Temat: [BKT-on] Golisopod GX/Garbodor

Pokemony

Golisopod GX - 3
Golisopod - 1
Wimpod (BUS) - 3
Tapu Lele GX - 3
Garbodor (BKP) - 1
Garbodor(GUR) - 2
Trubbish (BKP) - 2
Tapu Koko Promo - 2

Supporter

N - 4
Pr.Sycamore - 4
Skyla - 1
Pr.Kukui - 1
Brigette - 1
Acerola - 2
Guzma - 3
Wally - 1

Item

Choise band - 3
Rescue Stretcher - 1
Super Rod - 1
Ultra Ball - 4
Fild Blower - 2
Float Stone - 3

Energy

Grass Energy - 4
Psychic Energy - 1
Double Colorless Energy - 4
Rainbow Energy - 3

Jest to deck który pozwolił mi dostać się do top 8 ostatniego L Cup który odbył się w Warszawie smile

Moim największym błędem w tali to Wally który przydał mi się raz podczas całego turnieju hmm
Chciałem go w tali jedynie z powodu możliwości zrobienia donka za 120dmg w pierwszej rundzie, niestety nie przemyślałem na czym mógł by takiego zrobić sad 

Kolejna karta która trafiła na mój celownik to Golisopod ( No GX) który wcale się nie przydał XD
Nie pamiętam żebym go chociaż raz zrobił a tym bardziej żebym atakował nim hmm
Za każdym razem miałem wrażenie że zbyt długo będę musiał go ładować ( 2 rundy zamiast 1 przy wersji GX)lub że po drodze dostanę Guzme i zały plan pójdzie się....

Decki z którymi grałem w pierwszej fazie turnieju
Garbodor/Drampa GX
Solgaleo GX/Lurnatis GX
Golisopod GX/Garbodor
Gardevior GX
Greninja Break/Starmie

Czy poza tym co wymieniłem macie jeszcze jakieś uwagi co do stanu tali?
Jakieś Poprawki?
Coś dodać coś odjąć?

2

Odp: [BKT-on] Golisopod GX/Garbodor

1. Dwa Trubbishe to może być za mało.
2. Postawiłbym na dwa Garby BKP - w obecnej mecie zbyt wiele talii bazuje na abilitkach, żeby ryzykować jego brakiem lub zbyt szybką śmiercią, po której będzie trudny do odzyskania. Ale dwa Garby GRI, o ile się zmieszczą, też nie są głupie (sam rozważałem split 2-2).
3. Aceroli raczej nie grałbym poniżej trzech, cztery Guzmy to must have, cztery floaty też - pamiętaj, ze Twoja talia ma silnik całkowicie oparty na ciągłym zmienianiu aktywa i na podnoszeniu go, żeby się ochronić przed nokautem, jak Ci zabraknie kart pod ten silnik, to pupa. Acerola szczególnie ważną rolę gra w mirrorze.
4. Po co energia psycho, skoro ciągle możesz zmieścić czwartą rainbowkę xP?
5. Drugi stretcher chyba byłby lepszy niż super rod, a przy co najmniej dwóch sztukach każdego poka chyba nawet jeden wystarczy - w tej talii często nie trzeba odzyskiwać jakoś dużo zasobów, chyba że supportery wink.

No, tyle mi się rzuciło w oczy - resztę (Wally, drugi Golis) sam sobie dopowiedziałeś xP. Co wywalić, żeby zrealizować to, o czym napisałem? A sam nie wiem, tu się trzeba po prostu zastanowić, które karty są ważniejsze, a które mniej ważne xP.

Podziękowali za posta: mcszuwacz

3

Odp: [BKT-on] Golisopod GX/Garbodor

Dograłbym czwartą rainbowkę zamiast psychicznej i Tapu Fini GX zamiast jednego koko promo - inaczej Ho-oh/Kiawe zrobi z ciebie miazgę. Ewentualnie innego pokemona który wykorzystuje rainbowkę (Magearna promo, w przyszłości Xurkitree GX), bo bez tego mocno marnujesz ich potencjał i można by się przerzucić wyłącznie na zielone energie.