Temat: OTP 2018

Do OTP jeszcze sporo czasu, ale chciałbym dać znać, że Łódź także w tym roku wyjdzie ze swoją propozycją.

Chcielibyśmy załatwić lokal na około 60 osób. Ma nam pomóc w tym Gralnia, w grę wchodzi np. Łódzki Dom Kultury:
http://ptcg.eu/forum/extensions/om_imag … ort_4a.jpg

Niestety wyminęliśmy się z oficjalnymi natsami (wycofali je w 2017, kiedy zaczęły rozwijać się w Polsce oficjalne rozgrywki), ale chciałbym wprowadzić choć trochę ich klimat zapewniając oficjalne natsowe promki za uczestnictwo (USA 2014):
http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/5a5758de02670/Tropius_Plasma_Blast5_CHH.jpg

Nie ukrywam że im wcześniej będziemy wiedzieć czy dostaniemy możliwość organizacji tym lepiej, jako że nie tak łatwo zaklepać termin np. w ŁDK'u bez dużego wyprzedzenia.

Kiedy planowane jest głosowanie w tym roku?

Podziękowali za posta: McLer, Anders, Wiewiór, gepir, arturomod

2

Odp: OTP 2018

Zwykle głosowanie było w marcu, ale patrząc na to jak bardzo forum umarło w ciągu ostatnich miesięcy nie wiem czy w ogóle ktokolwiek będzie się chciał w to bawić. Jeśli o mnie chodzi, propozycja Piterra z zeszłego roku, żeby Łódź miała w tym roku OTP (żeby w ciągu 5 lat było w 5 różnych miastach) jest super i pewnie chętnie wpadnę jeśli tak się potoczą sprawy.

Podziękowali za posta: Anders, szymon.przybyl

3

Odp: OTP 2018

Nikt chyba nie zgłaszał planów organizacji. Więc póki otp nie odbędzie się w gamelordzie jestem za tym żeby już przyznać organizacje.
Augi Pokemon tournaments approves.

Podziękowali za posta: Anders

4

Odp: OTP 2018

Augustyn napisał/a:

Nikt chyba nie zgłaszał planów organizacji. Więc póki otp nie odbędzie się w gamelordzie jestem za tym żeby już przyznać organizacje.
Augi Pokemon tournaments approves.

xD

Nie grałem w żadnej łódzkiej lokacji poza Game Lordem. Sam nie wiem czy się pojawię, a nawet jeżeli to nie wiem czy w charakterze gracza, czy widza, ale jeżeli warunki sanitarne będą na przyzwoitym poziomie to nie mam nic przeciwko temu, żeby turniej odbył się w Łodzi wink

Panda's Strona

Podziękowali za posta: McLer

5

Odp: OTP 2018

Kakel napisał/a:

Zwykle głosowanie było w marcu, ale patrząc na to jak bardzo forum umarło w ciągu ostatnich miesięcy nie wiem czy w ogóle ktokolwiek będzie się chciał w to bawić. Jeśli o mnie chodzi, propozycja Piterra z zeszłego roku, żeby Łódź miała w tym roku OTP (żeby w ciągu 5 lat było w 5 różnych miastach) jest super i pewnie chętnie wpadnę jeśli tak się potoczą sprawy.

Double post bo mogę!

Na razie nie ma kontr propozycji, więc głosowanie niepotrzebne. Jeżeli coś się pojawi to myślę, że jakaś ankieta tutaj byłaby spoko. Można by było ją potem podlinkować w mediach społecznościowych smile

Panda's Strona

Podziękowali za posta: McLer

6

Odp: OTP 2018

Brzmi sensownie. Myślę, że lokalizacji wielu nie podważy (najwięcej aktywnych graczy w rodzimej lokalizacji, najprężniejsza liga, ostatnie głosowanie etc.), prędzej będą pytania towarzyszące (czy będzie połączenie z cupem czy nie, termin, nagrody etc.)

Jeśli zachować tradycyjny majowo-czerwcowy termin to chciałbym zaproponować jedynie pominięcie 16-17 czerwca kiedy odbędą się regionalsy w Sheffield i 19-20 maja (special event we Francji), bo ktoś może potrzebować się wybrać (a Regio w Sheffield to naprawdę świetna impreza)

Szymon - a Ty masz swoje typy na termin już czy jeszcze nie?

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Anders, szymon.przybyl

7

Odp: OTP 2018

Co do terminu, najsensowniejszy wydaje się 2 czerwca (sobota). Co do lokalu, z tego co rozmawiałem z właścicielem Gralni, ciężko będzie wynająć salę w Łódzkim Domie Kultury. W niedługim czasie porozmawiam z nim o konkretach, bo czasami załatwia takie miejscówki na większe turnieje poza sklepem.

Termin ten łapie się na letni sezon (zaczyna się 18 maja), także robiąc Cupa dzień po (3 czerwca, niedziela), jak ostatnio Challenge we Wrocławiu, byłby to zapewne jeden z pierwszych Cupów w Polsce w tamtym sezonie. Nie wiem też czy zdążą tak wcześnie dotrzeć playmaty i promki.

Co do supportu TPCi, rok temu już się z nimi kontaktowałem i nieoficjalnych turniejów nie wspierają. Wpadł mi za to taki lużny pomysł do przedyskutowania - z łódzkiej ligi zostało trochę nadmiarowych promek ligowych, jako że dwa razy przesłali nam przypadkowo o paczkę 40 sztuk za dużo. Kontaktowałem się z nimi czy odesłać - odpowiedzieli, żeby je 'spożytkować'. Co Wy na to, żeby w gronie uczestników OTP zlicytować te nadmiarowe promki, a uzyskane z tego pieniądze przeznaczyć na zmniejszenie wpisowego? Wtedy można byłoby sobie pozwolić na więcej co do nagród/promek nie narażając się na spadek frekwencji.

Zdaję sobie sprawę, że liga nie może sprzedawać promek, ale w tym przypadku sprzedaż pomogłaby w organizacji turnieju ligi, co wydaje mi się fair smile

Podziękowali za posta: Kars, X-Wing666, adriank1, Augustyn, Anders

8

Odp: OTP 2018

Rozmawiałem z Tomkiem (właściciel Gralni) - w ŁDKu nikłe szanse, postara się coś załatwić w Pałacu Młodzieży (Wyszyńskiego 86).

Minusem jest lokalizacja - niestety nie jest to centrum Łodzi jak ŁDK, ale jest tam dobra komunikacja:
- z Kaliskiego 10 min tramwajami 10 i 12, odjeżdzają co kilka minut
- z Fabrycznego 30 min tramwajem 12, odjeżdza co 10 minut

Plusem jest to, że powinno tam się załatwić o wiele niższą cenę wynajmu niż ŁDK. Tuż obok (100m) jest szama - Kartofel Buda (po rewolucji Gesslerowej).

Podziękowali za posta: Anders

9

Odp: OTP 2018

Kiedy będzie coś bardziej wiadomo z terminem? Nie powiem, że zaczynają mi się powoli pojawiać plany na maj/czerwiec a chciałbym je jakoś pogodzić z OTP.

10

Odp: OTP 2018

Co do terminu, z 2/3 czerwcem może być problem jako że w tej miejscówce planują coś organizować w związku z dniem dziecka, także będziemy zaklepywać 9 czerwca (12/13 maja będą prawdopodobnie 2 Cupy w Łodzi, także najlepiej nieco oddalić te daty).

Podziękowali za posta: Kakel, Panda

11

Odp: OTP 2018

9 czerwca zatwierdzony. Mamy też możliwość zorganizowania tam czegoś 10 czerwca - możemy zrobić wtedy Cupa, ostatnio playmaty przyszły nam już 4 dnia sezonu wiosennego, także następne powinny dojść około 22 maja.

Póki co zaoferowano nam godziny otwarcia 10-18, ale będziemy jeszcze to ustalać po świętach. No chyba, że pierwszego dnia zrobimy samego swissa, a drugiego topki, wtedy te 8 godzin może wystarczyć smile

Nie byłem jeszcze na miejscu, ale podobno powinno się zmieścić spokojnie 80 osób.

Niedługo wrzucę wydarzenie na FB i puszczę ankiety co do dzielenia turnieju na kategorie wiekowe i dzielenie swissa/topek na dwa dni.

12

Odp: OTP 2018

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/160161371342201/

13

Odp: OTP 2018

Zapisy otwarte, szczegóły o wpisowym i nagrodach w wydarzeniu powyżej.

Podziękowali za posta: velfa