Temat: [BW-on] x4 Powah

Przeglądając karty do wystawiania z Cradilego natrafiłem na wersje gdzie ktoś pakował Vilepluma BC razem z s2 które biją mało za mało energii i kasują szybkie prizy. Dla mnie okazało się to za wolne, ale co jakby wrzucić podobne basici, wyrzucić Cradiily i poprawić Banglami?
Rozpiska:
3x Oddish BC
3x Vileplume BC
2x Reshiram NXD
1x Zekrom NXD
2x Cobalion EX PS
2x Stunfisk DGE
1x Virizion NV
1x Trubbish DGE
1x Rayquaza DGE
2x Keldeo EX BC
----------------------
4x Professor Juniper DEX
4x N DEX
2x Skyla BC
1x Colress PS
1x Caitlin PB
----------------------
3x Rare Candy DEX
3x Pokemon Catcher EP
3x Ultra Ball DEX
2x Heavy Ball NXD
2x Hypnotoxic Laser PS
1x Level Ball NXD
1x Super Rod NV
1x Switch BW
1x Computer Search BC
----------------------
3x Silver Bangle PB
2x Float Stone PLF
----------------------
4x Double Colorless Energy NXD
4x Prism Energy NXD
1x Blend Energy GRPD DGE
1x Blend Energy WLFM DGE



Główna teoria decku: Wystawiamy Vilepluma jak najszybciej i wyszukujemy attackerów które biją deck przeciwnika po weaknessie. Pakujemy do takiego Silver Bangla i naparzamy najczęściej 20+30x4 w EXa. Brzmi całkiem całkiem? Oto szanujący się attackerzy w formacie:
- Kyurem (Plasma) PLF - Cobalion z Vileplumem wbija 120, co jest o 10 za mało, ale laser może okazać się pomocny.
- Deoxys EX (Plasma) PLF - Trubbish zabija za DCE i Bangla, ale raczej będziemy bić Kyuremy w tym matchupie. Jedziemy dalej.
- Thundurus EX (Plasma) PLF oraz Darkrai EX DEX - tutaj Stunfisk jest bestią. 200 i 20 w bencha brzmi całkiem nieźle.
- Landorus EX BC + ogniste pokemony - wszystko fajnie pokrywa Keldeo, który wbija za 2 energie(DCE i dowolna) 50x4.
- Keldeo EX BC oraz Blastoise BC - Tutaj attackerem jest Oddish (!) który za DCE robi 20. Dodatkowo jest też Virizion który jest fajny na start jak i bije całkiem pożądnie za 2 energie.
- Black Kyurem EX PS i Rayquaza EX DGE - mała Rayquaza świetnie sobie radzi. Można coś poprawić Banglem albo Laserem.
- Genesect EX PB i Virizion EX PB - Reshiram tutaj jest nieziemski. VirGen nie może sobie pozwolić na uderzenie go wcale, bo dostanie elegancki wpiernicz z Outrage, jak i musi go ściągać w praktyce tylko G Boosterem.
- Tornadus EX DEX, Lugia EX (Plasma) PS i Tornadus EX (Plasma) PLF - Zekrom DCE Bangle jazda.
Reszta weaknessów jest zbyt niszowa żeby je czymkolwiek pokrywać.
Odnośnie trainerków suppów i energii zdecydowałem się na 2 Heavy Balle które wyszukują nam Vilepluma Stunfiska i Rayquaze, czyli całkiem sporo pokemonów. Supportery raczej klasycznie, energie głównie do basiców a i koneserzy Blendek (sam Vileplume np) się znajdą.
Prosze o porady co zmienić, poprawić bo przede wszystkim deck ma 62 karty i cos na starcie trzeba wyrzucić. Pozdro, Matilol.

"Clear voice, good jokes."

2

Odp: [BW-on] x4 Powah

Zamiast Trubbisha bym zaproponował wręcz Mewtwo EX'a (wygląda na dużo większy POWAH za CC). A co do reszty - jak zadziała to uwierzę. Chociaż jakby nie wystawiać Vilepluma to mimo tego parę pokemonów zebrane do kupy może tutaj robić niezłą presję.

Nieźle byłoby się kiedyś z tym zmierzyć big_smile

3

Odp: [BW-on] x4 Powah

Ostatnio zastanawiałem się nad Vileplumami, ale nie uwzględniłem Silver Bangli (do teraz myślałem, że działają tylko pod pokami Plasma, mój błąd) i nie analizowałem attackerów do wszystkich matchupów.
Testowałem kiedyś Vileplumy, a także z opinii ludzi można spokojnie stwierdzić, że Vileplumy są zbyt wolne; dlatego myślę, że fajnie byłoby się całkowicie skupić na Vileplumie - zwiększyć jego linię o czwartego Oddisha, dodać rare candy (bardzo krucha podstawka, a nie mając akceleracji z takimi attackerami bez Vileplume'a dużo nie zdziałasz). Jednego Reviva można by włożyć (choć nie jestem pewny, czy zostaną w NXD-onie).

Życzę powodzenia przy testowaniu.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę