Temat: Frenzy Dance

Pokemon:(21)

4-2-4 shiftry flashfire
3-3 raichu xy
3x virizion ex
1x mr. Mime
1x jirachi ex

T/S/S: (25)

3x Professor sycamore
4x N
2x Skyla
1x Colress
3x Rare Candy
2x Super rod
3x level ball
2x ultra ball
2x escape rope
2x silver bangle
1x dowsing machine

Energy:(14)
10x Grass Energy
4x DCE

Przepraszam za literówki ale pisze na telefonie. Zainspirowały mnie shiftry które wychodzą. Jestem otwarty na kazde zmiany. smile

Aye SIR!!!

2

Odp: Frenzy Dance

Brakuje tutaj napastnika który mógłby uderzyć z wielką mocą. W taliach o średnim zasięgu obrażeń (90-140) należy mocno podpierać się dodatkowymi rozwiązaniami (vide Empoleon/Dusknoir). Silver Bangle są słabsze od Muscle Bandów. Moim zdaniem linię Shiftry'ego da się zamknąć w 3-0-3 lub 3-1-3. Wystarczy jeden Virizion ex. Wrzuciłbym Laserbanka i Bouffalanty żeby z Bandem i Laserbankiem mogły uderzać exy po 170. Obowiązkowe są również Lysandre, bo w takich taliach najczęściej chcemy bić w konkretnych przeciwników (szczególnie jeszcze wtedy kiedy ma pełny bench) żeby rywal nie był w stanie się wycofać i chować na ławce. Mr. Mime jest niepotrzebny, i tak wszystko spada na strzał.

Trudno mi jest zaproponować co dokładnie wyrzucić, ale moim zdaniem zdecydowanie:

+2x Bouffalant
+3x Muscle Band
+3x Hypnotoxic Laser
+2x Virbank City Gym
+2x Lysandre
+1x Pal Pad

-2x Virizion EX
-2x Silver Bangle
-1x Super Rod
-1x Level Ball
-1x Mr. Mime

Może ktoś podchwyci ten kierunek, bo zupełnie nie wiem jak tego Shiftry należy grać.

3

Odp: Frenzy Dance

Ja tam uważam Shiftriego za napastnika, który będzie (chociaż zapewne w late game) uderzać z wielką mocą i robić 1 hit KO. Popieram pomysł laserów i bandów, co by nie brakło damagu.
Viriziony z 2, żeby zawsze jakiś w t2 był i rozpoczął przygotowywanie tych padających na strzała Shiftrich.

Mime proponuję zostawić, aby seedoty zdążyły ewoluować. Dwa ataki Kyurema czy Darkraia mogą dosyć szybko powybijać ławkę.

Do tego jakiś Milotic (1-1) na krytyczne sytuacje?

W sumie ciekaw jestem co z tymi Shiftrymi okaże się najlepsze. Trza testować.

4

Odp: Frenzy Dance

Oczywiście Shiftry to świetny attacker, ale potrzebuje aż pięciu kart żeby stanąć i zacząć atakować. Dodatkowo przeciwnik który posiada zaledwie jednego benched pokemona otrzyma zaledwie 120 obrażeń. Mało gier będziesz grał z ludźmi którzy będą umyślnie wystawiali pełną ławkę, żebyś mógł uderzyć za 200 (Plazma, ale z nią raczej nie wygrasz). Dlatego potrzebujesz dodatkowego zwiększenia obrażeń.

Ostatnio obrażenia na ławkę dostałem dwa razy w Arnhem w lutym, od Genesecta EX i Darkraia EX, ale mam niejasne wrażenie, że po wyjściu XY odrobinę straciły na popularności. Poza tym nikt nie będzie się bawił z obijaniem ci ławki po 30 tylko naładuje masakratora, poczeka aż wystawisz Shiftry'ego i podłożysz mu energię, rzuci Lysandre jesteś parę kart do tyłu. Mr. Mime naprawdę mnie nie przekonuje.