Temat: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 3 Śląsk

Joł siemanko smile. Witam wszystkich po dłuższej przerwie w moim rankingu 5x4. Trochę czasu minęło od umówionego "początku października", ale najważniejsze że pozostałe dwa odcinki finalnie się posklejały. Dzisiaj obiecany Śląsk, czyli mój domowy region. Ocenianie kolegów których widuję na większości spotkań było bardzo trudne, ale myślę że poradziłem sobie całkiem nieźle. Śląsk jest oczywiście najlepszym możliwym regionem w Polsce - w latach 2005-2010 mieliśmy najsilniejszy okres, kiedy chłopaki z Jaworzna wymienali między sobą tytuły mistrzowskie. Od tamtego czasu często można się natknąć na jakiegoś ślązaka w topkach OTP, ale zwykle do wygrywania trochę brakuje. Ranking prezentuje się następująco:

Miejsce 5 - Keeshii

Znany z: Sableye SF, Deoxys ex (Attack) DX, Durant NV, Emboar BW-2, Silcoon DX
Osiągnięcia: III miejsce na OTP 2009, TOP8 na OTP i KMP 2012, liczne wygrane i wysokie miejsca w turniejach Katowickich.
Opis: Keeshii czyli nasz Administrator pojawia się na ostatnim miejscu w moim dzisiejszym zestawieniu. Ja jako mały Matilolek przychodząc na pierwszy turniej w 2011 roku od razu dowiedziałem się dzięki niemu, że pokemony to nie wesołe wymiany 30 obrażeń Hitmonchanami tylko rozwalanie nie raz całego stołu w pierwszej turze. Jego Sableye był prawdziwym niszczycielem wszystkiego co się rusza na Katowickich turniejach i naprawdę mało zabrakło że Keeshii nie został Mistrzem Polski w 2011 roku z tą talią. Nie myślcie że jest on gwiazdą tylko jednej talii - znany z zamiłowania do niestandardowych sposobów zwycięstw jego Durant doszedł do TOP8 na OTP 2012, a deck na Silcoonie z pewnością napsuł wiele krwi wielu przeciwnikom ery exów. Poza tym naprawdę pomocny i świetny kompan podróży, miły gość po prostu i przy okazji dobry gracz smile.
Ciekawostka: Ksywka Keeshiiego to po prostu japońska nazwa pokemona Abra - jednego z jego najbardziej ulubionych stworków smile.

Miejsce 4 - AdrianK1

Znany z: Donphan HGSS-2, Darkrai EX DEX, Garchomp BKP, Nidoqueen FRLG
Osiągnięcia: TOP4 w Bratysławskich Regionalsach w 2014 roku, TOP4 na OTP 2011, TOP8 na OTP 2013 i 2016, Wygrana w Krakowskim Metronomie w 2012.
Opis: Adrian Adrian - nie wymienię nikogo, kto by przyszedł przynajmniej 3 razy na turniej i nie znał tego gościa. Mój prywatny mentor i pierwsza osoba z którą najczęściej omawiam jakieś pokemonowe problemy. Komputer zamiast mózgu, doświadczenie aż po sufit. Tytan pracy, potrafi rozegrać kilka setek meczów testowych przed większymi turniejami, przy czym wyrabia w sobie automatyzmy na każdy matchup, dzieki czemu naprawdę rzadko w jego zagraniach pojawia się błąd. Jakby ktoś z Warszawy chciał porównać do kogoś Adriana to jest to taki śląski Kakel smile. Nie boi się testować czegoś nowego niestandardowego, przez co czasami miewał wyniki 0-X, ale zwykle plasował się wysoko (jak jeszcze coś graliśmy na Śląsku yikes). W rankingu tylko 4 miejsce, ponieważ w mojej opinii osoby nad nim są/były nieco lepsze, ale przewaga robi się coraz mniejsza, szczególnie że moje podium grywa już o wiele mniej.
Ciekawostka: Adrian poza pokemonami ma spore sukcesy w szachach - gra w szachy od 23 lat, zdobył drużynowe akademickie Mistrzostwo Polski i dwa razy top3 na śląsku do lat 14 i 18.

Miejsce 3 - Jar Jar

Znany z:  Gengar ex FRLG, Gengar LM
Osiągnięcia: Wygrana w OTP 2005, 2 miejsce na OTP 2006 i 2007
Opis: Jeden z najlepszych polskich graczy rywalizujących głównie w latach 2005-2008, walczący o dominację w zasadzie jedynie z Nataku. Gracz o wielkiej kulturze osobistej, zawsze walczący fair, a przy tym bardzo mocny. Znane jest jego zamiłowanie do Gengarów, trzy lata z rzędu wywalczył finał OTP Gengarami właśnie - najpierw ex, a później z Legend Maker. Wielki wielbiciel counterkowania, połączenie Gengara LM + Curse Powder UF było jego firmowym zagraniem przez parę lat. Nawet gdy chciał wrócić kilka lat temu do grania, rzekł - ''jeśli wyjdzie jakiś mocny Gengar, daj znać, a pojawię się''.
Ciekawostka: Wygląda na to, że Jar Jar ma słabą tolerancję na alkohol - zdarzyło się, że po dwóch-trzech piwach próbował cztery razy z rzędu zaatakować uśpionym Gengarem.

Miejsce 2 - Barti

Znany z: Gyarados SF, Donphan PS, Zekrom EX NXD
Osiągnięcia:  2 miejsce na Mediolan Supernova Blast 2014, 2 miejsce na OTP 2011, TOP8 na OTP 2012. Udziały w turniejach europejskich w Holandii, Czechach czy w Niemczech.
Opis: Na drugie miejsce kontrowersyjnie wypływa Barti, który co jakiś czas miewa po prostu dzień konia, kiedy  wszystko siada mu jak trzeba, flipy idą po jego myśli i jest nie do zatrzymania. Grywa z krótkimi przerwami od 2009 roku, kiedy pierwszy raz pojawił się na turnieju z deckiem na Cresselia GE. Sam Keeshii napisał mi kiedyś że "mnóstwo ludzi pojawiało sie na turniejach z przerobionymi podstawowymi taliami, ale na niego zwrócił uwagę, bo grał naprawdę nieźle" mimo tego że miał nieco ponad 10 (!) lat. Znany przede wszystkim ze swojego występu na OTP 2011 kiedy swoją talią na Gyaradosie doszedł aż do finału Mistrzostw Polski ustępując jedynie rewelacyjnemu wtedy Końsko. Miał na tamtym turnieju jedynie 11 lat yikes.  Poza tym wszystkim świetny, zabawny koleś, mój rówieśnik w całej ekipie śląskiej, więc myślę że nieźle się zakumplowaliśmy przez te lata smile.
Ciekawostka: Wśród graczy krąży określenie "Barti's Dream". Znaczy to mniej więcej gry na niższych stołach z taliami, które zostały stworzone tylko na kontrowanie jednej określonej talii i przegrywanie z całą resztą metagame. Powstało po pamiętnych porażkach Bartiego grającego Empoleon DEX na Ampharos DGE i Wailord DGE smile.

Miejsce 1 - Matil..., oczywiście Nataku smile

Znany z: Ariados UF, Arceus A-5, Dark Tyranitar TRR, Blissey MT, Ho-Oh EX DGE
Osiągnięcia: Wygrana w OTP 2006, 2008, 2009 i 2010, TOP4 na OTP 2007, TOP8 na OTP 2011 i 2013.
Opis: Zwykle tak jest, że pierwszego miejsca nie trzeba specjalnie tłumaczyć - Nataku czyli polski Klaczynski, legenda, czterokrotny Mistrz Polski. Grywa już ponad 10 lat, ostatnio jednak musiał przerwać karierę z powodu spraw prywatnych. W grze naprawdę ciężko go ograć, porównałbym jego styl do Adriana Pałetko z Krakowa - nigdy nie wystawi karty za dużo, zawsze idealnie opracowany plan na grę z kilkuturowym wyprzedzeniem, co czyni go zwycięzcą dzisiejszego rankingu w mojej ocenie smile.
Ciekawostka: Nataku, mimo że zwykle odwiedza górne stoły, nigdy nie zagrał meczu turniejowego z Końsko - drugim najbardziej utytułowanym graczem w historii OTP.

To tyle na dzisiaj. Następnym razem pojawi się oczywiście brakująca Warszawa. Podziękowania dla @adriank1 za pomoc z odcinikiem. Zapraszam do gorącego komentowania, pozdrawiam, Matilol wink.
PS: Tekst pisany przed Londynem - miejsca by się trochę pozmieniały na rzecz Lesia.

"Clear voice, good jokes."

Podziękowali za posta: schen, Kars, szymon.przybyl, arturomod, Robert, Piterr

2 (edytowany przez adriank1 2017-01-11 22:55:43)

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 3 Śląsk

Dobry odcinek smile Choć sądziłem, że nie załapię się do zestawienia ;p świetna robota

Dodatkowa ciekawostka o Bartim: zagrał Dwa mecze w życiu talią na Pyroar FLF (oba turniejowe) i zrobił tym top 2 w Mediolanie. Tak się składa, że na top8 była zamiana ze standardu do expanded - Barti wiedział, że w ćwierćfinale zagra z basicowym deckiem (plazma?), a półfinał wygrał walkowerem big_smile

Edit: Barti jeszcze zagrał jeden turniej w Berlinie Pyroarem, RIP ciekawostka.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Piterr, Matilol

3

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 3 Śląsk

Znakomity odcinek! Co prawda brakuje mi trochę i Lesia, i ostatniego z jaworznickich Trzech Króli - Tasia - ale rozumiem, że w przypadku Śląska 5 miejsc jest bardzo ciasne. No i moje spojrzenie zakrzywia pewnie to, że kiedy zacząłem grać, to wszyscy wymienieni - poza Betonem - już nie grali regularnie, a szkoda. Przez to nigdy nie udało mi się zagrać choćby z Bartim ani chociaż z nim pogadać.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: McLer, Matilol

4

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 3 Śląsk

Matilol napisał/a:

Jakby ktoś z Warszawy chciał porównać do kogoś Adriana to jest to taki śląski Kakel smile.

Dziękuję za to porównanie. W sumie jedyna różnica między nami to to, że Adrian jest tytanem pracy, a ja jestem tytanem memów. A bardziej na temat: lubię grać ze Ślązakami, bo wiem, że będzie wesoło lub zacięcie. KMP 2012 i RMP 2014 to chyba dwa najlepsze turnieje na jakich byłem w życiu i chyba nie jest przypadkiem, że oba były na Śląsku właśnie.

Podziękowali za posta: Inumaru, adriank1, Matilol

5

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 3 Śląsk

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/58eb53f8777cc/kalendarz.jpg

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: McLer, arturomod

6

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 3 Śląsk

dzisiaj albo jutro top5

Matilol, prawie 3 tygodnie temu.

7

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 3 Śląsk

Ekhm, teraz to już pewnie sporo się pozmieniało, a Warszawki jak nie było tak nie ma big_smile

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Kakel, Kars

8

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 3 Śląsk

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/598896d6cf7b1/matilol_5x5.jpg