376

Odp: Raporty z Warszawy

Paradox, 24.08.2017, 5 rund bo1

Wczorajsze spotkanie mogę uznać za jedno z lepszych które się odbyły, zarówno pod względem ilości osób jaka się pojawiła, jak i przebiegu moich gier. z pośród 5 gier, 2 gry miałem przewagę nad przeciwnikiem w postaci Weaknessa na Metal, 1 niesprzyjający matchup w postaci Ognistego decka Wiewióra. Było to przedostatnie spotkanie w Warszawie gdzie obowiązuje jeszcze stary format PCL-On.

Przebieg gry

Runda 1, vs Lappis(Darkrai GX/Alolan Muk GX)

Zawszę się cieszę jak mam okazję pograć z kimś nowym, a szczególnie jak używa talii której nie miałem okazji widzieć w akcji. Gra dla mnie zaczęła się bardzo powoli, Lappis w pierwszej turze miał już 2 Alolan Grimery na ławce, a ja samotną Drampę GX, przeciwnik chciał szybko skończyć grę poprzez użycie GX ataku w 2 turze, ale na szczęście podszedł mi do ręki cosmog którego wystawiłem i w 4 turze miałem już Naładowanego Solgaleo GX i Rayquazze, dalej już wszystko szło po mojej myśli gdyż zbijałem z pomocą Solgaleo GX kolejne muki GX z ławki Lappisa. Wygrana

1-0

Runda 2, vs Blask(Gardevoir GX/Sylveon GX/Octillery)

Matchup zdecydowanie był na moją korzyść gdyż na starcie miałem Magearnę EX z DCE, a Blask tylko remoraid'a na aktywie, więc wyczekałem na moment w którym Blask wystawi Gardevoira na bench, i z pomocą guzmy robiłem OHKO na nim. po zbiciu 2 Gardevoirów w ten sposób, Blask oddał grę walkowerem. Tymbardziej pechowa gra dla Blaska, gdyż 2 z jego trzech Weakness Policy było w prize'ach. Wygrana

2-0

Runda 3, vs Aqua (Gardevoir/Gallade)

Też dosyć faworyzująca dla mnie gra i też bez większych problemów udawało mi się zdejmować kolejne Gardevoiry. Bardzo fajny deck, który niesamowicie szybko ładował się w kolejne to energie dla poków, więc kolejna wygrana dla mnie.

3-0

Runda 4, vs Wiewiór(Ho-Oh GX/Salazzle GX)

Tej gry obawiałem się najbardziej. Bo prawie każdy mój pok ma weakness na fire więc przeciwnik ma dużą przewagę nade mną. Na szczęście na takie właśnie Matchupy mam Drampę GX i Rayquazzę, z których pomocą udało mi się po kolei znokautować Volcaniona, Volcaniona EX, Tapu Lele GX i na samym końcu Shaymina EX i tutaj z dużym trudem udało się wygrać

4-0

Runda 5, vs Kars(Tapu Bulu GX/Vikavolt)

Gra z początku ładnie wyglądała, ja miałem na aktywie naładowaną Drampę GX, na benchu rayquazę oraz 2 cosmogi, schody zaczęły się gdy Kars wystawił Aether Paradise Conservation Area, co skutecznie uniemożliwiło mi znokautowaniu w jednym uderzeniu Tapu Bulu GX, dodatkowo sprawę utrudniał fakt że Karsowi udało się dość szybko wystawić 2 Vikavolty na bench, co mu pozwoliło szybkie ładowanie Tapu Bulu GX co turę. Tapu Bulu skutecznie po kolei nokautował mi poki i gdybym miał Solgaleo w wersji GX albo field Blower na ręcę to być może ułatwiło by mi grę. Przegrana

4-1

Z nagród z drafta wziąłem 2 Cosmogi promo, monetę i losowy zestaw Commonów/Uncommonów.

Podziękowali za posta: Kars, Poranny_Blask

377

Odp: Raporty z Warszawy

Unlucky ta nasza gierka. Shaymin EX 2k17

378

Odp: Raporty z Warszawy

27.08.2017, StrefaMTG, League Challenge, bo3 Primal Clash - Burning Shadows

12 osób i oczywiście kto nas rozsmarował po asfalcie? Betonowy Adrian, fanfary!

Rundy

I

Kars - Velfa
Augustyn - Kasia_sY
Adriank1 - Lappis
Blask - Shun
Rocket's Zapdos - Marta WW
Yabol - Franek WW

II

Augustyn - Rocket's Zapdos
Kars - Yabol
Adriank1 - Blask
Shun - Velfa
Lappis - Marta WW
Kasia_sY - Franek WW

III

Adriank1 - Kars
Blask - Augustyn
Rocket's Zapdos - Lappis
Yabol - Kasia_sY
Shun - Marta WW
Franek WW - Velfa

IV

Adriank1 - Rocket's Zapdos
Blask - Kars
Shun - Yabol
Lappis - Kasia_sY
Velfa - Marta WW
Augustyn - Franek WW

Zatem!

1. Adriank1 3/0/1 (Gardevoir-GX)
2. Blask 3/1/0 (Espeon-GX/Garbodor)
3. Shun 3/1/0 (Gardevoir-GX)
4. Rocket's Zapdos 2/0/2 (Solgaleo-GX/Rayquaza/Drampa-GX)
5. Augustyn 2/1/1 (M Rayquaza-EX)
6. Kars 2/2/0 (Tapu Bulu-GX/Vikavolt)
7. Lappis 2/2/0 (Alolan Ninetales-GX)
8. Yabol 2/2/0 (Greninja/Starmie)
9. Kasia_sY 1/3/0 (Volcanion-EX)
10. Velfa 1/3/0 (Passimian/Mew)
11. Franek WW 1/3/0 (Decidueye-GX) - SENIOR
12. Marta WW 0/4/0 (Incineroar-GX)

Draft

Necrozma-GX Hyper Rare, Golisopod-GX. 0x Guzma, za to tona jakiś Wishful Batonów i innych super ultra użytecznych rzeczy.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, McLer

379

Odp: Raporty z Warszawy

31.08.2017, bo1 k-z-k, Paradox, BKT-on

1. Blask Drampa-GX/Garbodor 4-0 (w: Kars, Shun, Velfa, Wiewiór)
2. Wiewiór Firebox 2-2 (w: Shun, Velfa)
3. Shun Golisopod-GX/Zoroark 2-2 (w: Kars, Velfa)
4. Velfa Golisopod-GX/Pidgeot-EX 1-3 (w: Kars)
5. Kars Metagross-GX/Necrozma-GX 1-3 (w: Wiewiór)

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, McLer

380

Odp: Raporty z Warszawy

03.09.2017 Bo3 każdy z każdym Paradox BKT-BUS

1. Arturomod 2/0/1 (win:Wiewiór,Blask tie:Shun) VikaBulu
2. Poranny_Blask 1/1/1 (win:Wiewiór lose:Artur tie:shun) GarboDramp
3. Wiewiór 1/2/0 (win:Shun lose:Artur,Blask) Firebox
4. Shun 0/1/2 (tie:Blask,Artur lose:Wiewiór) Golisopod GX/Zoroark

Z draftu tylko Guzma hmm

381

Odp: Raporty z Warszawy

Wiewiór napisał/a:

03.09.2017 Bo3 każdy z każdym Paradox BKT-BUS

1. Arturomod 2/0/1 (win:Wiewiór,Blask tie:Shun) VikaBulu
2. Poranny_Blask 1/1/1 (win:Wiewiór lose:Artur tie:shun) GarboDramp
3. Wiewiór 1/2/0 (win:Shun lose:Artur,Blask) Firebox
4. Shun 0/1/2 (tie:Blask,Artur lose:Wiewiór) Golisopod GX/Zoroark

Z draftu tylko Guzma hmm

Kolejność gier do ELO:
Artur - Shun 1:1
Blask - Wiewiór 3:0

Artur - Wiewiór 3:0
Blask - Shun 1:1

Artur - Blask 3:0
Wiewiór - Shun 3:0

Podziękowali za posta: Wiewiór

382

Odp: Raporty z Warszawy

StrefaMTG, 06.09.2017, Standard, bo1

smile

Rundki

I

Blask - Velfa
Wiewiór - Zapdos
Kars - Shun
Arturomod - bye

II

Kars - Blask
Wiewiór - Arturomod
Shun - Velfa
Zapdos - bye

III

Kars - Wiewiór
Shun - Arturomod
Blask - Zapdos
Velfa - bye

IV

Arturomod - Kars
Wiewiór - Blask
Zapdos - Velfa
Shun - bye

V

Kars - Zapdos
Arturomod - Velfa
Shun - Wiewiór
Blask - bye

Wyniczki

1. Kars 4/1 (Metagross-GX/Necrozma-GX)
2. Shun 4/1 (Golisopod-GX/Lurantis)
3. Wiewiór 3/2 (Firebox)
4. Arturomod 3/2 (Tapu Bulu-GX/Vikavolt)
5. Blask 3/2 (Drampa-GX/Garbodor)
6. Zapdos 2/3 (Solgaleo-GX/Drampa-GX/Rayquaza)
7. Velfa 1/4 (Golisopod-GX/Mew)

Drafcik

+ pokaż spoiler

Wszyscy lubią czytać raporty, ale ja nie umiem ich pisać, więc na szybko.

[] W grze z Shunem szybko znokautowałem cośtam, nadgryzłem Tapu Lele-GX i czekałem, aż wystawi dwa Golisopody. Gdy to się stało, wyszedłem Necrozmą, dobiłem Lele z Black Ray, z nagród doszły dwa Guzmy, których brakowało mi przez całą grę, na szczęście nie zN'ował mnie i w ostatniej turze zabiłem nadpsutego Laserem Golisopoda z ławki.
[] Z Blaskiem to ja w ogóle nie pamiętam, co się działo yikes A czekaj, pamiętam – nie podniósł się po gigantycznym dead drawie w środku gry. Nawet wcześnie wszedł Garbotoxin, ale po moim Field Blowerze nijak nie mógł dobrać drugiego toola.
[] Wiewiór. Klasycznie – w grze z ogniem w ogóle nie chcę dokładać energii do Metagrossów, więc Wiewi guzmował mi wszystkie Necrozmy, które trafiały na pole. Nie miał szczęścia do Kiawe – wszedł mu jeden – i oprócz w pełni gotowego Ho-Oh-GX dysponował tylko ręcznie naładowaną Tapu Lele. Pod koniec gry wyszedł Salandit z energią, ale był to jedyny ognisty Pok na polu, więc – w obawie przed Salazzle-GX – zdjąłem go Metagrossem i okazało się, że słusznie, bo nie miał opcji zrobienia czegokolwiek poza wystawieniem mi kolejnej Lele na pożarcie.
[] Artur mnie zjadł uporczywym guzmowaniem Beldumów i Metangów, wykorzystując brak Brigette z mojej strony. Kiedy wykonałem pierwszy atak, byłem już daleko w tyle z prize'ami, a poza tym mocno zmissowałem waląc Metagrossem w Tapu Bulu-GX z FFB zamiast po prostu użyć Algorithmu – Bulu się uleczył dzięki Tapu Wilderness, Artur wystawił drugiego Vikavolta i było właściwie po grze.
[] Zapdos. Co mecz. Nie pamiętam całej tej wartkiej akcji, pamiętam, że starałem się ułożyć całą grę pod Miraculous Shine, ale w pewnym momencie Zapdos położył Magearnę-EX, więc gładko przeszedłem do strategii „dobra, to jednak nokautujemy”. Dopadła nas terminacja, po zbiciu dwóch Solgaleo Zapdos nie za bardzo miał mnie jak wyprzedzić w prize'ach i tak się skończyło.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, McLer

383 (edytowany przez Kars 2017-09-10 23:00:05)

Odp: Raporty z Warszawy

10.09.2017, Paradox, 3r bo3, Standard

Machnęliśmy dziś spontan turniej w Paradoxie. bo3, bo Bremen.

Rundeły

I

Shun - Kars
Blask - Wiewiór
Arturomod - Aqua

II

Arturomod - Blask
Shun - Aqua
Wiewiór - Kars

III

Shun - Arturomod
Aqua - Wiewiór
Kars - Blask

WJENC

1. Shun (Golisopod-GX/Weavile co) 2/0/1
2. Arturomod (Greninja) 2/1/0
3. Kars (Metagross-GX/Necrozma-GX) 1/1/1
4. Wiewiór (Firebox) 1/1/1
5. Blask (Gardevoir-GX/Sylveon-GX) 1/2/0
6. Aqua (Gardevoir-GX/Diancie) 0/2/1

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, McLer

384

Odp: Raporty z Warszawy

Obecna meta ssie

385

Odp: Raporty z Warszawy

Wiewiór napisał/a:

Obecna meta ssie

Ktoś tu nie umie się adaptować :v

386

Odp: Raporty z Warszawy

Panda napisał/a:
Wiewiór napisał/a:

Obecna meta ssie

Ktoś tu nie umie się adaptować :v

Nie chodziło mi o brak adaptacji to obecnej mety. Mam na myśli, że jest zwyczajnie nudna. Większość talii opiera się na T1 Brigette, Energia i pas.

387

Odp: Raporty z Warszawy

Masz rację, meta z VS Seekerem, Compressorem i Night Marchem była ciekawsza big_smile

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Kars, gepir, mcszuwacz

388

Odp: Raporty z Warszawy

Expanded jest ceikawsze wink

389

Odp: Raporty z Warszawy

Strefa MTG 16.09.2017 Niedoszły League Challenge 4 graczy + Kakel jako Judge.

1. Wiewiór 3/0/0 (win:Shun,Tojax,Franek)Xerneas BREAK
2. Shun 2/1/0 (win:Tojax,Franek lose:Wiewiór)Golisopod GX
3. Tojax 1/2/0 (win:Franek lose:Wiewiór,Shun)Lycanroc GX
4. Franek 0/3/0 (lose:Wiewiór,Shun,Tojax) Grass Box

390 (edytowany przez Kars 2017-10-02 18:13:17)

Odp: Raporty z Warszawy

League Cup, StrefaMTG, Standard bo3

Wpadły 24 osoby, co jest chyba warszawskim rekordem. Mieliśmy Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław i Orzesze! Dla takich turniejów warto grać w tę grę smile Sędziowaliśmy ja z Kakelem.

I

(t) Dylan - Gepir
Yabol - seba0333
szakalszaleniec - Sebek5000
arturomod - Wiewior
Kacper - Adam KR
Guzma - Kamil PN
Bulbinek - Tojax
(t) Shrimp - adriank1
Shun - adrian.paletko
Piterr - Inumaru
Augustyn - Wexegon
(t) szymon.przybyl - Blask

II

szakalszaleniec - Augustyn
arturomod - Kacper
Bulbinek - Piterr
Yabol - Guzma
(t) Shun - Shrimp
(t) adriank1 - Blask
Gepir - szymon.przybyl
Dylan - seba0333
Adam KR - Tojax
Wexegon - Sebek5000
adrian.paletko - Wiewiór
Inumaru - Kajsivo

III

Bulbinek - arturomod
Yabol - szakalszaleniec
Shun - Dylan
(t) Guzma - Gepir
Kacper - Inumaru
adrian.paletko - Adam KR
Piterr - Wexegon
adrian.kastelik - Augustyn
Blask - Shrimp
szymon.przybyl - seba0333
(t) Wiewior - Kajsivo
Tojax - Sebek5000

IV

(t) Bulbinek - Yabol
Shun - szakalszaleniec
Piterr - arturomod
adrian.paletko - Kacper
(t) Blask - Gepir
adriank1 - Guzma
Dylan - szymon.przybyl
Inumaru - Adam KR
Tojax - Augustyn
Wexegon - Kajsivo
Wiewior - Shrimp
Sebek5000 - seba0333

V

(t) Bulbinek - Shun
(t) Yabol - adrian.paletko
adriank1 - Piterr
Dylan - arturomod
szakalszaleniec - Tojax
Blask - Wexegon
Gepir - Kacper
szymon.przybyl - Inumaru
Guzma - Wiewior
Sebek5000 - Augustyn DROP
Adam KR - Shrimp
seba0333 - Kajsivo

/Po Swissie/

01. Shun 3/0/2 (Golisopod-GX/Garborod)
02. Bulbinek 3/0/2 (Golisopod-GX/Garbodor)
03. Yabol 3/0/2 (Volcanion-EX/Mew)
04. adriank1 3/0/2 (Volcanion-EX)
05. adrian.paletko 3/1/1 (Volcanion-EX/Ho-Oh-EX)
06. Dylan 3/1/1 (Golisopod-GX/Garbodor)
07. Gepir 2/0/3 (Drampa-GX/Garbodor)
08. Piterr 3/2/0 (Decidueye-GX/Ninetales-GX)
---
09. Blask 2/0/3
10. szakalszaleniec 3/2/0
11. Guzma 2/2/1
12. szymon.przybyl
13. arturomod 2/3/0
14. Kacper
15. Tojax
16. Wexegon
17. Adam KR
18. Inumeru
19. Sebek5000
20. Wiewior 1/3/1
21. seba0333 1/4/0
22. Augustyn
23. Shrimp 0/3/2
24. Kajsivo 0/4/1

TOP8

Shun - Piterr
adrian.paletko - adriank1
Yabol - Dylan
Gepir- Bulbinek

TOP4

adrian.paletko - Shun
Gepir - Yabol

TOP2

adrian.paletko - Gepir

/Ostateczny kształt Top8/

01. adrian.paletko
02. Gepir
03. Shun
04. Yabol
05. Bulbinek
06. adriank1
07. Dylan
08. Piterr

Gratulacje dla całego top8, uścisk dłoni dla Adriana Pałetki, słowa otuchy dla Szakala i Blaska, wielkie dzięki dla wszystkich obecnych - jesteście mega, uwielbiam tę karciankę dzięki Wam!

STATS&TRIVIA

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/59d0a59071075/Kapwykres.png

Pozostałe talie, z których każda wystąpiła w jednej sztuce, to: Alolan Ninetalesy, Decidueye-GX/Ninetales-GX, Drampa-GX/Garbodor, Greninja BREAK, Lurantis-GX/Solgaleo-GX, Marshadow Box, Xerneas BREAK.

Próba 24 talii jest dość mała i nie pozwala na kategoryczne osądy, ale to i owo można zauważyć. Na przykład:
[] Wszystkie trzy talie na Volcanionach, które pojawiły się na Cupie, dostały się do Top8, co czyni Volki najskuteczniejszym deckiem turnieju. Co więcej - Volcaniony finalnie turniej wygrały.
[] Dobrą statystyką cieszyły się też talie na Golisopod-GX/Garbodor. Trzy z czterech dostały się do Top8.
[] Z drugiej strony najmniej skuteczne okazały się talie na Tapu Bulu-GX/Vikavolt - żadna nie dostała się do Topów (były cztery!), choć jedna zbubble'owała.
[] Żadna z pozostałych talii, które pojawiły się w więcej niż jednej sztuce, nie przedostały się poza Swissa (Gardevoir-GX, Metagross-GX, Rainbow Road).
[] W każdym z czterech dużych ośrodków, które reprezentowało czterech lub więcej graczy (Kraków, Wrocław, Łódź, Warszawa) znalazł się jeden gracz Golisopod-GX/Garbodor.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, McLer, Bulbinek, Kajsivo, szymon.przybyl

391

Odp: Raporty z Warszawy

Coś się nie zgadza, bo po swissie niewątpliwie byłem drugi xP. W ogóle ten swiss coś mi podejrzanie wygląda, bo w topach nie zgadza się prawie nic xD.

To krótki raport z mojej strony, a bo co big_smile?

1. runda - vs. Tojax (Koko spread)
Przyznam, że miałem niezłego zonka, połowa pierwszej gry to "WTF, gram na to pierwszy raz, co ja w ogóle mam robić?!?!?!" big_smile. Na szczęście taktyka rozstawiania jak najmniejszej ilości basiców od któregoś momentu zadziałała. W drugiej grze już czułem się pewniej, a do tego Tojax słabo drawował i sprize'owała mu się ostatnia Acerola, wiec choć przez cały czas drżałem, czy nie wyciągnie nagle jakiegoś asa z rękawa - nic takiego nie nastąpiło, uff. 1-0

2. Runda - vs. Piterr (DeciTales)
Czego się spodziewać po moich meczach z Piterrem? Cóż... trudno przewidzieć zwycięzcę, ale na pewno szybkie mecze to nie będą big_smile. Pierwszą grę toczyliśmy przez 41 minut (!), było bardzo dużo kminienia, kombinowania, kalkulowania, jaki jest opłacalny ruch, u mnie do tego intensywny monitoring zasobów, bo na samym początku gry musiałem zrzucić dwie Guzmy i potem grać pasywnie do granic możliwości, żeby nie zostać wyrolowanym po zużyciu kompletu. Na szczęście Garb zrobił dobrą robotę, bez abilitek Piterr miał bardzo ograniczone możliwości, chyba jednak słusznie trzymając blowera zamiast go zagrywać, bo tooli miałem akurat całkiem sporo. Koniec końców, win w pierwszej grze. Drugą zaczęliśmy, ale kiedy Piterr zobaczył, że zagrywam Brigette, scoopnął od razu - nie łudził się, ze zdążymy xP. 2-0

3. runda - vs. Arturomod (Greninja)
Moje "(brzydkie słowo), wreszcie!", kiedy po dobrych kilku turach pierwszej gry dobrałem z top decka piłkę po Golisopoda, słyszała chyba cała sala xP. Właściwie to w pierwszej grze dużo szczęścia było po stronie Artura - bubble Froakiego wchodziły mu prawie wszystkie big_smile. Inna sprawa, że alternatywy dla tych bąbelek długo nie miał, choć dwa Golisopody zdołał mi zdjąć w turę (dwie abilitki plus atak). Tyle że to ja go biłem po weaknessie, więc kiedy u mnie ginął Golisopod, u Artura ginęła Greninja - i moje zwycięstwo mimo skrajnego pecha chyba najlepiej pokazuje, jak słaby jest to dla Greninjy matchup. W drugiej grze problemów z drawem nie było, od któregoś momentu permanentny Armor Press załatwił sprawę smile. 3-0

4. runda - vs. Yabol (Volcanion)
Prawie wzięliśmy ID, ale w ostatniej chwili Yabol się rozmyślił - nie dziwie mu się jakoś bardzo, bo miał jednak korzystny matchup. Choć nie autowina, co pokazały gry. W pierwszej Yabol zaczął bardzo mocno i szybko zrobił przewagę, ja z kolei unikałem zagrywania Golisów, żeby mi nie zgarniał za łatwych dwóch prize'ów, zresztą pewnie nikogo nie zaskoczy, że ten matchup wygląda bardziej jak granie Garbo/Lele big_smile. Na szczęście dla mnie, tak szybka przewaga wynikała też z zagrania dużej ilości itemów - więc w którymś momencie N, nokaut i modlenie się, żeby Yabol nie dobrał wina. Dobrał w decydującej turze, kiedy za kolejkę już bym wygrał - życie xP. W drugiej grze jednak to Yabol się nie rozstawiał, a ja grałem spokojnie swoje, powolutku budując przewagę do zwycięstwa. Walczył do końca, co być może było błędem, bo w trzeciej grze znów przeważał Yabol, i to bardzo zdecydowanie. Ale czasu zabrakło, więc zamiast ID skończyliśmy z remisem tak po prostu big_smile. Mimo wszystko nieźle dla nas obu, bo topki mieliśmy już pewnie. 3-0-1

5. runda - vs. Shun (GoliGarb)
Po długich, zaciętych, pełnych zwrotów akcji i toczących się do ostatniej chwili bojach - okraszonych nawet upomnieniem sędziego ("ale jak gracie, to rozstawiajcie się") - przeanalizowaliśmy seedy i ostatecznie wyszło, że tak, możemy wziąć ID i nie trafić w ćwiartkach na Volci xP. Polecam kanapkę BLT w Subwayu. 3-0-2

No i topy, topy, topy...

Ćwiećfuinał - Gepir (GarboDrampa)
W pierwszej grze udało mi się dość szybko uzyskać przewagę - mała, ale permanentną. Troche za sprawą drobnego błedu przeciwnika, który wystawił Po Town o ture za wcześniej, wiec mogłem go zdjąć blowerem (dzięki temu nie miał nokautu Dramopą na Golisopodzie). Pod koniec zadrżałem, jak Gepir mnie z-N-ował na jedną kartę na abi locku, oczywiście na łapie Lele... ale z top decka Guzma po wina xP. W drugim meczu nic mi się nie rozstawiało, nie było nawet blisko, punkt dla Gepira. Trzeci mecz zaczął się świetnie - szybko uzyskałem trzy prize'y przewagi, właściwie to jedną nogą  byłem już w półfinale... pupa. Pech chciał, że wcześniej nie bardzo miałem z czego redukować talię, Gepir zagrał N-a, a ja za nic nie mogłem dobrać kart, których potrzebowałem. I niestety, świetny początek odwrócił się w ten sposób przeciwko mnie - przegrałem, a najbliższa karta dająca zwycięstwo była dopiero na trzecim miejscu w talii. Trudno, bywa, raz się wygrywa, a raz nie - na pewno przebieg tego meczu będzie dla mnie fajnym źródłem przemyśleń. Ważne, że dzięki dużej frekwencji będą kolejne CP-ki, 91/250 wink.

Na koniec wielkie podziękowania dla wszystkich, a zwłaszcza dla wszystkich rywali, dla sędziów i organizatorów. Za fajny, naprawdę dobrze zorganizowany turniej, za poturniejową pizzę i za krótki spacer ku miejscu, z którego widok na Warszawę jest najlepszy wink. Było super i choć to dopiero mój pierwszy raz w Warszawie - myślę, że jeszcze wrócę smile.

Podziękowali za posta: Kars

392

Odp: Raporty z Warszawy

07.10.2017, urodzinowy metronom Kakelottiego, Expanded, Paradox,

Czymże jest metronom? - ktoś może spytać. Otóż metronom jest to wynalazek wedle wszelkiego prawdopodobieństwa krakowski, który polega na:
a) ułożeniu przed turniejem listy specjalnych zasad w różnym stopniu wpływających na rozgrywkę;
b) rzucaniu kością o to, które dwie zasady będą obowiązywały w trakcie następnej rundy.
Turniej zagraliśmy w formacie Expanded, bo to Kakel miał urodziny, a nie my. Okazał się jednak na tyle miły, że pozwolił nam przynajmniej wymyślić zasady.

Oto one:

+ pokaż spoiler

01. Na koniec każdej tury gracz kładzie 1 dmg counter na każdym Poku.
02. Zamiast dobierać kartę z talii odrzuca się kartę z wierzchu do discardu, po czym tasuje discard i dobiera z niego losową kartę (i robi się tak dla każdej dobieranej karty, czyli np. po rzuceniu Sycamore'a discardowało się 7 kart z decku, po czym 7 losowało z discardu).
03. Na polu może być po 1 stadionie każdego gracza.
04. Wszystkie Pokemony mają 100 HP.
05. Na początek każdej tury obaj gracze dobierają z topdecka po dwie karty zamiast jednej.
06. Pierwszy flip w każdej turze to heads.
07. Zagranie jakiejkolwiek karty z ręki wymaga położenia 1 counterka na jednym ze swoich Pokemonów lub pozwolenie przeciwnikowi na zdjęcie jednego counterka z jego strony.
08. Weakness, zamiast mnożyć damage x2, dodaje +40.
09. Weakness to resistance i odwrotnie.
10. Podczas ataku możesz odrzucić ile chcesz itemów z ręki. Każdy daje +10 obrażeń.
11. Raz na turę gracz może spojrzeć w rękę przeciwnika.
12. Jeśli chcesz, możesz rzucić dwa supportery w turze, ale kiedy rzucasz drugiego, flipasz monetą. Jeśli wypadnie heads, supporter działa normalnie. Jeśli wypadnie tails, supporter też działa normalnie, ale następnie przeciwnik podnosi nagrodę.
13. Aby zagrać Item lub Supportera trzeba rzucić monetą, jeśli heads można normalnie go użyć, jeśli tails przeciwnik go może użyć.
14. Obaj gracze podczas każdej deklaracji ataku muszą powiedzieć “dupa”.
15. Wszystkie Pokemony są beztypowe.
16. Jeśli Pokemon z Ability zada atakiem damage Pokemonowi z Ability przeciwnika, to do końca tury zaatakowanego gracza żadne Ability nie działają.
17. Po podniesieniu drugiego prize’a przez któregokolwiek z graczy, gracze zamieniają się miejscami przy stole.
18. Gracz, który rozpoczyna grę oprócz tego, że nie może zaatakować, nie może również użyć supportera w swojej pierwszej turze.
19. Wszystkie karty, które nie są w Standardzie, zamiast do discarda trafiają do Lost Zone.
20. Na koniec każdej tury zdejmujemy wszystkie obrażenia z jednego Pokemona ze swojej ławki.

Przebieg rund

I (+ zasady 1, 14)

Tojax - Wiewiór
Augustyn - Szymon Nalewczyński
Velfa - Kars
Kakel - Inumaru
Shun bye

II (+ zasady 5, 19)

Augustyn - Shun
Kakel - Velfa
Tojax - Inumaru
Wiewiór - Szymon Nalewczyński
Kars bye

III (+ zasady 9, 16)

Augustyn - Tojax
Inumaru - Szymon Nalewczyński
Shun - Velfa
Kakel - Kars
Wiewiór bye

IV (+ zasady 2, 20)

Augustyn - Kakel
Wiewiór - Velfa
Shun - Tojax
Inumaru - Kars
Szymon Nalewczyński bye

V (+ zasady 7, 15)

Augustyn - Wiewiór
Inumaru - Shun
Tojax - Kakel
Kars - Szymon Nalewczyński
Velfa bye

VI (+ zasady 3, 11)

Inumaru - Augustyn
Kars - Wiewiór
Kakel - Shun
Tojax - Szymon Nalewczyński
Velfa drop

Wyniki

1. Augustyn 5/1 (Volcanion-EX/Ho-Oh-EX)
2. Kakel 4/2 (M Gardevoir-EX)
3. Tojax 4/2 (Waterbox)
4. Inumaru 4/2 (Volcanion-EX)
5. Shun 3/3 (Noivern-GX)
6. Wiewiór 3/3 (Waterbox)
7. Kars 3/3 (Trevenant BREAK/Necrozma-GX)
8. Velfa 2/4 (Golisopod-GX)
9. Szymon Nalewczyński 1/5 (Greninja BREAK)

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, McLer, Wiewiór

393

Odp: Raporty z Warszawy

League Challenge, 14.10.2017, StrefaMTG, Standard, 3 rundy bo3

Tym razem Challenge się odbył smile

Rundy

I

(t) Wiewior - Blask
Kars - Miłosz WW
Rocket's Zapdos - Erma
Shun - Robert

II

Shun - Kars
Blask - Rocket's Zapdos
Wiewior - Erma
(t) Robert - Miłosz WW

III

Shun - Wiewior
Blask - Kars
Rocket's Zapdos - Robert
(t) Erma - Miłosz WW

ZATEM

1. Shun 3/0/0
2. Blask 2/0/1
3. Rocket's Zapdos 2/1/0
4. Wiewior 1/1/1
5. Kars 1/2/0
6. Miłosz WW 0/1/2
7. Robert 0/2/1
8. Erma 0/2/1

Draft

+ pokaż spoiler

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/59e22df9771ed/Zdj_cie-0101.jpg

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, McLer

394

Odp: Raporty z Warszawy

18.10.2017, StrefaMTG, Standard, każdy-z-każdym

1. Rocket's Zapdos 3/0 (Solgaleo-GX/Rayquaza/Drampa-GX)
2. Kars 2/1 (Vikabulu)
3. Blask 1/3 (Tapu Koko/Honchkrow/Espeon-EX/po*****e techy)
4. KNB 0/4 (Incineroar-GX/Tauros-GX)

Wszyscy wygrali ze wszystkimi z niższych.

Śmieszny turniej -> śmieszny draft:

+ pokaż spoiler

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/59e79a37be369/Zdj_cie-0123.jpg

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, McLer

395

Odp: Raporty z Warszawy

Prerelease Crimson Invasion, StrefaMTG, 21.10.2017

I

Kars - Krzysztof K
arturomod - Marta WW
Zapdos - Adam S
Karolina K - Shanero
Maciej J - Jakub Ś
(t) Franek WW - Mateusz M
KNB bye

II

Karolina K - KNB
arturomod - Zapdos
Adam S - Kars
Krzysztof K - Shanero
Maciej J - Mateusz M
Franek WW - Jakub Ś
Marta WW bye

III

arturomod - Karolina K
Zapdos - Kars
Marta WW - Adam S
Krzysztof K - KNB
Mateusz M - Shanero
Franek WW - Maciej J
Jakub Ś bye

IV

Karolina K - Krzysztof K
Zapdos - Marta WW
KNB - Adam S
Franek WW - arturomod
Kars - Maciej J
Jakub Ś - Mateusz M
Shanero bye

V

arturomod - KNB
Marta WW - Karolina K
(t) Kars - Mateusz M
Shanero - Maciej J
Franek WW - Zapdos
Krzysztof K - Jakub Ś
Adam S bye

Zatem

1. Franek 4/0/1 SENIOR
2. arturomod 4/1/0
3. Zapdos 3/2/0
4. Marta WW 3/2/0
5. Karolina K 3/2/0
6. Krzysztof K 3/2/0
7. Kars 2/2/1
8. Jakub Ś 2/3/0 SENIOR
9. KNB 2/3/0
10. Shanero 2/3/0
11. Adam S 2/3/0
12. Maciej J 2/3/0 SENIOR
13. Mateusz M 1/2/2 SENIOR

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, McLer

396

Odp: Raporty z Warszawy

14.11.2017, StrefaMTG, Standard

Jeeeezu, prawie miesiąc od poprzedniego regularnego, nie-prelkowego turnieju yikes we need to step our game up.

Rundy

I

Blask - Zapdos
Kars - Aqua
Augustyn bye

II

Blask - Kars
Zapdos - Augustyn
Aqua bye

III

Blask - Aqua
Augustyn - Kars
Zapdos bye

AND SO

1. Blask 3/0 (Gardevoir-GX/Sylveon-GX)
2. Zapdos 2/1 (Solgaleo(-GX)/Rayquaza)
3. Augustyn 2/1 (Metagross-GX/Latios)
4. Kars 1/2 (Alolan Ninetales(-GX)/Zoroark-GX)
5. Aqua 1/2 (Gardevoir-GX/Octillery/Diancie)

W drafcie - Nihilego-GX FA.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, McLer

397

Odp: Raporty z Warszawy

League Challenge 26.11.2017, Strefa MTG, Standard, 3 rundy BO3 swiss

R1:
Shun - Tojax
Artur bye
Blask - Kakel
Yabol - Franciszek G.
(t) Wiewiór - Augi

R2:
Wiewiór - Tojax
(t) Artur - Shun
Yabol - Blask
Franciszek G. bye
Augi - Kakel

R3:
Tojax - Franciszek G.
Artur - Wiewiór
Blask - Shun
Kakel bye
Augi - Yabol

Standingi:

1. Artur 2/0/1
2. Augi 2/0/1
3. Yabol 2/1/0
4. Blask 2/1/0
5. Wiewiór 1/1/1
6. Shun 1/1/1
7. Kakel 1/2/0
8. Franciszek G. (SR) 1/2/0
9. Tojax 1/2/0

Draft: Gyarados-GX, Alolan Exeggutor-GX

398

Odp: Raporty z Warszawy

StrefaMTG, League Challenge, 03/12/2017, Expanded

Expanded jest ok.

Rundy

I

Kakel - arturomod
Yabol - Tojax
Augustyn - Kars
Dominik WW - Franek WW
Blask bye

II

Augustyn - Yabol
Blask - Kakel
arturomod - Kars
Tojax - Franek WW
Dominik WW bye

III

Augustyn - Blask
Tojax - Kakel
arturomod - Dominik WW
Yabol - Franek WW
Kars bye

OSTATECZNIE

1. Augustyn 3/0/0 (Darkrai-GX/-EX)
2. Blask 2/1/0 (Gardevoir-GX)
3. Yabol 2/1/0 (Night March)
4. Tojax 2/1/0 (Waterbox + Archie's Empoleon/Greninja :ooo)
5. arturomod 2/1/0 (Night March)
6. Kars 1/2/0 (Landorus-EX/Crobat)
7. Kakel 1/2/0 (Waterbox + Archie's Blastoise)
8. Franek WW 1/2/0 (Decidueye)
9. Dominik WW 1/2/0 (Fire Mix)

Kawał super draftu, Buzzwole-GX, Counter Catcher FA, do tego jakieś Gladiony i Counter Energy.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, Inumaru, McLer, Tojax

399

Odp: Raporty z Warszawy

05.12.2017, StrefaMTG, Standard, bo3 KzK

Jeszcze była Aqua, ale tak, jakby jej nie było.

1. Blask 3/1 (win: KNB, Kars, Inumaru) To, co zawsze
2. Kars 3/1 (win: Zapdos, KNB, Inumaru) Alolan Ninetales-GX/Zoroark-GX
3. Inumaru 2/2 (win: KNB, Zapdos) Volcanion-EX/Turtonator-GX
4. Zapdos 2/2 (win: Blask, KNB) To, co zawsze
5. KNB 0/4 Silvally-GX/FireMix

Draft

+ pokaż spoiler

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/5a270e9ce0176/Zdj_cie-0212.jpg
Lusamine FA

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, Inumaru, McLer

400

Odp: Raporty z Warszawy

Ej sto lat mnie na forum nie było, przepraszam, czas powrzucać aktualne wyniki. Na razie Challenge i luzak, później dorzucę jeszcze Cupa i Prerelease.

League Challenge, 14.01.2018, StrefaMTG, Standard bo3

Rundy

I

Blask - Kars
Inumaru - Erma
Franek WW - Robert
Wiktor WW - Karol WW

II

Inumaru - Blask
Kars - Erma
Karol WW - Robert
Franek WW - Wiktor WW

III

(t) Erma - Robert
Inumaru - Franek WW
Wiktor WW - Kars
Blask - Karol WW

aaaaaaand:

1. Inumaru 3/0/0
2. Franek WW 2/1/0 SENIOR
3. Blask 2/1/0
4. Wiktor WW  2/1/0 JUNIOR
5. Kars 1/2/0
6. Karol WW 1/2/0 JUNIOR
7. Erma 0/2/1
8. Robert 0/2/1

_____________________________________________

Luźne granie, StrefaMTG, 18.01.2018, bo3 Standard

Rundy

I

Kars - Wiewiór
Aqua - Zapdos
Shanero bye

II

Zapdos - Shanero
Kars - Aqua
Wiewiór bye

III

Kars - Zapdos
Wiewiór - Shanero
Aqua bye

Ostatecznie

1. Kars 3/0 (Espeon-GX/Zoroark-GX)
2. Aqua 2/1 (Gardevoir-GX/Diancie)
3. Wiewiór 2/1 (Sylveon-GX)
4. Zapdos 1/2 (Solgaleo-GX/Zoroark-GX)
5. Shanero 1/2 (Metagross-GX)

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Bye Bye, McLer, Inumaru