1 (edytowany przez adriank1 2013-08-21 09:47:54)

Temat: Speed Enhanced Garchomp

Pokemony: 16

4x Gible DRX (Sand Attack)
4x Garchomp DRX (Mach Cut)
3x Gabite DRX (Dragon Call)
3x Landorus EX BC
1x Drifloon PLB
1x Drifblim DGE

Energie: 11

7x Fighting Energy
4x Blend Energy

Trainery: 33

4x Professor Juniper
4x N
4x Bianca
1x Iris

4x Pokemon Catcher
4x Hypnotoxic Laser
3x Silver Bangle
2x Rare Candy
2x Virbank City Gym
2x Switch
2x Ultra Ball
1x Computer Search


Podstawowe uwagi do rozpiski:

a) po wypadnięciu Pokemon Communicationów nagle zrobił się mały problem z szukaniem pokemonów, ale mamy sporą szansę na rozpoczęcie presji Landorusem od pierwszej tury, więc to trochę absorbuje przeciwnika
b) zawsze byłem zdania że Altaria i Emolga tutaj to po pierwsze spowalniacze decka, a po drugie oczywiste catcher baity, więc ich tu po prostu nie ma.
c) nie zmieściłem tutaj Super Roda, a może być bardzo potrzebny szczególnie do Energii i Drifblima. Jakieś pomysły czy po prostu to chrzanić?
d) 4 bianki są podyktowane faktem, że mamy masę kart które od razu stawiamy na stół i potem jeszcze na dobitkę wyrzucamy inne.
e) nie wiem czy garchomp wyrównuje matchup z TKD, ale oczywistą sprawą jest że 30'tka z Landorusa zawsze idzie w Kyurema (najlepiej zabić Thundurusa w dwie tury, o ile to możliwe)
f) nie ma Max Potionów i nie mam ŻADNEGO pomysłu jak go tu wstawi. Może jestem zbyt ograniczony na to.
g) może Cobalion EX zamiast jednego Landorusa EX?

Oceńcie

2

Odp: Speed Enhanced Garchomp

Laserbank, jakkolwiek fajny by nie był, zżera kupę miejsca. W to miejsce idealnie wpasowałby się właśnie Super Rod, dodatkowe piłki, Max Pot. Coś za coś. Laser tak na dobrą sprawę jedyne co wprowadza do możliwość zdjęcia EXa który oberwał Hammerheadem (Dragonblade z toolem i laserem to 160). Ale coś za coś.

~Prawdziwy Shun

3

Odp: Speed Enhanced Garchomp

Może się nie znam, ale wg mnie podstawową wyszukiwarką w Garchompach był, jest i będzie Level Ball uruchamiający lawinę smoków od wyjścia na stół pierwszego Gabite z Dragon Callem.

4

Odp: Speed Enhanced Garchomp

Tak zaiste jest kiedy do Garchompów dochodzi 4-4 Altaria. Tutaj nie ma potrzeby wystawiania miliarda pokemonów w T2. Jednak jeden zawsze tutaj będzie dobry

Cóż, Shun ma rację - za Laserbanka można dać Super Roda, Tool Scrappera, SS jako ACE SPEC, Rare Candy i inne rzeczy. Talia działa jak typowy Tier2 i nie za bardzo można coś z tym zrobić - polecam wszystkim którzy mają dostęp do kart a nie chcą iść ogranymi ścieżkami.