Temat: Serie kart

Hej

Znalazłem stronę Klik
1. Jakie serie najlepiej kupować?
2. Jakimi seriami mogę grać na turniejach (jakimi kartami)?
3. Na allegro mam do kupienia np. serie XY ale różne: XY12, XY1... O co z tym chodzi (na podanej stronie jest tylko XY)?
4. Które serie opłaca się kupować (boosterki)?

2

Odp: Serie kart

1. Zależy czy do grania, czy do kolekcjonowania. Jeżeli chcesz kolekcjonować to możesz zacząć od najnowszej serii. Najłatwiej będzie znaleźć kogoś, kto będzie się chciał wymienić za karty. Jeżeli chcesz grać to najlepiej wyjdziesz na kupowaniu pojedynczych kart od graczy. Sporo grywalnych kart trainerów jest w dodatkach z serii BREAK.
2. W obowiązującym formacie standard można grać dodatkami od Primal Clash do Evolutions.
3. Dodatek XY jest pierwszym, który rozpoczął blok tematyczny. Kolejne wydawane po nim dodatki mają przypisane numery (do 10) i tak na przykład dodatek Evolutions czasem określany jest jako XY12.
4. Wróć do punktu pierwszego.

3

Odp: Serie kart

Panda napisał/a:

3. Dodatek XY jest pierwszym, który rozpoczął blok tematyczny. Kolejne wydawane po nim dodatki mają przypisane numery (do 10) i tak na przykład dodatek Evolutions czasem określany jest jako XY12.

Do 10? To jak to jest, że mamy XY12?

4

Odp: Serie kart

Przeprasza, źle mi się kliknęło. Oczywiście miało tam być "do 12". Między XY a Sun and Moon jest 12 dodatków.

5

Odp: Serie kart

A w jakim standardzie można grać Sun and Moon?
I jakie mamy formaty? Jest gdzieś to rozpisane?

Sorki, że tak drążę...

@EDIT: Mam jeszcze pytanie odnośnie starszych kart - jak mam starsze karty niż Primal Clash to nie mogę w nimi grać w formacie standard? A są jakieś inne formaty w których takimi mogę grać i jaki jest zakres serii do innych formatów i czy są one popularne?

6

Odp: Serie kart

rubesom napisał/a:

A w jakim standardzie można grać Sun and Moon?
I jakie mamy formaty? Jest gdzieś to rozpisane?

Sorki, że tak drążę...

@EDIT: Mam jeszcze pytanie odnośnie starszych kart - jak mam starsze karty niż Primal Clash to nie mogę w nimi grać w formacie standard? A są jakieś inne formaty w których takimi mogę grać i jaki jest zakres serii do innych formatów i czy są one popularne?

Na pytania, które zadajesz znajdują się już odpowiedzi na tym forum. Znajdziesz ich też pierdyliard na innych forach i stronach internetowych.

Poszukaj informacji o tym, czym są formaty standard, expanded oraz unlimited. Na koniec poszukaj informacji o tym, kiedy wychodzi Sun and Moon oraz o tym, kiedy dodatek staje się legalny na turniejach. Nie będę po raz dwudziesty odpowiadał na te same pytania tylko dlatego, że komuś nie chce się poszukać odpowiedzi. Niektórzy potrafią sobie sami poradzić. Widzę, że jesteś z Wrocławia. Udaj się na lokalny turniej, zapisz do grupy na facebooku i tam koledzy wszystko Ci wytłumaczą.