Yabolem chce się złapać pierwszy pociąg dnia żeby dojechać na czas na lotnisko i tak trzeba cisnąć z buta. Więc jeśli na czymś chcecie oszczędzać to faktycznie na transporcie miejskim jest najlepiej.

21

Odp: European Challenge Cup - 21-22 Lutego 2016 (Arnhem, Holandia)

Odwołałem właśnie wszystko związane z podróżą do Arnhem.

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy zrobiłem to 'dla jaj' - deck specjalnie sprowadzony praktycznie od zera na tę okazję, ponad 500 gier testowych w tym turniej we Wrocławiu, kasa za samolot i pierwszą noc w hostelu już skasowana, a dopiero co udało mi się pozbierać wszystkie pojedyncze łóżka i wrzucić nas do jednego pokoju (prywatna korespondencja ze StayOK).

Wydaje mi się, że reszta chłopaków będzie mogła nadal zamieszkać razem i że nie rozrzucą was po różnych pokojach. Dodatkowo pierwsza noc za mój pokój została już opłacona na booking.com (opłata za zbyt późne odwołanie rezerwacji), więc może nawet dostaniecie na pierwszą noc prywatną szóstkę w 5 osob.

Chwilowo nie jestem w nastroju przyjmowania reklamacji odnośnie tej decyzji - życzę wszystkim zrobienia top 8 i bawienia się dobrze.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer