1 (edytowany przez Dawid111.2002 2018-02-18 21:14:05)

Temat: Counterki!

Siemka.

Zagadka jest całkiem łatwa i nie powinna być dużym wyzwaniem. Cel jest prosty: na aktywnym pokemonie przeciwnika musi się znaleźć jak najwięcej counterków, tak żeby doprowadziły od nokautu. My mam do wykonania jedno zadanie: nie możemy atakować, używać abilitek które nakładają counterki jak np. Greninja BREAK BKP, czy Decidueye GX SM lub zagrywać itemów, supportów, czy stadionów. Sytuacja na stole dowolna.

Format: Expanded

Pozdr. Dejvi

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

2

Odp: Counterki!

+ pokaż spoiler

Przeciwnik ma 1 nagrodę i na aktywie Conkeldurr NV do którego co turę dokłada walczącą energię. My mamy na aktywie Metagross AOR-2 z dołożonym Rock Guard PLF, na ławce 4 Ribombee SM i Lillipup DEX, w grze Training Center FFI.
Przez 4 pierwsze tury dokładamy Bursting Balloon BKP do Metagrossa, każdy atak przeciwnika robi mu 120 z naszych Tooli, my leczymy obrażenia abilitkami Ribombee.
Przeciwnik nas atakuje, dostaje 120 obrażeń z tooli. Przez 4 następne tury:
Leczymy Metagrossa abilitkami Ribombee, ewoluujemy Lillipupa w Herdier SM, żeby wyjąć Balloona z discarda,
zagrywamy AZ PFO na Herdiera, Lillipup na ławkę.
Potem zagrywamy 2 razy VS Seeker PFO żeby wyciągnąć AZ, po dziesięciu atakach Conkeldurr ma na sobie 1200 obrażeń. Przeciwnik ma 2 karty w talii, dobiera przedostatnią, dokłada energię, Conkeldurr ma 1270 HP, więc na jedenasty atak Metagross ma tylko Rock Guarda (BEZ BALLOONA). Conkeldurr ma 1260 dmg na sobie, przeciwnik dokłada ostatnią energię (ale równie dobrze może to być cokolwiek innego), my powtórzyliśmy myk z AZ aby umieścić kolejne 12 counterków na Conkeldurze, nokaut z 138 counterkami na przeciwniku.

Podziękowali za posta: szymon.przybyl, Anders

3

Odp: Counterki!

Wybacz Kakel, ale nie mogę się z tobą zgodzić. I jest to po części moja wina, bo w pytaniu umknął mi pewien szczegół.

Dawid111.2002 napisał/a:

My mam do wykonania jedno zadanie: NIC. Nie możemy atakować, ani używać abilitek które nakładają counterki jak np. Greninja BREAK BKP, czy Decidueye GX SM

Błąd wynikający z mojej strony jest w drugim zdaniu. Zabrakło jednej rzeczy, a mianowicie tego że nie napisałem co z tranierami. Też NIE możemy ich używać, jak mówi pierwsze zdanie, mamy jedno zadanie:  nie robienie niczego co jest atakowaniem, używaniem trainerów, czy abilitek które nakładają counterki. Tutaj jest też mój błąd bo słowo "nic" jest zbyt ogólne.
Jeszcze co do używania tranierów przez nas, przez "użycie' ich mam na myśli np. zagranie Ultra Ball SM. To samo tyczy się supporterów, stadionów.
"Sytuacja na stole dowolna"-czyli że my, jak i przeciwnik jesteśmy już w jakiś sposób rozstawieni (np. turę temu) i to rozstawienie doprowadziło do znalezienia się counterków na activie przeciwnika i znokautowało go.

Edytuje zagadkę i mam nadzieję, że to trochę ułatwi zadanie;)

Pozdr. Dejvi

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

4

Odp: Counterki!

To może ja spróbuję.

+ pokaż spoiler

W grze jest nasz Sky Field ROS.
Przeciwnik zebrał już 5 prizów, i dociągnął ostatnią kartę z talii (którą jest Rare Candy SM). Na aktywie Trubbish NV z dowolną energią. Ma na sobie 5 counterków. Na benchu 1 Conkeldurr NV, 4 Wailord EX PCL, każdy z Fighting Fury Belt BKP, i 3 Machamp GX BUS. Wszystkie  stage 2 są wystawione z Rare candy. Conkeldurr ma podłożone 40 enerii fightingowych. Machampy mają po 24 counterki na sobie, Wailordy po 28, a Conkeldurr 930.

U nas na aktywie Trevenant BREAK BKP, na benchu Dusknoir BC i Aegislash BKP.

Przekladamy Sinister Handem wszystkie counterki na aktywa.

5

Odp: Counterki!

Tojax, założenia mówią, że nie możesz używać ability (w tym sinister hand Dysknoira).

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

6

Odp: Counterki!

Nie można uzywać abilitek, które nakładają counterki. Czyli inne abilitki są dozwolone tongue

Podziękowali za posta: Dawid111.2002

7

Odp: Counterki!

Sorry, racja źle przeczytałem.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

8

Odp: Counterki!

Po pierwsze dzięki z udział w zagadce. Po drugie niestety muszę stwierdzić, że nikt jej poprawnie nie rozwiązał. Tojax, twoje rozwiązanie pasowało by lepiej od mojego, ale jest mały problem, którym jest ability Dusknoir BC. Jego treść mówi: " you may move 1 damage counter from 1 of your opponent's Pokemon to another of your opponent's Pokemon" co w praktyce oznacza, że nie możemy przenieść wszystkich counterków naraz, tylko po jednym. Inaczej by było w przpadku "move all damege counters" jak u Alolan Ninetales GX GRI. No i zgodnie z tym nasz Trubbish NV kończy swoją walkę na stole z 6 counterkami.

Teraz moje rozwiązanie:

+ pokaż spoiler

U nas na aktywie jest Pyukumuku SM z podłączonym Rock Guard PLF, na benchu Infernape z Ultra Prisma (ability sprawia, że z buran dostaje się 6 counterków zamiast trzech). Przeciwnik z całkiem pokaźną ręką  ma u siebie aktywnego Golem EX GEN, który kilka tur wcześniej został podpalony, ale szczęściem nie otrzymał obrażeń. Ma pod sobą Team Plasma Badge (Plasma) PLF, a na benchu są 4 Umbreon (Plasma) PLF. My kończymy turę, przeciwnik przystępuje do działania. Najpierw wydała do gry Sky Field ROS, po czym zgrywa 3 Seviper BUS i kolejną trójkę węży nam, po przez Captivating Poke Puff STS. Dorzuca jeszcze Nihilegeo GX i po rzucie monetą na confuse z sukcesem atakuje naszego jeżowca atakiem Megaton Fall. Dotrzymuje 6 counterków z własnego ataku, kolejne 6 z ability Pykumuku, 6 z Rock Guarda i zgodnie z kolejnością Poison>Burn 7 z zatrucia i ostanie 6 z podpalenia. To daje nam łącznie 31 counterków na Golemie, który ma 260 HP, czyli K.O.


Cóż, moje rozwiązanie w porównaniu z tymi u góry wypada raczej słabo, ale zgadza się z pierwotnym założeniem zagadki, czyli nie robieniem niczego.
Aj, muszę jaszcze poćwiczyć zadawanie zagadek:P. Następna będzie moją trzecią, a wiecie jak mówią "Do trzech razy sztuka", dlatego następnym razem się uda bez większych błędów.

Pozdr. Dejvi

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

9

Odp: Counterki!

Skąd się wzięło 7 counterków z Poisona Dejvi? Bo jak liczę, to powinno być 4, gdyż ability Sevipera mówi "on YOUR OPPONENT's Pokemon", czyli Sevipery opponenta nie zmieniają nic w poisonie na jego pokemonie.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

Podziękowali za posta: Dawid111.2002

10

Odp: Counterki!

Dawid111.2002 napisał/a:

który kilka tur wcześniej został podpalony, ale szczęściem nie otrzymał obrażeń.

Przecież Burn daje po każdej turze z automatu 20 damage.
No nic, jak już rozumiem o co chodzi w zagadce to podrzucam lepsze rozwiązanie.

+ pokaż spoiler

U nas na aktywie Sigilyph PLB z czterema Bursting Balloon BKP, u przeciwnika na aktywie Wailord EX PCL z Fighting Fury Beltem, na ławce Blastoise BC. Przeciwnik zagrywa Frozen City (Plasma) PLF, dokłada 14 wodnych energii do Wailorda co nakłada 28 counterków, po czym atakuje w naszego Sigilypha, nokaut z 28+24=52 counterkami na sobie.

Podziękowali za posta: Dawid111.2002

11

Odp: Counterki!

Aj, aj, aj...
Przyznaje się, skopałem to i to ostro:(. Muszę jeszcze raz przeczytać zasady odnośnie special conditions. Dzięki, że zauważaliście moje błędy.
W takim razie zwycięstwo w zagadce odniósł Kakel ze swoją poprawioną odpowiedzią.

Pozdr. Dejvi

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink