1 (edytowany przez Bidulek 2013-07-31 13:33:08)

Temat: Deck na turniej

Hej chciałbym stworzyć swój własny deck turniejowy. Składający się z setów BW. Plasma Storm, Plasma Blast i Plasma Freeze. Pierwszy to Wodno-Ognisty-Smoczy czyli jak ja go nazwałem: "SMOCZY ATAK". Smoki które potrzebują energii wodnej i ognistej. Ale mój problem jest taki, że nie wiem jakie karty są silne a jakie słabe. Jakie pokemony są najlepsze na tę kombinacje. Karty do decku zamówiłbym dopiero w lutym/marcu.

EDIT:
Coś tam wymyśliłem. Ale na trainerach i ile energi się przyda to jestem zielony.
http://img844.imageshack.us/img844/5678/zjsn.png

Greninja & Dewott

2 (edytowany przez schen 2013-07-31 14:35:04)

Odp: Deck na turniej

Zdecydowanie za dużo pokemonów chciałbyś tu zawrzeć. W aktualnym formacie 16 pokemonów w talii to jest już dużo, a Ty chcesz ich mieć 36.
Nie ma sensu grać pokemonów na których miałaby się opierać talia w ilości 1. Piramidki ewolucyjne typu 3-2-1, czy 4-3-2 imho nigdy specjalnie wielkiego sensu nie miały. Grałbym np. 3-1(0)-3 w wypadku istotnego nieatakującego poka na którym opiera się talia (np. Blastoise), czy 4-1-4 dla takiego na którym opierasz atak (np. Infernape). Dadatkowo umieszczając w decku 4 sztuki rare candy.
Dobierając poki zastanów się w pierwszej mierze jak te karty mają ze sobą współpracować. Masz np. Blastoise'a który świetnie działa z wodnymi basic energiami pozwalając ładować nimi pokemony, ale wsadzasz do decku karty wymagające innych rodzajów energii i to w wcale nie małej ilości, i nie pomoże tu ani prism energy (Infernape, Volcarona), ani blend energy (nie ma wersji zawierającej zarówno ogień jak i wodę). Jeśli chcesz robić deck ognisty i coś do ładowania, polecam przyjrzeć się plasmowym Chandelurom, lub Emboarowi z BW. Jeśli wodny z Blastoisem, popatrz na dobrych wodnych atakerów (np. Keldeo EX, Kyurem). Chcąc grać na smokach, patrz jakich energii potrzeba im więcej i do tego typu decku je dołączaj wspomagając go odpowiednimi dodatkowymi energiami (wtedy wystarczy ich zdecydowanie mniejsza ilość)

3

Odp: Deck na turniej

Hm, do lutego wyjdą jeszcze co najmniej dwa dodatki, więc wiele może się zmienić w koncepcji, ale na tę chwilę polecam zainteresować się następującymi trainerami z Plasma Blast: Professor Juniper, Pokemon Catcher, Rare Candy, Ultra Ball - bardzo często w taliach gra się po 4 sztuki każdego z nich. Jeśli zaś chodzi o pozostałe dodatki - z Plasma Stormu godne polecenia są: Colress i Hypnotoxic Laser, z Plasma Freeze natomiast do twojej koncepcji nic nie widzę. Radzę też zainteresować się supporterami ze starszych dodatków: N DEX, Skyla BC, Bianca EP są zwykle granymi, ale jak wspomniałem, po wyjściu następnych dodatków może się to zmienić. No i zastanowiłbym się nad kartą ACE-SPEC, jaką chcesz grać: wyborem dobrym do każdej talii jest Computer Search BC, ale jest dość drogi - zdecydowanie tańszy i niewiele gorszy w wielu taliach jest Dowsing Machine PS. Jeśli będziesz eksperymentował z White Kyuremami EX, bardzo tanią opcją jest Crystal Edge BC, ale nie polecam jej - potrafi wygrać mecz z zaskoczenia, ale o wiele częściej przydadzą ci się wspomniane dwie karty ACE-SPEC. Tyle ode mnie o trainerach smile .