1 (edytowany przez adriank1 2016-11-12 22:50:29)

Temat: Skrawki mety

Zdarza się, że przeciwnik ma mulligana, ale brak żadnych ewolucji i energii w ręku utrudnia nam wybór startera.

Niejednokrotnie jednak strzępki informacji pozwalają nam na skuteczne oszacowanie szans i stwierdzenie co najlepiej sprawdzi się na aktywnej pozycji - czy potrafisz odszyfrować, które talie najprawdopodobniej są reprezentowane przez następujące połączenia?

Starałem się je ułozyć od najłatwiejszych do najtrudniejszych, chociaż prywatne odczucia mogą być zupełnie inne.

Forest of Giant Plants + Special Charge
Shrine of Memories + Float Stone
Team Magma Secret Base + Teammates
Energy Retrieval + Olympia
Faded Town + Ace Trainer

Uwaga trudne (bo fun deck): Max Potion + XXXXX Spirit Link - co wstawić w miejsce iksów?

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

2 (edytowany przez Panda 2016-11-13 00:04:51)

Odp: Skrawki mety

Jeżeli mówimy o deckach chociaż trochę competitive to moje picki są takie:

+ pokaż spoiler

Forest of Giant Plants + Special Charge -> PloomBox
Shrine of Memories + Float Stone -> M Mewtwo/Garbodor
Team Magma Secret Base + Teammates -> Gyarados
Energy Retrieval + Olympia -> Volcanion
Faded Town + Ace Trainer -> Greninja

Edit: Nie wiem co to za fundeck. W teorii to może być wszystko smile
Edit2: To może być zarówno Gyarados Ex, jak i Gardevoir GEN. Z tych dwóch w kategorii fun decku rozpatrywałbym jedynie Gyaradosa, niemniej nie poszedłbym na turniej. Gdybym sam miał grać którymś z tych Pokemonów to wybrałbym Gardevoir + Xerneas, ale to nie potrzebuje eliksirów.

3

Odp: Skrawki mety

Z pierwszą linijką polemizowałbym, bo nie widziałem ani jednego special charge w żadnej rozpisce talii o której mówisz - najprawdopodobniej dlatego, że kiedy zaczyna nam być potrzebny, to już nie można go zagrać smile Niemniej jednak - scenariusz jest prawdopodobny.

Pozostałe - jak najbardziej się zgadzam smile Możesz podejść do zagadki specjalnej i być szablonem dla osób chcących porównać rozwiązania ;p

4

Odp: Skrawki mety

Moje typy:

+ pokaż spoiler

Forest of Giant Plants + Special Charge- Vespiquen/Vileplume
Shrine of Memories + Float Stone- M Mewtwo/Garbodor
Team Magma Secret Base + Teammates- Gyaradosy
Energy Retrieval + Olympia- Volcaniony
Faded Town + Ace Trainer- nie wiem
Uwaga trudne (bo fun deck): Max Potion + XXXXX Spirit Link - co wstawić w miejsce iksów?- Max Potion pasuje mi do M Scizorów, ale trudno nazwać to fun deckiem

5

Odp: Skrawki mety

adriank1 napisał/a:

Z pierwszą linijką polemizowałbym, bo nie widziałem ani jednego special charge w żadnej rozpisce talii o której mówisz - najprawdopodobniej dlatego, że kiedy zaczyna nam być potrzebny, to już nie można go zagrać smile Niemniej jednak - scenariusz jest prawdopodobny.

Pozostałe - jak najbardziej się zgadzam smile Możesz podejść do zagadki specjalnej i być szablonem dla osób chcących porównać rozwiązania ;p

Miałem dwa typy na pierwszą odpowiedź, ale druga opcja nie zawsze grywa Forest. Idąc moim tokiem rozumowania, jeżeli widzę Forest na wysokim stoliku to zakładam, że gra mój strzał.
Co do Spirit Linka to odpowiedziałem.

6

Odp: Skrawki mety

To może pierwszy deck to

+ pokaż spoiler

Yanmega BREAK/Vespiquen

Greninja & Dewott

7

Odp: Skrawki mety

Odnośnie pierwszej zagadki, to może tak:
-

+ pokaż spoiler

Vileplume Box raczej nie gra special charge. Itemy w tej talii powinny mieć wyłacznie jeden cel - wyciągnięcie Vilepluma na stół. Nie znam nikogo, kto grałby tę kartę jeszcze z innego powodu - bardzo trudno zrzucać specjalki przy item locku, więc ogranicza nas raczej limit jednej energii na turę - wszystkich raczej się nie nadąża podłożyć.

Jednego special charge faktycznie gra się w wersji Vespiquen/Yanmega - bo Raichu gra Sky Fieldy. Ale wersja z Yanmegą od mistrzostw świata nie potrafi ugrać zbyt wiele, chociaż jest rozpatrywana jako archetyp.

Gdybym miał kierować się osobistymi ambicjami, strzeliłbym w Vespiquen/Zoroark jako, że na ostatnim dużym turnieju top 8 zdominowały trzy talie na Sky fieldach... a doskakuje Dragonite EX. Większość znanych mi wersji tej talii grywa jednego giant planta.

Co do zagadki specjalnej:

+ pokaż spoiler

Pidgeot EX EVO jest odpowiedzią. Jako jedyny mega ma tu synergię - leczymy się max potionem i zwracamy z jednej energii pierwszym atakiem. Bylibyście zaskoczeni, jak ciekawe jest to połączenie. Panda chyba pomylił Max Potiona z Max Elixirem ;p

Max potion za to nie pasuje do Scizora - a jeśli miałby, to byłby to chyba dość cienki Scizor. Po prawdzie, lepiej zainwestować w kolejny młotek.

8

Odp: Skrawki mety

adriank1 napisał/a:

Zdarza się, że przeciwnik ma mulligana, ale brak żadnych ewolucji i energii w ręku utrudnia nam wybór startera.

Niejednokrotnie jednak strzępki informacji pozwalają nam na skuteczne oszacowanie szans i stwierdzenie co najlepiej sprawdzi się na aktywnej pozycji - czy potrafisz odszyfrować, które talie najprawdopodobniej są reprezentowane przez następujące połączenia?

Starałem się je ułozyć od najłatwiejszych do najtrudniejszych, chociaż prywatne odczucia mogą być zupełnie inne.

Forest of Giant Plants + Special Charge
Shrine of Memories + Float Stone
Team Magma Secret Base + Teammates
Energy Retrieval + Olympia
Faded Town + Ace Trainer

Uwaga trudne (bo fun deck): Max Potion + XXXXX Spirit Link - co wstawić w miejsce iksów?

+ pokaż spoiler

kolejno:
Vespiquen/Yanmega
M Mewtwo / Garbodor
Gyarados
Volcanion
Greninja

ostatnie... Hmmm, Scizor?

9

Odp: Skrawki mety

+ pokaż spoiler

1. Chesnaught
2. M mewtwo EX
3. M Glaile EX/M Gallade EX
4. Greninja BREAK
5. Umbreon EX
6. Houndoom

10

Odp: Skrawki mety

+ pokaż spoiler

Vespiquen/Yanmega
Mega Mjutu
Gyarados
Volcanion
Greninja

Jedyny Mega, którego bym łączył z Max Potionami to może Scizor?

11

Odp: Skrawki mety

+ pokaż spoiler

Forest of Giant Plants + Special Charge - Vespiquen; FoGP może być 1-ofem, ale może też wskazywać na to, że jest to wersja z Yanmegą; ale one niekoniecznie grają Special Charga.
Shrine of Memories + Float Stone - Mewtwo/Garbodor (zwykle gra Garbo, ale jeśli nie gra, to też może grać FS pod jakieś Hoopy/Shayminy)
Team Magma Secret Base + Teammates - Gyarados
Energy Retrieval + Olympia - Volcanion
Faded Town + Ace Trainer - Greninja

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

12

Odp: Skrawki mety

+ pokaż spoiler

Vespiqueen
Mewtwo-EX/Garbodor
Gyarados
???
???

BEEDRILL