Temat: Tsareena DONK

Na ptcgo mam na tym... czymś 8 wygranych na 28 gier. To jest tak okropnie słaby deck, jednak czym byłoby ptcg bez funu który ten deck jak się rozpędzi zapewnia. Jednak większość przegranych nie wynika z konsystencji a z faktu jakie kryteria musi spełnić ten deck by wygrać.Otóż musi a raczej powinien zaczynać i przeciwnik nie może zagrać pokemonów na bench. Atakuje Pinsir SM. Jeżeli zaczynamy co jest wskazane bo przeciwnik nie może niczego zagrać, możemy wyczyścić Tsareena SM przeciwnikowi rękę z supporterów, itemów i ewentualnych basiców których nie zagrał. A co się stanie jeśli przeciwnik dobierze coś potrzebnego? Możemy modlić się że jest debilem i nie bierze pod uwagę że pinsir może go wrócić do ręki w kolejnej turze i nie rzuci basica, albo możemy w naszej turze użyć trick shovela by upewnić się że dobierze np. ewolucje. Oczywiście wystawiamy tsareene z pomocą Forest of Giant Plants AOR. To jest chyba z grubsza wszystko.
Rozpiska:
Pokemony:
2 Pinsir SM
4-4-3 Tsareena SM
2 Oranguru SM

Supporterzy:
4 Sycamore

Itemy:
2 Random Receiver
3 Level Ball
3 Ultra Ball
4 Trainers Mail
4 Roller Skates
4 Acro Bike
3 Devolution Spray
3 Super Scoop Up

3 Trick Coin
2 Float Stone

Stadiuuuum:
4 Forest of Giant Plants

Energie:
3 Double Colorless Energy

Kiedyś zagram to z Tapu Fini-GX. Nie będzie trzeba wychodzić jak zobaczysz że przeciwnik wystawił 2 Poksy.

I na koniec zagadka. Jak wygrać tym deckiem gdy przeciwnik wystawi 2 Pokemony i nie jest nieogarnięty.

Jakie poprawki?

2

Odp: Tsareena DONK

Przepraszam za kąśliwe pytanie - naprawdę talia daje Ci fun w sytuacji w której wygrywasz 8 na 28 gier i modlisz się, że 'przeciwnik jest debilem'? Czasami szczęściu trzeba pomóc.

Ta talia jest po prostu źle zbudowana. Wyrzuć Pinsiry i DCE, Trick Coiny, wymaksuj devo spraye i super scoop upy. Cztery Sycamory nie wystarczą - polecam Ghetsis (Plasma) PLF który jest bestią w expanded (deck na PTCGO, więc wnioskuję, że expanded. Kart do unlimited dostępnych jest niewiele). Lillie SM też może być niezła. Teraz ten deck może być średni choć lepszy w expanded z powodu devolution sprayów i Super Scoop Upów. Poczekaj niecały miesiąc na Absola o ile wyjdzie w kolejnym secie (http://www.pokebeach.com/2016/12/absol-from-sm1). Nie jestem pewien na PTCGO w formacie Unlimited dostępna jest karta która abilitką układa karty na decku przeciwnika (jak na przykład Slowking CoL), ale w zastępstwie Absola byłaby niezła na chwilę obecną.

No i nie masz najważniejszego mechanizmu do utrzymania takiego locka w ryzach. Zamiast Pinsira o wiele lepiej sprawdzi się Sableye DEX i Trick Shovel FLF, żeby trzymać blokadę. Nie wystarczy po prostu zdiscardować przciwnikowi ręki, potrzebny jest jeszcze warunek zwycięstwa, bo jakikolwiek supporter lub Shaymin EX na górze decku bardzo utrudnia nam grę. Dlatego tutaj idealny byłoby połączenie np. Slowking CoL + Bunnelby PCL-2 - dwie karty odrzucasz, trzecią (najsłabszą) zostawiasz.

Dobrym napastnikiem - a przynajmniej dużo lepszym niż Pinsir - może być również Seismitoad EX FFI. Budżetową wersją jest Hoothoot BKT, tylko ciężko będzie wygrać bez zadawania obrażeń - nawet najlepszą przeszkadzajką.
Znaleźć jakiegokolwiek ACE SPEC'a nie będzie też trudno - jak nie Computer Search BC, to może Dowsing Machine PS, Life Dew PLF albo chociaż Rock Guard PLF dla jakichś obrażeń. Te karty są tak silne, że chociaż jedna powinna pomóc.

Pomyśl, czy to ma sens i wybierz własną drogę - prawdę mówiąc jest tyle dróg, że nie wiem, która jest najlepsza. Z formatu w którym grasz dawno wypadłem z obiegu, ale grałem swego czasu Aggron DGE + Sableye DEX i działało ładnie. Czasem zastanawiam się jak by to chodziło w dzisiejszych czasach...

3

Odp: Tsareena DONK

Mam to same pytanie co Adrian-gdzie zabawa w 1/4 zwycięstw?
Przyznam, Adrianie powiedziałeś dość sporo, ale też dorzucę coś od siebie.

Pierwsze co mnie zastanawia to mała ilość supportów. Ja bym zastanowił się nad jakimś Lysandre AOR,N FCO albo Lillie SM zamiast Roller Skates PFO.

Tu po raz kolejny zgadzam się z Adrianem-wyrzuć Trick Coin PFO. Jeśli już to niedługo ma wrócić do gry Victini z Victory Star (http://www.pokebeach.com/2017/02/victini-from-sm2).

Devolution Spray FCO i Tsareena SM to naprawdę dobre połączenie więc widział bym tu jeszcze jednego spraya. I jeszcze jest ten Super Scoop Up FFI, teraz znowu czepiam się supportów. Dość popularne talie są z Greninjami BREAK i Decidueye GX, a w nowym dodatku dochodzi niezła kontra:http://www.pokebeach.com/2017/04/acerola-from-sm2

Jeśli chodzi o discardowane kart przeciwnika, będzie fajna karta, ale nie wiem czy będzie dostępna w nowy dodatku:http://www.pokebeach.com/2017/04/tsareena-gx-solgaleo-lunala-pikachu-pokemon-festa-promos

Na koniec dałbym tutaj jakieś trawiaste energie, zawsze przybliżą nas do zwycięstwa.

To tyle z moje strony, mam nadzieję że pomogłem.
Po przeczytaniu tego, mój post nastawia ten deck na Standard i na Guardinas Rising, ale zawsze coś:D.

Podzr. Dawid

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

Odp: Tsareena DONK

Co do wygrywania to to jest raczej troll deck, ale nie moge podważać waszej racji gdyż przez jakieś 15 przegranych pod rząd zamiast rzucać mnie na darktinę i volcaniony to rzuca mnie na deck smoczo mroczny lub deck wodno ognisty a z gyaradosem gra się rough seas. To co do tych decidueyów bo teraz jak widzę rowleta to spodziewam się nie gxa.
Co do supporterów, ta talia byla nastawiona na donka a po 1 turze schodzilo mi z decku 40 kart. Przynajmniej taki był zamysł bo bez shayminów to nie takie łatwe. Co do victiniego nie grałem go bo orangurowi(chyba tak to napisać) za duża ilość basiców sprawiała problem i często żeby dostać chocby 2 karty z instructa trzeba bylo zapchać sobie ławkę pokemonami i nie było miejsca na pinsira. 4 devolution spraya nie wrzucałem bo po prostu się nie przydawał ale nie wiem czy gdyby wyrzucić jedną tsareene i zamiest niej dał właśnie spraya to nie działałby lepiej. Czas się dowiedzieć. Macie racje co do innego attackera ktrórego nie wsadziłem tutaj ponieważ ten deck miał mieć taką mechanikę. Próbowałem też tsareeny z Raticate EVO i bunnelbym ale nie działała zbyt dobrze. Sableye to jest genialna karta i pasuje do wiekszosci locków dlatego tak czy tak zrobiłbym deck z nim i tsareeną. I co sądzicie o Team Skull Grunt SM?

Dziękuje za rady są jak najbardziej przydatne, moze nie do tego zamysłu talii ale biorąc pod uwagę że zrobilem jakies 15 wersji decków z tsareeną to pomogą mi w poprawieniu ich.