Temat: Crobat SM - Surprise Strike

Crobat SM

Atak brzmi:
If this Pokémon was on the Bench and became your Active Pokémon this turn, this attack does 60 more damage.

Czy to dotyczy wszystkich poniższych przypadków?
- retreat na Crobata
- retreat tego Crobata na coś innego + switch z powrotem na niego
- jeżeli w poprzedniej turze przeciwnik pokonał naszego aktywnego Pokemona, a my wysłaliśmy Crobata

2

Odp: Crobat SM - Surprise Strike

Nie. W trzecim przypadku zmiana aktywa następuje jeszcze w turze przeciwnika.

Podziękowali za posta: szymon.przybyl

3

Odp: Crobat SM - Surprise Strike

Mam kolejne pytanie co do tego ataku. Mam tego Crobata jako głównego z trzema energiami. Ma on retreat równy zero. Podmieniam go np z Alolan Rattatą na ławce, którego też ma retreat równy zero. W tym momencie Rattata staje się główny a Crobat jest na Benchu. Teraz pytanie: jeśli w tej samej rundzie zrobię retreat Rattatą i znów wystawię Crobata atakuję wtedy już za 120?

4

Odp: Crobat SM - Surprise Strike

prObie napisał/a:

Mam kolejne pytanie co do tego ataku. Mam tego Crobata jako głównego z trzema energiami. Ma on retreat równy zero. Podmieniam go np z Alolan Rattatą na ławce, którego też ma retreat równy zero. W tym momencie Rattata staje się główny a Crobat jest na Benchu. Teraz pytanie: jeśli w tej samej rundzie zrobię retreat Rattatą i znów wystawię Crobata atakuję wtedy już za 120?

Retreat na turę można wykonać tylko raz. Co innego gdybyś zagrał switcha na Rattatę i wycofał na Crobata, wtedy atakujesz za 120.

Podziękowali za posta: prObie