Temat: Automatyczne pobieranie obrazków na serwer

Zauważyłem, że użytkownicy umieszczają na forum dużo linków do obrazków. Niestety zawartość internetu jest bardzo dynamiczna i już część z tych odwołań po prostu nie działa - jako archiwista jestem tą sytuacją bardzo zasmucony. Nie podoba mi się, to że moje forum jest zależne od zewnętrznych serwisów, takich jak bulbapedia, pokebeach i postanowiłem temu przeciwdziałać.

Napisałem plugin, który będzie automatycznie ściągał obrazki i zapisywał je na lokalnym serwerze. Podczas pisania wiadomości dostępna jest teraz dodatkowa opcja  - Ściągnij obrazki i zapisz ich kopie na serwerze. Jest ona domyślnie zaznaczona, ale można ją odznaczyć.

Na razie plugin uruchomiłem eksperymentalnie. Wyłączę go, jeśli okaże się, że na serwer wgyrwanych będzie zbyt wiele obrazków, albo gdy ujawnią się jakieś inne problemy.

pozdrawiam,
keeshii

2

Odp: Automatyczne pobieranie obrazków na serwer

A czy to nie jest aby niebezpieczne? Wiesz... Prawa autorskie.

Pozdrawiam Cię,
Trace wink

3

Odp: Automatyczne pobieranie obrazków na serwer

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 9940240083

Nie widzę w ustawie o osobistych i majątkowych prawach autorskich punktu, który zabrania korzystania bez zgody autora z jego pracy pod warunkiem, że nie czerpie się z tego korzyści majątkowej.

Jeśli istnieje takie prawo o którym mówisz, to musiałoby być prawo europejskie, ale pogwałciłoby m.in naszą konstytucję więc mógłby wybuchnąć skandal na skalę międzynarodową.

Pozdrawiam Cię
Adrian

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer