1 (edytowany przez Piterr 2013-04-25 07:24:28)

Temat: Comba, czyli zagrania kombinowane

Jak w temacie z isy. Nie wiem, czy odpowiedni dział, ale nic lepszego nie widzę dla tego tematu.


Ostatnio myślałem nad czymś takim do talii na Plazmie:
Mewtwo EX NXD
Plasma Energy PS
Plasma Frigate PS

...czyli jak wyjść cało z Mewtwo Warsów. Nasz Mewtwo nie ma weaknessu, przeciwnika ma. Wystarczy DCE, Plasma Energy i Fregata, żeby zrobić OKHO wrogiemu Mewtwo. Co najważniejsze, jeśli przeciwnikowi nie dojdzie Virbank i HTL, kolejny Mewtwo z DCE nam nic nie zrobi. Tak, problemem są wrogie stadiony, najczęściej Virbanki, w liczbie 2-3. Osobiście planuję przetestować ten pomysł w Lugia/Bouffalant/Mewtwo, nad którym ostatnio pracuję i grać 2 Aspertie i 2 Fregaty. Co o tym myślicie? Jak oceniacie combo? Miałoby szansę zaistnieć?

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

2

Odp: Comba, czyli zagrania kombinowane

Generalnie do fregaty mam mieszane uczucia, ale ludzie albo grają Virbanki, albo nic. Zwykle nie ma innej opcji. Młotki też będą mniej popularne od wyjścia Ghetsisa, więc może zadziałać, ale czy w Polsce? Nie wiem;)

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

3 (edytowany przez Jameaz666 2013-04-25 15:08:44)

Odp: Comba, czyli zagrania kombinowane

Zaciekawiłeś mnie, Mistrzu. Fregata jest tak bezużyteczną kartą, że nawet nie zauważyłem, iż mogłaby być użyteczna. Pasowałaby do decku, który zamieściłem na forum. Tego z Plasma Badge'ami i CM-ami. Najlepszy sposób, żeby zjeść ciastko i mieć ciastko. To znaczy, nasz Mew2 bije po weaknessie, ale wraży Mew2 już nie. Piękne. Z tym, że w takim przypadku trzeba zrezygnować z HTLi. Wóz albo przewóz. hmm

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

4

Odp: Comba, czyli zagrania kombinowane

Zarys koncepcji:

Aegislash XY-2
Float Stone PLF
Virizion EX PLB
Grass Energy BW
Spiritomb LT
Mr. Mime PLF
Keldeo EX LT
Tool Scrapper DGE

Trudno ukrywać, że to ultimate combo warte lepszej sprawy, ale wystawienie tego powinno zapewnić sporą przewagę.

Jaki jest problem? Cztery energie do Aegiego powodują, że Escape Rope + Catcher = Game Over

Ma ktoś pomysł jak to usprawnić?

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

5

Odp: Comba, czyli zagrania kombinowane

Ostatni set który dziś stał się legalny turniejowo - Phantom Forces - z pewnością pobudził wiele kreatywności graczy, zdecydowanie w temacie supporterów, które dostały bardzo niespodziewanego pomocnika.

naemlich (mianowicie):

Battle Compressor
Vs Seeker

Jestem zakochany w tej idei szczególnie w przypadku w którym talia potrzebuje wyrzucać inne karty - np. Night Marche, Flareony plazma oraz Yveltale XY - można obniżyć liczbę supporterów, wrzucić 2-3 VS Seekery i 1-2 compressory, które wyrzucą nam "sytuacyjne" supportery do discarda... I pozwolą później na ich użycie właśnie w tej sytuacji, która jest potrzebna.

Główni kandydaci do utylizacji tego comba również pojawili się właśnie w PFO:

Lysandre's Trump Card
AZ - tę niepozorną kartę z pewnością będę grał w darkach, gdzie Yveltale po Y-Cyclonie zwykle zostają samotne z darknesską i są obijane po 90-120, po czym się cofają. A i Jirachi skorzysta.
Xerosic - to już w ogóle król sytuacyjności, może wyrzucać cudze toole spod garbodora, cudze-nasze Head Ringery, nasze toole żeby je po prostu podmienić, wrogie specjalne energie i w mega sytuacyjnych przypadkach nasze specjalne energie (kontra mewtwo, na przykład). Ale niewarty trzymania w ręku, discard jest jego perfekcyjnym miejscem.


Macie inne pomysły?

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

6

Odp: Comba, czyli zagrania kombinowane

Golbat
Crobat
AZ
Crobat (Plasma) PS
Virbank City Gym PS(większe obrażenia)lub dimensional valley(czasami atak za free tym nowym crobatem)

Najlepszy start:
1 tura 2 zubaty
2 tura 2 golbaty nowe (lub rare candy na zubata activa w plasma crobata)/możliwy kolejny zubat
3 tura PHF Crobat na benchu i użyć AZ'eta zubat na bench/zubat nr 3 staje się golbatem itd.
Gdy AZ się skończy Vs.Seeker

Czyli Crobat (Plasma) PS zamiast 40+40(trutka)+20(virbank)+20 (muscle band)=120 zyskuje czasami te 50(golbat+crobat) co pozwala pokonać niektóre EX'y w jedną turę.

Oczywiście fajnie by było używać w nieskończoność ale przeciwnik walący za 46989579 obrażeń nie pozwoli.
Golbat dający obrażenia też jest odpowiedzią na blokadę Rare Candy PLB przez Seismitoad EX FFI.

Coś jak Aggron+Deevolution Spray, ale inaczej ;P

Ps. Od pokazania się pierwszy raz na pokebeachu Crobata PHF ciągle dyskutowałam o tym z bratem.

7

Odp: Comba, czyli zagrania kombinowane

Dwa rozwiązania z najnowszego setu które nigdy nie zostały nawet szerzej wypróbowane, a które zdecydowanie są bardzo ciekawe:

1.
Seaking BKT
Rainbow Energy BKT
Jynx FFI
Jolteon AOR
Flareon AOR

Naprawdę zabawny deck budżetowy. Obijamy, leczymy, uderzamy. Nietrudne w wystawieniu, tylko dużo zależy od tego, na co gramy.

2.
Starmie BKT
Crobat PFO
Parallel City BKT
Target Whistle (Team Flare Gear) PFO

Powolna talia oparta na zupełnej kontroli. Parallel city trzyma w ryzach bench przeciwnika. Starmie bije za 10 i To jest plus. Dlaczego? Pokemona który ma 120 hp możemy spokojnie zabić Golbat PFO (normalnie zostało by mu 30 hp), położyć target whistlem nowego fantastycznego pokemona (najlepiej shaymina EX) i spokojnie dalej paraliżować.

Grałem przeciwko obydwu, wygrana i porażka, ale za to powiew świeżości niebywały smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

8

Odp: Comba, czyli zagrania kombinowane

Ostatnio pojawiła się całkiem ciekawa propozycja odnośnie kolejnego setu...

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/594a730e282b1/63-_Necrozma-_GX-_Burning-_Shadows.png
+
Aegislash BKP

Wiecie, nie mówię, żę to musi być jakieś mega uber combo, ale w Expanded obie karty biją za DCE...

Co myślicie?

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

9

Odp: Comba, czyli zagrania kombinowane

adriank1 napisał/a:

Ostatnio pojawiła się całkiem ciekawa propozycja odnośnie kolejnego setu...

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/594a8bd472ecc/63-_Necrozma-_GX-_Burning-_Shadows.png
+
Aegislash BKP

Wiecie, nie mówię, żę to musi być jakieś mega uber combo, ale w Expanded obie karty biją za DCE...

Co myślicie?

W Expanded idea bardzo mi się podoba, kwestia tego ile w formacie będzie GXów z HP > 200 oraz tego, jak często będzie spotykało się Magearna EX STS tongue

10

Odp: Comba, czyli zagrania kombinowane

Ja bym dał dla zabawy jeszcze Wide Lens ROS do Necrozmy. Jeśli pokemony przeciwnika miały by Wekness z Aegislash BKP dało by to 400 damage smile.

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink