126

Odp: Początkujący

Polecam dołączyć się do grupy na fb Pokemon TCG Opole, bo jest tam paru graczy, którzy ostatnio próbują rozpocząć jakąś grę regularną.

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

127

Odp: Początkujący

Przesłałem zgłószenie ale jak na razie nikt nie przyjoł

128

Odp: Początkujący

Witam,

Kupiłam sobie kiedyś trzy talie tematyczne Diamond and Pearl i chciałabym zacząć jeździć na turnieje. Pytanie moje jest takie samo jak każdego. Otóż, czy z tych 3 talii (grunt, Szron i ten ognisty) da się zrobić coś ciekawego, ew dokupić pojedyncze karty do nich ogólnie ta, żeby dało się tym grać. Czy może lepiej kupić inną talię na początek z teraźniejszego setu XY, jest też 3 możliwość czyli skompletowanie talii od zera, byłoby miło gdybyście mi polecili coś sensownego, a ewentualny chętny na wypróbowanie talii też byłby mile widziany.

129

Odp: Początkujący

Najlepiej złożyć talie od zera kupują przy okazji battle arena deck posiadający wiele kart pojawiających się w każdej talii ( wartość ich wszystkich przekracza wartość BAD, więc warto). Z reszty opcji był zrezygnował bo decki z DP wyrotowały (nie można używać ich na turniejach), a jedyny theme deck jaki warto kupić to Gears of Fire - reszta jest albo nieopłacalna albo zwyczajnie niegrywalna.

Podziękowali za posta: keeshii

130

Odp: Początkujący

Super więc deck z battle arena jak już. A poleciłbyś mi na bazie jakiego pokemona najlepiej zbudować deck? Myślałam coś nad MCharizardem EX albo Delphoxem Ex. Ew Jakiś Greninja, bo bardzo dobrze mi się gra taliami wodnymi i ognistymi.

131

Odp: Początkujący

Witam, jestem świeżym graczem Pokemon. Kiedyś trochę grałem w ptcgo jednak teraz dostałem pierwszą fizyczną talię. Mikołaj przyniósł mi theme deck Night Striker. Fajnie się gra jednak brakuje mi czegoś. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć co w miarę niskim kosztem wymienić?

132

Odp: Początkujący

Witam.

Chciałbym zacząć grać i chciałbym się dowiedzieć mniej więcej, jak zbudować talię, ile kart typu EX i GX można mieć w tali i ogólne zasady rozgrywki.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

133

Odp: Początkujący

Cześć Lunala,

Kilka podstawowych artykułów napisał Keeshii na stronie, na której właśnie się znajdujesz - http://ptcg.eu/#/pages.

Pokemony EX i GX zachowują się dokładnie tak, jak zwyczajne pokemony - można mieć 4 pokemony EX i 4 GX o tej samej nazwie. Przykładowo, można mieć w jednej talii 4 karty w o nazwie Snorlax (bez względu na ich set) 4 o nazwie Snorlax GX, 4 Rocket's Snorlax ex TRR i 4 Rocket's Snorlax GH na raz, o ile format rozgrywki na to pozwala. Każda z nich nazywa się inaczej więc ograniczenia nie działają.

Z tego co widzę, jesteś z Krakowa (albo z okolic Krakowa), więc najlepszą drogą odnośnie gry, zdobywania kart, zasad itp. byłoby najprawdopodobniej uderzenie do krakowskiego Dragonusa w którąś sobotę (bardzo blisko głównego dworca, odsyłam do działu spotkań w Krakowie), gdzie grywa się regularnie i gdzie nawet część kart (tę najbardziej popularną) można zdobyć od ręki za darmo lub niewielkim kosztem.

Podstawy gry i nie tylko świetnie wykłada również aplikacja do gry internetowej, http://www.pokemon.com/us/pokemon-tcg/play-online/. Dział tutorialowy jest akurat dobrze rozbudowany, czasami wręcz do przesady.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

134

Odp: Początkujący

Cześć

Chciał bym zacząć grać w pokemony.
Mam z kim grać w domu więc najchętniej kupił bym dwie gotowe talie na początek lub dualDeck jeżeli jest coś takiego.
Opłaca się takie rozwiązanie?
Gdzie kupować, allegro czy jest jakiś dobry sklep?
Jakie karty kupić - chodzi mi o serie (widziałem na allegro bardzo tanie talie z serii diamond i pearl - warto czy może tymi kartami już się nie gra w turniejach)?

Na pewno dołączę się do grupy która jest we Wrocławskim feniksie ale chciał bym sam się nauczyć najpierw zasad.

135

Odp: Początkujący

xtomashx napisał/a:

Witam, jestem świeżym graczem Pokemon. Kiedyś trochę grałem w ptcgo jednak teraz dostałem pierwszą fizyczną talię. Mikołaj przyniósł mi theme deck Night Striker. Fajnie się gra jednak brakuje mi czegoś. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć co w miarę niskim kosztem wymienić?

Hej smile Niestety talie tematyczne nie są zbyt dobrymi taliami, zbyt mało kart trenerskich, sporo losowych pokemonów i jak to nazywam "pustych ewolucji", nadmiar energii... Ale z racji, że sporo grałem tą talią online może uda mi się Tobie doradzić jak usprawnić talię smile

- Wyrzuć Inkaye,
- Wyrzuć mroczną energię,
- Dodaj więcej kart trenerskich - Float Stone dla wyzerowania kosztu wycofania, Lysandre to zaciągania pokemonów przeciwnika, Sycamore/N/Shauna/Birch do doboru kart, VS Seeker do ponownego sięgania po karty typu Supporter, Ultra Balle to wyciągania odpowiednich pokemonów -> Karty te znajdziesz w taliach Battle Arena Keldeo vs Rayquaza. Jak masz możliwość to myślę, że warto kupić. Jeżeli nie to te karty (z wyłączeniem VS Seekera) nie powinnny być drogie,
- Wyrzuć 1 Professor's Letter, możesz wyrzucić nawet 2
- Reserve Ticket też możesz wyrzucić
- Jak będziesz miał wyżej wspomniane karty trenerskie do doboru kart możesz wyrzucić Tierno

Odnośnie pokemonów:

- Głównym rozgrywającym talii jest Noivern. Zależy jak Ci się nim gra ale uważam, że nie jest to fantastyczna karta. 100 punktów życia, zadaje 120 obrażeń ale musi wyrzucić kartę energii. W dodatku potrzebuje i mrocznej i psychicznej energii. Jak faktycznie dobrze Ci się nim gra to mógłbyś dograć 4 karty Double Dragon Energy albo pokombinować z Flareonem dzięki któremu Noivern będzie mógł używać ataku "za darmo" z użyciem karty Burning Energy

- Ursaring - mój ulubiony pokemon z tej talii smile Mógłbyś dograć 4 karty Double Colorless Energy (która przyda Ci się też do innych pokemonów) i zadawać średnio 120 punktów obrażeń za 2 karty smile

- Gastly/Gengar/Haunter - fajne karty ale żeby się jakoś specjalnie przydały to musiałbyś jakoś nanieść na przeciwnika 3 znaczniki obrażeń, myślę, że mógłbyś usunąć duchy z tej talii.

- Zorua/Zoroark - Zoroark atakuje również tak jak Ursaring za kartę Double Colorless Energy (DCE), można zostawić smile

- Kirlia/Ralts - pusta ewolucja, Gallade atakuje tak jak wyżej, do tego ma fajną umiejętność pozwalającą poustawiać 5 następnych kart w talii w dowolnej kolejności.

- Misdreavus - pusta ewolucja, Mismagius atakuje za 1 kartę psychiczną i 1 kartę DCE na 60 punktów obrażeń + przeciwnik jest oszołomiony

- Wobbuffet - wyrzuciłbym, jest lepsza karta tego pokemona.

- Cresselia - tu by się też przydała karta DCE no i jakiś stadion dla darmowego wycofywania


Jakbyś zdecydował się na zakup Battle Areny Keldeo vs Rayquaza to z ciekawych pokemonów byłby tak Octillery - po dociąg kart czy Raichu - również atakujący za DCE


rubesom napisał/a:

Cześć

Chciał bym zacząć grać w pokemony.
Mam z kim grać w domu więc najchętniej kupił bym dwie gotowe talie na początek lub dualDeck jeżeli jest coś takiego.
Opłaca się takie rozwiązanie?
Gdzie kupować, allegro czy jest jakiś dobry sklep?
Jakie karty kupić - chodzi mi o serie (widziałem na allegro bardzo tanie talie z serii diamond i pearl - warto czy może tymi kartami już się nie gra w turniejach)?

Na pewno dołączę się do grupy która jest we Wrocławskim feniksie ale chciał bym sam się nauczyć najpierw zasad.


Hej smile Tak jak wyżej wspomniałem jeżeli masz możliwość zaopatrz się w karty Battle Arena Keldeo vs Rayquaza. W przeciwieństwie do talii tematycznych tutaj jest sporo przydatnych kart trenerskich, nie ma "pustych ewolucji" no i każdy pokemon ma jakieś zadanie dla strategii w tej talii.

Kartami z serii Diament Perła nie można grać turniejowo, tak samo nie wszystkimi kartami z wspomnianego przeze mnie zestawu można grać turniejowo (ale sporo kart nadal jest legalnych turniejowo smile)

Podziękowali za posta: arturomod

136

Odp: Początkujący

Przykładowo, można mieć w jednej talii 4 karty w o nazwie Snorlax (bez względu na ich set) 4 o nazwie Snorlax GX, 4 Rocket's Snorlax ex TRR i 4 Rocket's Snorlax GH na raz, o ile format rozgrywki na to pozwala. Każda z nich nazywa się inaczej więc ograniczenia nie działają.

Obecnie z tym mam problem. Czy mogę mieć w decku 4 Magikarp BSH i 4 Magikarp EVO w nowym formacie BKT-on? wdeług PTCGo nie mogę sobie na to pozwolić:/

Pozdr. Dejvi

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

137

Odp: Początkujący

Dawid111.2002 napisał/a:

Przykładowo, można mieć w jednej talii 4 karty w o nazwie Snorlax (bez względu na ich set) 4 o nazwie Snorlax GX, 4 Rocket's Snorlax ex TRR i 4 Rocket's Snorlax GH na raz, o ile format rozgrywki na to pozwala. Każda z nich nazywa się inaczej więc ograniczenia nie działają.

Obecnie z tym mam problem. Czy mogę mieć w decku 4 Magikarp BSH i 4 Magikarp EVO w nowym formacie BKT-on? wdeług PTCGo nie mogę sobie na to pozwolić:/

Pozdr. Dejvi

Nie, nie możesz mieć w talii więcej niż 4 kart o takiej samej nazwie.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

138

Odp: Początkujący

Czy warto kupić Battle Arena Decks: Black Kyurem vs White Kyurem? Chcielibyśmy z dziewczyną zacząć grać w karciankę, najpierw razem a potem może i wyjść na jakieś spotkania, czy da się z tego potem złożyć sensowne talie? Jak długo karty z tego zestawu będą w rotacji?

139

Odp: Początkujący

Sousuke napisał/a:

Czy warto kupić Battle Arena Decks: Black Kyurem vs White Kyurem? Chcielibyśmy z dziewczyną zacząć grać w karciankę, najpierw razem a potem może i wyjść na jakieś spotkania, czy da się z tego potem złożyć sensowne talie? Jak długo karty z tego zestawu będą w rotacji?

Większość kart z tego Battle Arena Decku już dawno opuściła format Standard. Jeżeli już kupować karty, to obecnie chyba opłaca się tylko kupować na sztuki od ludzi lub ze stron z single'ami.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

140

Odp: Początkujący

Witam,

Jestem graczem MTG i ostatnio czekając na swoje zamówienie przeglądałem karty do pokemon tcg i w sumie pomyślałem aby zacząć smile. Więc parę pytań.
1. Generalnie od czego zacząć, co kupić w co celować?
2. Jest ktoś kto by mi pokazał co i jak? Mieszkam w Warszawie i nie raz bywam w strefie albo w Graalu w blue City smile
3. Czy mając 25 lat nie jestem trochę za stary big_smile? <wiem, że nie ale zawsze warto spytać>
4. Jak ogólnie to hobby stoi cenowo? W sensie czy musze wydawać myliony aby złożyć coś lepszego?
5. Jak scena turniejowa w Warszawie?
6. Opłaca się grać w PTCGO?
Na razie tyle, będę wdzięczny za odpowiedzi jak i wszelakie wskazówki smile

Pozdrawiam,
Velier

141

Odp: Początkujący

Sory, że tak późno, ale to forum jest prawie martwe (pojawiają się tu tylko wyniki turniejów i czasem ktoś aktualizuje Have/Want). Ale odpowiadając na Twoje pytania:
1. Co do rzeczy do kupowania, to praktycznie tylko single'owe karty.
2. To musiałbyś spytać na warszawskiej grupie na FB (jeżeli się nie mylę, to ta: https://www.facebook.com/groups/763469077131244/)
3. Nie.
4. Jest tańsze od MTG, dokładnych cen Ci nie podam, ale ceny kart są dosyć niskie.
5. Z tego co mi wiadomo ma się nienajgorzej, ale głowy nie dam, więc patrz pkt. 2
6. Na pewno opłaca się tam uczyć grać. Co do tego, czy opłaca się ogólnie grać w PTCGO, to niestety nie pomogę.

A z porad, to jeszcze mogę podać przydatne grupy:
https://www.facebook.com/groups/PokemonTCGPolska/ - grupa ogólna
https://www.facebook.com/groups/489436494584963/ - grupa handlowa

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

Podziękowali za posta: Kars, arturomod