Temat: Pomoc dla osoby zaczynającej przygodę z PTCG ale grającej towarzysko.

Siemka, moja znajoma bardzo mnie zachęca do pogrania w pokemony. Ja, że miałem okazję pograć w swoim życiu w trochę karcianek to bardzo jestem zainteresowany tym pomysłem (grałem dużo w Wow tcg i w kilka innych karcianek zdarzyło mi się zagrać np. magica). Dziś przyszła do mnie ze swoją i pożyczoną talią i grało mi się przyjemnie. Tak więc chciałbym zacząć grać i mam kilka pytań. Zaznaczę, że grać zamierzam raczej amatorsko nie interesują mnie turnieje bo już jestem za duży niestety na wydawanie kasy na karty ale nadal uczę się w szkole więc krucho z pieniędzmi. Chciałbym się po prostu mieścić w standardzie przynajmniej obecnym z talią i mieć szansę ją troszeczkę rozbudować ale niewielkim kosztem by była grywalna. Dodam jeszcze, że talia koleżanki to jak się nie mylę Starter Sun&Moon Crimson Invasion z Hydreigonem na pudełku.

1. Jaki starter waszym zdaniem powinienem kupić? (najważniejsze jest to by nam się przyjemnie grało ale nie ukrywam, że chciałbym też wygrywać i chętnie ją rozbuduję)
2. Jakie dodatki obejmuje teraz standard?
3. Co jaki czas standard się zmienia i ogólnie jak to wygląda w pokemonach?
4. O co chodzi z graniem online, czy posiadane karty można używać w tej wirtualnej kolekcji?

Dodatkowo chciałbym prosić o dowolne wskazówki, rady i przydatne informację.

2

Odp: Pomoc dla osoby zaczynającej przygodę z PTCG ale grającej towarzysko.

RaksonixPL napisał/a:

Zaznaczę, że grać zamierzam raczej amatorsko nie interesują mnie turnieje bo już jestem za duży niestety na wydawanie kasy na karty

Mam 27 lat i jakoś nie czuję się na to za 'duży', mimo że niski też nie jestem tongue

RaksonixPL napisał/a:

1. Jaki starter waszym zdaniem powinienem kupić? (najważniejsze jest to by nam się przyjemnie grało ale nie ukrywam, że chciałbym też wygrywać i chętnie ją rozbuduję)

Jeżeli chcesz wygrywać, to theme deckiem (startem) raczej nie masz szans, no chyba że jest to turniej na theme deckach. Ale jeżeli nie zależy Ci na wygrywaniu tak bardzo, w Luminius Frost jest kilka ciekawych kart:
- 3-2 Alolan Ninetales BUS blokujący GXy (polecam do niego Alolan Vulpix GRI)
- 2-2-1 Kingdra BUS
- 1 Rescue Stretcher GRI, 2 Nest Ball SM, 2 Professor Kukui SM
- 2 Heatmor BUS, jeżeli chciałbyś składać na nim deck z Raichu smile

RaksonixPL napisał/a:

2. Jakie dodatki obejmuje teraz standard?

https://www.pokemon.com/us/pokemon-news … 18-season/

RaksonixPL napisał/a:

3. Co jaki czas standard się zmienia i ogólnie jak to wygląda w pokemonach?

Zmienia się co roku we wrześniu, gdzie zwykle wypada 3-5 najstarszych setów.

RaksonixPL napisał/a:

4. O co chodzi z graniem online, czy posiadane karty można używać w tej wirtualnej kolekcji?

Do każdego boostera jest dołączony kod, który daje Ci w grze online booster (nie z takimi samymi kartami, ale z tego samego setu). W grze na start dostaje się już trochę kart.
Można ją pobrać tu: https://www.pokemon.com/us/pokemon-tcg/ … /download/

A jeżeli chcesz pograć fizycznymi kartami, najlepiej znaleźć ligę w Twoim mieście. Sporo miast ma swoje grupy na FB (Wawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Koszalin).

3

Odp: Pomoc dla osoby zaczynającej przygodę z PTCG ale grającej towarzysko.

Bardzo dziękuję za pomoc. Oczywiście nigdy nie jest się za dużym na karcianki chodziło mi o to, że w wieku 13 lat nie miałem problemu z wydaniem kieszonkowego na karcianki bo i tak nie miałem wydatków, a teraz gdy jestem w wieku maturalnym to wolę zatankować samochód na przykład za te pieniądze, a zarazem jeszcze nie pracuję więc nie zostanie mi nic na kupowanie kart przykładowo za 100 złotych tak  jak to kiedyś robiłem.