1

Temat: Empo reaktywacja?

Pokemony [20]:
4x Piplup DEX
2x Prinplup DEX
4x Empoleon DEX
2x Electrike DGE
2x Manectric DGE
1x Diglett XY
1x Dugtrio XY
1x Duskull BC
1x Dusknoir BC
1x Exeggcute PLF
1x Jirachi EX PLB

Trainery [32]:
4x N NV
3x Professor Juniper BW
3x Skyla BC
1x Colress PS
1x Lysandre
4x Rare Candy DEX
3x Ultra Ball DEX
3x Level Ball NXD
2x Escape Rope PS
2x Silver Bangle PLB
2x Super Rod NV
2x Enhanced Hammer DEX
1x Tool Scrapper DGE
1x Dowsing Machine PS

Energie [8]:
4x Water Energy BW
4x Blend Energy WLFM DGE

Strategia jak poprzednio: Wystawić Empoleona, mieć stały dociąg co turę, bić dużo za jedną energię, posprzątać Dusknoirem.
Leafeona na stanowisko zastępczego taniego atakera zastąpił Manectric głównie przez to, że częściej spotyka się Lugie i Yveltale niż Keldeo, 1-1 Dugtrio to pomysł na radzenie sobie z tymi okropnymi elektrycznymi Pokemonami. Ta sama Blendka co Empoleon i Manectric, atak za jedną energię robiący 90 z Blendką i Banglem - to sprawia, że wydaje się dość dobrze wpasowywać w ogólną strategię.

FAQ:
Q: Będzie działać?
A: Trudno powiedzieć, wyjście Muscle Banda zabiło Empoleony, ale po przejściu pierwszej fali Yveltali meta zaczęła się dość ciekawie zmieniać.

Q: Strasznie dużo grasz pojedynczych Pokemonów.
A: Po pierwsze - to nawet nie jest pytanie. Po drugie, wiem, ale trudno grać inaczej.

Podziękowali za posta: adriank1

2

Odp: Empo reaktywacja?

Co mogę powiedzieć - nihil novi, teraz tylko udowodnić wyższość Manectrica nad Raichu. Główny plus tego rozwiązania to możliwość ładowania tą samą blendką Dugtrio.

Oczywiście kwestie kosmetyczne: -1x Super Rod +1x Sacred Ash, -1x Tool Scrapper +1x Startling Megaphone a reszta chyba stoi sztywno.

Edit: Z tym Sacred Ashem to nie jestem teraz taki pewien czy jeden Super Rod wystarczy do przywracania energii. W przypadku zmasowanych enhancedów dwa SR chyba jednak lepsze.

3

Odp: Empo reaktywacja?

Bardzo dobrze gra mi się wersją Empoleonów z Raichu (i według mnie jest jednak lepszy niż Manectric), ale podoba mi się koncepcja Dugtrio w tym decku, może nawet w większej ilości, ze 2-2.

A, i przydałby się Mime do tego Earthquake.

4

Odp: Empo reaktywacja?

Dzięki za uwagi smile .
Co do lepszości Raichu nad Manectriciem (lub odwrotnie) - Raichu jest zdecydowanie lepszą kartą ogólnie i grałbym ją tutaj bez mrugnięcia okiem, gdyby nie jedna mała rzecz: atak kosztuje dwie energie. Przez to aż kusi, żeby grać DCE, ale DCE nie naładuje się Empoleona, a Blendką owszem, przez co łatwiej atakować kartą, którą będzie się atakować najczęściej. Inne rozwiązanie to ładować Raichu dwiema wodnymi, ale może być problem z dotrzymaniem tempa innym taliom (mogę się mylić). Sam byłem zwolennikiem grania dwóch DCE (wtedy do Flareona) jeszcze na początku lutego, ale okazało się wtedy, że jednak więcej wodnych energii jest lepszym pomysłem. Nie żeby ładowanie Manectrica Blendkami było bezproblemowe, co to to nie. No i dochodzi to, o czym wspomniał Adrian: grając Blendki można łatwo grać Dugtrio. Mime owszem by się przydał, ale niestety z miejscem jest tu trochę słabo, poza tym nie planuję bić Dugtrio zbyt często, więc w większości gier jego przydatność spada. Może w faktycznie w wariancie 2-2 Dugtrio warto by spróbować go zmieścić do talii.

5

Odp: Empo reaktywacja?

Warto przypomnieć sobie zadania kart jeśli chce się dokonać najlepszego wyboru.

Main attacker - Empoleon. Bijemy nim zawsze kiedy tylko nie ma nic lepszego prócz wyjątkowych sytuacji kiedy w grze jest Dusknoir i chcemy aktywnego pokemona wykorzystać do gromadzenia counterów, a Empoleon go zabija na pełnym stole.

Dugtrio głównie po to, żeby sweepnąć wszelkiego rodzaju support - Thundurusy EX w plaźmie, Raichu XY żeby nie odsłonić niczego na kolejnego, Darkraie EX, Bouffalanty DGE oraz Absole które nie dość, że nie nadają się jako baza do gromadzenia counterów to jeszcze zmiatają wszystko w tym decku.

Manectric/Raichu - Trudno powiedzieć który z nich jest lepszy na Lugię EX, ale zdecydowanie dorzuciłbym drugiego Lysandre jeśli chciałbym badać ten problem. Warto natomiast zauważyć, że prócz tego z weaknessem na lightning w mecie mamy tylko Yveltala, Yveltala EX oraz Empoleona. W normalnych warunkach cała czwórka spada od wszystkich elektrycznych ataków.

Kto wie, być może wybór elektrycznego pokemona nie jest tu aż tak istotny jak właśnie sama jego obecność? Jeśli tak faktycznie jest to akurat tutaj Manectric > Raichu, bo działają podobnie, a być może Dugtrio zrobi różnicę?

Lysandre na Aromatisse, Blastoisa i Emboara boli wszędzie tak samo jak się nie ma drugiego.

-------------------------------

PS: Mime to chyba nienajlepszy pomysł. No, chyba, że gra się na inne dusknoiry, ale tam Dugtrio nie bije.