Temat: Rapidash/Pidgeot by Kacur84

Siemka !
Mam do was pytanie co sądzicie o moim decku, chodzi mi o to co moglibyście mi doradzić, co do dodać, co wywalić . smile

2x Ponyta XY
2x Rapidash XY
2x Torkoal XY
3x Pidgey XY
2X Pidgeotto XY
1x Pidgeot XY
3x Helioptile XY
2x Heliolisk XY
1x Snorlax XY
1x Druddigon
9x Fire Energy XY
8x Light Energy XY
4x Cheren XY
2x Great Ball XY
1x Pal Pad XY
2x Professor's Letter XY
2x Pokemon Center Lady XY
2x Pokemon Fan Club XY
2x Random Receiver XY
1x N XY
1x Evosoda XY
1x Giant Cape XY
1x Blacksmith XY
1x Switch XY
1x Roller Skates
1x Exp. Share
1x Fiery Torch

Co sądzicie ? smile

//keeshii: dałem jako nowy temat, by zachować konwencję jeden temat na deck.

2

Odp: Rapidash/Pidgeot by Kacur84

Za mało supporterów

Musisz mieć co najmniej 4 Juniper(lub Sycamore) i 4 N. N jest bardzo ważną kartą o czym boleśnie przekonał się Koga gdy grał ze mną na OTP.

3

Odp: Rapidash/Pidgeot by Kacur84

19 pokemonów i 17 energi trochę dużo jakbyś tak przyciął to tak o 5 pokemonów i 5 energii to miałbyś miejsce na supportery bo one dają możliwość dobrania tych kart które chcesz. wtedy znalazłoby się miejsce na juni, n lub shaune plus jakiś lysandre i może ace spec bo nie widzę żadnego no i great balle nie są takie fajne bo czasem nie wchodzą tak jakbyś chciał temu gra się przeważnie ultra ball.

4

Odp: Rapidash/Pidgeot by Kacur84

Troche ulepszyłem deck . I proszę o pisanie moich błedów które popełniam ze składaniem decku . smile

3x Rayquaza EX
3x Pidgey
2x Pidgotto
2x Pidgeot
2x Torkoal
2x Ponyta
2x Rapidash
2x Helioptile
2x Heliolisk
1x Snorlax
1x Blacksmith
1x Trick Shovel
2x Great Ball
1x Evosoda
1x Switch
2x Random Receiver
1x Pal Pad
1x Startling Megaphone
2x Pokemon Fan Club
2x Professor's Letter
1x Giant Cape
2x Pokemon Center Lady
1x N
4x Cheren
8x Fire Energy
8x Electric Energy
1x Double Coloress Energy

5

Odp: Rapidash/Pidgeot by Kacur84

Wywal pokemon center lady i wstaw za nie n'y. Jakby co ja mam na puszczenie

6

Odp: Rapidash/Pidgeot by Kacur84

Kolejny Update ! big_smile

3x Rayquaza EX
1x Snorlax
2x Rapidash
2x Ponyta
2x Heliolisk
2x Helioptile
3x Torkoal
2x N
4x Cheren
2x Blacksmith
1x Evosoda
1x Professor Sycamore
2x Random Receiver
2x PCL
2x Great Ball
2x Pokemon Fan Club
1x Pal Pad
1x Giant Cape
1x Startling Megaphone
2x Professor's Letter
3x Fiery Torch
1x Switch
9x Fire Energy
8x Light Energy
1x Double Coloress Energy

7

Odp: Rapidash/Pidgeot by Kacur84

Grupuj karty poszczególnego rodzaju oddzielając je linijką przerwy.
Np.

Pokemony (10):
4x Xxxxxxx
2x Yyyyyy
4x Zzzzzz

Trainery (30):
3x Ppppp
2x Vvvvvv

etc.

Będzie czytelniej i łatwiej doradzić.
Powinieneś grać około czternastu supporterów, które solidnie dobierają karty, np. 4x Professor Juniper/Sycamore, 4x N, 3x Colress, 3x Skyla. Małe rzeczy typu Heliolisk, Torkoal, czy Rapidash są słabe, łatwe do zabicia. Rayquazy w życiu ręcznie nie naładujesz, potrzebujesz czterech tur, żeby być wstanie zabić na hita EXa, a potem 3 z nich discardujesz i od nowa musisz się bawić. Ale grając z dobrą talią nawet do tego ataku nie dojdzie. Jak Rayquaza to tylko z Emboar LT, dzięki któremu możesz podłożyć tyle ognistych energii, ile chcesz. Więc ładujesz jedną elektryczą z ręki i trzema ognistymi z Emboara i co turę możesz uderzyć 180. Dzięki supporterom szybciej wszystko wystawiasz i dobierasz. Do tego trochę trainerów takich jak Ultra Balle, Superior Energy Retrievale, Rare Candy etc. Pooglądaj deckisty tutaj na forum i na stronach typu sixprizes.com, arollofadice.net, pokegym.net, 60cards.net, czy filmiki The Top Cut (cokolwiek, co nie ma w nazwie Bad Deck Monday/BDM, czy Deck Wizard Wednesday).

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

8

Odp: Rapidash/Pidgeot by Kacur84

A gdyby wyglądał tak mój DECK ?

Pokemony:
3x - Rayquaza Ex
2x - Reshiram Ex
4x - Emboar
1x - Pignite
4x - Tepig

Trainery:
4x - Sycamore
2x - N
2x - Cheren
1x - Skyla
4x - Pokemon Catcher
4x - Superior Energy Retrival
2x - Energy Retrival
3x - Energy Search
2x - Revive
2x - Grat Ball
2x - Level Ball
1x - Computer Search
3x - Rare Candy

Energie:
10x - Fire Energy
4x - Light Energy

9

Odp: Rapidash/Pidgeot by Kacur84

IMO 4 emboary to za dużo, a i jak już grać reshiramy to raczej zwykłe, a nie EX.

10

Odp: Rapidash/Pidgeot by Kacur84

O, już lepiej. Tylko nadal za mało supporterów. Supportera chcesz rzucać co turę, dobij do tych czternastu i będzie dobrze. Revive'a (chyba że Max Revive, ale nie warto) nawet nie ma w formacie, spróbuj Super Roda. Trzy Emboary w zupełności wystarczą. Great Balle zamienić na Ultra Balle i dodać może jednego, czy dwa. Reshiram EX wymaga czterech energii i robi tylko 150, podczas gdy Rayquaza 180, więc rzadko byś go używał. Proponuję zamienić na Reshiram LT, żeby mieć odpowiedź na pokemony, które mają Ability Safeguard i EXy nic im nie mogą zrobić, no i możesz bić po weaknessie takie rzeczy jak Virizion EX, czy Genesect EX, a oddajesz tylko jednego priza za pokonanie go.

Także potrzebujesz więcej supporterów wciąż. No i można też grać Delphox XY lub Electrode PLF, żeby dobierać jeszcze więcej kart. Szybkie i płynne dobieranie jak największej części talii jest naprawdę bardzo ważne. Pierwsze do wywalenia szły by te Revivy, 2 Energy Retrievale (Superiory powinny spokojnie wystarczyć), jeden Emboar, Pignite też nie jest niezbędny, możesz zrezygnować z Catcherów i wrzucić np. z 2 Lysadre. A Energy Searchy nie ma sensu grać, kiedy są Professor's Lettery, które robią dokładnie to samo, tylko wyciągają jedną energię więcej.
Polecam ogólnie wybrać się na jakiś turniej lokalny, do Krakowa i zobaczyć, jak wszystko wygląda, jeśli jeszcze nie byłeś. wink Mają tam common boxa i można dostać trochę kart za darmo. Zwróć też uwagę, jak często latają supportery (bo zauważyłem, że nowi gracze mają tendencję do wkładania do talii za mało supporterów, a podczas gry nie rzucanie ich, albo np. strach przed zdiscardowaniem kilku mniej istotnych kart Juniperką/Sycamorem).

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

Piterr's Strona

Podziękowali za posta: Kacur84

11

Odp: Rapidash/Pidgeot by Kacur84

To jak ktoś ma czas i ochotę, niech mi dopracuje talię, chociaż zaokrąglenie jej wink