Temat: [news] Berlin - Arena Cup 2014 - 27 września

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/53ff036e0cc7c/570_330_ArenaCup_Teaser.jpg

TCG Format: BW on
Expanded Format (swiss rounds & finals = 50 min. best-of- three)


Video Game Format: Tylko Pokemony z xy
Standard Format (swiss rounds = 15 min. best-of-one / finals = 45 min. best-of-three)


Wpisowe: 10 EURO
Otrzymasz 2 boosterki aktualnego niemieckiego dodatku Pokemon TCG

Data i miejsce:
Sobota, 27 września 2014
Adlershof con.vent
Rudower Chaussee 17
D-12489 Berlin
www.adlershof.de



Więcej Informacji:
http://event.amigo-spiele.de/2014/08/27 … more-20943

Wybierałby się ktoś z forum?

www.Hikomikos.pl Kolekcjoner PTCG. Gracz dla zabawy ^^

2

Odp: [news] Berlin - Arena Cup 2014 - 27 września

BARDZO możliwe.

PolskiBus dojeżdża o 6:15, więc nawet jest pewien zapas - powiedziałbym idealny, jeśli dotrze punktualnie to nie będzie źle.

Powrót? W niedzielę o 7 rano, gdyż nawet jeśli nikt nie wskoczy do topów to wykupienie biletu na 19 w sobotę wcześniej byłoby głupotą (no bo niby PO CO byśmy tam jechali?)

Cena? Stówka w jedną stronę. 300 złotych trzeba by liczyć cały wyjazd.

Podsumowując problemy:

- cena - jestem w stanie ją zaakceptować
- przezimowanie w Berlinie w nocy, nawet na dworcu (hostel to ciekawa opcja, ale obawiam się że to koszt kolejnej stówy - warto?) - ciężkie, ale jakbyśmy byli w grupie...
- deck - nie wiem czy moje Aggrony są gotowe na format BW-Extended, ale format sam w sobie (jak już wiemy po RMP) może być ciekawy, bo nie wiadomo czy iść głównym nurtem czy go kontrować big_smile

Ktoś jeszcze by się wybierał?

3

Odp: [news] Berlin - Arena Cup 2014 - 27 września

Zastanawiam sie, jakby była większa grupa od nas to jechalbym chętnie smile

4

Odp: [news] Berlin - Arena Cup 2014 - 27 września

Super inicjatywa, blisko i nie drogo. Jest szansa się pokazać, bo Niemcy nie są jakąś tam potęgą. Jak na razie z Warszawy jest 3 chętnych:. Arur, Yabol i ja. Myślę, że jakby ktoś jeszcze chciał jechać to możnaby samochód wziąć i wyszło by taniej niż np. Polskim Busem.

5

Odp: [news] Berlin - Arena Cup 2014 - 27 września

Na razie z tym autem to ciekawy pomysł. Dawajcie znać na bieżąco jak rozwija się temat.

Póki co opcją numer 1 jest wracanie w niedzielę rano, ale rozważam wzięcie hostelu i zrobienie błyskawicznego tripa po Berlinie w niedzielę tak, żeby wracać tym polskimbusem o 19. Gdyby komuś się spodobała ta inicjatywa to zapraszam, bo razem zawsze raźniej.

Oczywiście jeśli znajdę jakiś tani nocleg to dam znać, ale skorzystanie z niego może bardzo utrudnić fakt że w większości takich miejsc trzeba się zameldować do godziny w której do końca top 8 będzie daleko big_smile  Alternatywą jest "szlajanie się po nocy" z Yabolem, co w przeddzień OTP w Warszawie nie wyszło najgorzej big_smile (albo szukanie napisów "FRAJ CIMMER" i wynajęcie jednego w 10 osób, ewentualnie powrót przez Szczecin z którego do Berlina jest - ciekawostka - 1:44 pociągiem.


PS: Aha, odpowiedź na mojego maila od organizatora:

Hello Adrian,

thank you for your E-Mail.

There is no restriction for foreign players, be it TCG or VG. All european
players are welcome to join at this great experience of tournament play.
At the moment, we are checking, if there will be a preregistration via online
form.
The Pokémon Arena Cup has the CP rating of a Regional Championship for the
TCG, that is correct.

As this is a one-day event, after the winner ceremony the tournament is
officially at an end and the hall will be closed for the public.
So you have to check for another possibility to spend the remaining hours.