Temat: [PCL-on] Greninja Break / Talonflame

Greninja Break

4 - Greninja Break
4 - Greninja
4 - Frogadier
4 - Fraokie
4 - Talonflame (STS)
2 - Fisherman
4 - Dive ball
2 - Lysander
2 - N
4 - Water Energy
1 - VS Seaker
3 - Pr. Sycamore
4 - Wally
2 - Super Rod
2 - Pr.Letter 
4 - Splash Energy
1 - Town Map
3 - Evosoda
2 - Max potion
4 -  Bursting Balloon 

Macie jakieś uwagi co do tego Decku ??
Coś dodać ?? odjąć lub wg wyrzucić ??

2

Odp: [PCL-on] Greninja Break / Talonflame

1.Energie
Trochę mało energi jak dla mnie, sądzisz, że dasz rade przetrwać z ósemką?:/ Wiem, że chcesz je wyciągać z discard paila używając Fishermana, ale to uniemożliwia zagranie innego supporta. Jest jeszcze Super Rod, ale tu trzeba jeszcze pokemonów. I musisz pamiętać, że letterem wyciągasz z decku tylko basic energie, więc będziesz musiał liczyć się z mniejszą szansą na trafienie Splash Energy.
2.Pokemony
16 to jeszcze nie tak źle, ale przydało by się trochę zmniejszyć tą liczbę. Dużo tu Talonflameów i tu znowu masz to samo co z Splashem, mała szansa, że wszystkie cztery trafią się na początku. Jeśli już odejmować to je. z Greninjami spoko, ale przydało by się coś jeszcze.
3.Treinery
Tu mam najmniejsze uwagi, oczywiście przydał by się Ultra Ball SM do wyszukania Talonfameów i nie tylko wątpię, że cztery Dive Balle wystarczą. Brakuje mi tu stadionów. Jeśli już chcesz grać tyle pokemonów to przydał by się może Sky Field ROS, zawsze to więcej Water Szurikenów:D. Max Potion nie jest zły przy Greninjach i Talonflame, ale przydał by się może Rough Seas PCL. Reszta wręcz idealna na turniej, ale trzeba by pozmieniać parę liczb.

To tyle z mojej strony, ma nadzieję, że pomogłem. Oczywiście nie wiem co powiedzą weterani naszej karcianki, ale jak co to tylko pomogą:D.

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

3

Odp: [PCL-on] Greninja Break / Talonflame

Dawid111.2002 napisał/a:

2.Pokemony
16 to jeszcze nie tak źle, ale przydało by się trochę zmniejszyć tą liczbę. Dużo tu Talonflameów i tu znowu masz to samo co z Splashem, mała szansa, że wszystkie cztery trafią się na początku. Jeśli już odejmować to je. z Greninjami spoko, ale przydało by się coś jeszcze.

Zła logika.

Talonflame nie działa tak, że jak dostaniesz 4 na pierwszą rękę to można zagrać 4. Można zagrać tylko jednego. Ale i wtedy Talonflame daje ogromny komfort gry. Jeśli wyjdzie, to zamiast podatnego na nokaut Froakiego mamy ścianę 130 życia, darmowy koszt wycofania, wyszukująca 2 karty i jeszcze zadająca pewne obrażenia. To Froakie trzeba ściąć a nie Talonflame, żeby zmaksymalizować szansę na jego trafienie (tak, 3 Froakie, 4 Frogadiery, 4 Greninje i 3 Greninje BREAK - stage 1 wystawią się bez basiców więc nie potrzeba tyle samo podstawek, a wszystkie 4 Brejki na stół nie staną - a nawet jeśli, nie można wykorzystać ich potencjału.

W przypadku ścinania Talonflame należy zrzucić wszystkie i poszukać innej ściany. Dobrze mogą sprawdzić się na prykład Jirachi P_XY, ale już nie cztery - widziałem od jednego do trzech sztuk, a tam już potrzebne są 4 Froakie.

Energii może i jest odrobinę za mało, ale prawie optymalnie - wrzuciłbym jeszcze jedną wodną, dla lepszego komfortu. 9 to już dobra liczba. 10 również. Na 8 dałoby się grać, ale zwyczajowo wrzuca się 9 lub 10.

Co do trainerów, 4 Wally i 3 Evosody to przegięcie, podobnie jak 2 Fishermany, a przy braku VS Seekerów (optymalną liczbą jest 4) musisz maksymalizować dociąg - nie bałbym się tutaj zagrać 4 professor sycamore i 4 N. Mogą zostać po jednym Wallym i jednej Evosodzie, czemu nie. Lubię tę kartę.

Dobrymi stadionami będą Silent Lab, Faded Town oraz Rough Seas. Obstawiałbym przy Labie - przy braku VS Seekenrów można postawić na ograniczenie dociągu przeciwnika. Jest to jakaś taktyka.

Ogólnie talia fajna smile Sporo rzeczy ze szkieletu już jest, nie trzeba dużo zmieniać. Przykłady rozpisek mistrzowskich wariantu z Talonflame i bez, dla referencji:

http://www.pokemon.com/us/play-pokemon/ … g-masters/
http://www.pokemon.com/us/play-pokemon/ … g-masters/

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: arturomod

4

Odp: [PCL-on] Greninja Break / Talonflame

Wybacz mój błąd

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

5

Odp: [PCL-on] Greninja Break / Talonflame

To nie błąd smile To tylko inny punkt widzenia - ale doświadczenie i praktyka pokazuje, że w drugą stronę działa to nieco lepiej. Przegrałem już z tyloma Greninjami że postanowiłem dodać swoje trzy grosze smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer