1

Temat: Co należy poprawić w stosunku do lat ubiegłych

W czasie, gdy załatwiane są sale i dyskutowane terminy chciałbym poprosić was o opinie w pewnej sprawie. Jak wiadomo, OTP gramy nie od dziś, zawsze staramy się, żeby każde było lepsze od poprzedniego. Dokładnie osiem miesięcy temu rozegraliśmy OTP 2013, więc chciałbym spytać, co należałby zmienić od strony prowadzenia turnieju, żeby było lepiej niż wtedy, co należy poprawić. I prosiłbym, żeby organizatorzy wzięli chociaż niektóre sugestie pod uwagę, nieważne gdzie w tym roku zagramy.

Główna rzecz, która pośrednio spowodowała najwięcej kontrowersji w czerwcu to obserwowanie przedłużających się gier przez tych, którzy już skończyli. Niestety, kiedy 10 osób tłoczy się wokół stolika nie jest to dobre ani dla graczy, ani dla sędziów. Niestety nie wszyscy potrafią oglądać mecz w ciszy i ktoś palnie coś, czego nie powinien (i szerzy się podpowiadactwo) Więc postuluję, albo po swoim meczu wypad z sali, albo (np. w przypadku Topek, które siłą rzeczy są oglądane) robimy wokół każdego stołu strefę zakazaną (myślę, że 2-3 metry wystarczą), do której wstęp mają tylko sędziowie/terminatorzy.

Drugą, pomniejszą sprawą jest zaostrzenie kar w stosunku do zeszłego roku, bo niektórym się nie do końca podobało moje sędziowanie, co rozumiem. Wszystko jednak wskazuje na to, że kto inny będzie Sędzią Głównym w tym roku, więc niech on rozdaje kary jakie mu wydają się słuszne.

2 (edytowany przez Qzin 2014-02-09 00:29:35)

Odp: Co należy poprawić w stosunku do lat ubiegłych

Program do parowania wink. Poważnie, ja nie zaufam już niczemu co nie jest oficjalnym programem.

Może nie robiłem burdy o to, rok temu, ale nie można się nie zgodzić, że algorytm parowania, akurat mnie potraktował wyjątkowo niesprawiedliwie.

Za duży na to jestem, by robić afery, ale po prostu w tym roku na coś takiego się nie zgodzę.

Już pal licho z parowaniem "po ELO" wink.


Tak, wiem, że to oznacza mniejszą ilość rund swissa, ale oznacza to możliwość grania swissa Bo3. Którego w sumie nigdy wcześniej na OTP nie próbowaliśmy - zawsze było narzekanie, że 5-6 rund to za mało żeby wyłonić zwycięzcę, bo może komuś nie siąść rozdanie itd. itp.

Best of 3 all the way!

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

3

Odp: Co należy poprawić w stosunku do lat ubiegłych

Fakt. Sam stałem pewnie nie raz przy czyimś meczu, a mi jako stojącemu tłok przeszkadzał więc co dopiero ma powiedzieć grający.

Także 100% POPARCIA dla zasady po swoim meczu z sali WON wink

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

4

Odp: Co należy poprawić w stosunku do lat ubiegłych

Nie wiedziałem gdzie napisać więc piszę tu:
Zastanawia mnie czy w ankiecie będzie brane pod uwagę to, że ktoś nie gra od dawna. Tzn: czy będą uwzględniane głosy osób nie-tworzących sceny ptcg od dawna? Bo równie dobrze moglibyśmy pozakładać sobie dodatkowe konta i głosować.

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

5

Odp: Co należy poprawić w stosunku do lat ubiegłych

Kicku, mogą głosować wszyscy, którzy założyli konto przed rozpoczęciem ankiety smile

6

Odp: Co należy poprawić w stosunku do lat ubiegłych

Tak samo administratorzy mają podgląd IP użytkowników, więc o jakiś multi-kontach nie ma raczej mowy. wink Oczywiście, jeżeli dwie osoby mieszkają w 1. domu i dużo osób widziała te osoby "materialnie", a nie tylko internetowo, to się dopuszcza takie rzeczy.

7 (edytowany przez adriank1 2014-03-19 14:20:46)

Odp: Co należy poprawić w stosunku do lat ubiegłych

Prócz Miśka, Brendana i Ogisia z dotychczasowych głosujących wszyscy są na liście ELO albo grali ostatnie OTP / grają regularnie w swoich miastach, więc nie widzę powodu, żeby na razie coś unieważniać. Głos Miśka zneutralizowałem swoim (bo miałem głosować inaczej, ale zrobiłem przeciwstawny), a jeśli głos Ogisia jest przeciwstawny do zdania Brendana, którego - jeśli już wyrzucać Ogisia - też w tej ankiecie być nie powinno, bo nie ma go na liście ELO, nigdzie nie gra i nie grał na ostatnim OTP.

Dajmy się tej ankiecie skończyć - jeszcze wielu aktywnych graczy nie zagłosowało. Potem możecie kombinować kogo chcielibyście z niej wyrzucić i czy to by coś w niej zmieniło. Ewentualnie, Kicku (pierwszy raz zwracam się tu personalnie), daj mi pod koniec ankiety listę osób które głosowały, a Twoim zdaniem nie powinny.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

8

Odp: Co należy poprawić w stosunku do lat ubiegłych

Adrianie Przyjęte Do Wiadomości

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

9

Odp: Co należy poprawić w stosunku do lat ubiegłych

Co bym chciał zmienić w tym roku: Stream ze stolika numer jeden dla niegrających, aby gracze nie przeszkadzali finalistom, a mogli obejrzeć finały wink. To się da zrobić o ile skołuję kamerę/rzutnik.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

10

Odp: Co należy poprawić w stosunku do lat ubiegłych

Qzin napisał/a:

Co bym chciał zmienić w tym roku: Stream ze stolika numer jeden dla niegrających, aby gracze nie przeszkadzali finalistom, a mogli obejrzeć finały wink. To się da zrobić o ile skołuję kamerę/rzutnik.

Planujemy z Shunem już że na naszym OTP zrobilibyśmy rzędy wokół stolika, żeby usiąść i obejrzeć, kto przeszkadza won! Ale stream to lepsza rzecz i jeśli będzie taka szansa to za pewne ją będziemy wszyscy preferować big_smile Bo to co sie działo rok temu to po prostu... nad stolikiem 10 osób i Qzin gadający o wszystkim i o niczym, tyle pamiętam big_smile

I TYLE XD

11

Odp: Co należy poprawić w stosunku do lat ubiegłych

Napiszmy jeszcze do PUUKI czy przypadkiem nie chciałby rzucić tego na tzw. żywo - dałoby się to chyba internetami do Ameryki wysłać big_smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer