1 (edytowany przez adriank1 2015-10-05 16:34:50)

Temat: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

http://event.amigo-spiele.de/2015/10/02 … more-28465

Najbliżej są Lipsk i Wiedeń. Lipsk wypada w moje urodziny, więc może być bardzo różnie, za to Wiedeń tydzień później - jak najbardziej.

Gdyby ktoś chciał się wybrać - wybrałem PolskiBus o 23:00 w sobotę 21'go listopada z Katowic i powrót bodaj o 22:15 w niedzielę 22'go. Powinno wystarczyć, start regionalsów o 11:00.

Turniej w zasadzie w samym centrum zachodniego Wiednia, dobry dojazd z Dworca Głównego dwoma liniami metra z elegancką przesiadką.

Wpisowe tradycyjnie 10 euro co obejmuje dwa boosterki z najnowszego dodatku i promkę. Teraz myśl człowieku czy chodzi o niemiecki, czy angielski dodatek smile

Format expanded ALBO xy-on. Napisze jak tylko się dowiem, bo w każdym przypadku decyduje organizator.

Jeśli Praga ani Bratysława nie rzucą w ciągu 2-3 tygodni jakichś sensownych terminów (np. 21 listopada w Bratysławie i 22 listopada w oddalonym o 70 kilometrów Wiedniu) to może nawet zacznę zbierać ekipę na auto. Anulowanie biletu kosztuje parę złotych.

Jeśli komuś po drodze - enjoy.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

2

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Od razu wstępnie sie pisze, najchętniej gdyby było auto. Swoje moge wziąć jeśli byłby ktoś chętny z Warszawy, ew moge zabrać kogoś z Katowic/Wrocławia po drodze. Jak nikt ode mnie nie wyrazi chęci, to najchętniej tez bym jechał
autem, tylko nie swoim smile Czekam na odzew innych graczy wink

3

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Też się wstępnie piszę - też hipotetycznie mógłbym jechać autem, ale Micra na tak długą drogę to średni komfort big_smile Także jechałbym albo PolskimBusem, albo chętnie dosiądę się do kogoś.

4

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Jechałbym, najchętniej samochodem z kimś.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

5

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Gdybym zebrał ludzi do auta (zakładam że na jeden wypad dałoby się auto załatwić) i w Katowicach / u mnie zrobiłby się punkt przesiadkowy to nie ukrywam, że byłoby to lepsze rozwiązanie od autobusu - jedziemy rano a nie w nocy poprzedniego dnia i wracamy od razu.

Dla zaufanych ludzi nawet z noclegiem wieczór przed. Poczekam jeszcze tydzień-dwa i zobaczę jak się ułoży reszta smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

6

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Ja się też poważnie zastanawiam, wariant z autem byłby wręcz bardzo zachęcający, bo jeśli wierzyć stronie, bezpośrednio z Wrocławia PolskieBusy do Wiednia nie jeżdżą sad. W sensie: w takim wariancie w sumie można mnie liczyć, bez to może zależeć, jak wyglądałaby frekwencja wśród busowiczów (bo samemu jechać taki kawałek to jednak nie tak fajnie).

7

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Więc czy wybiera się ktoś do Wiednia? Jeżeli byłoby nas więcej, sensowne by było zorganizowanie auta, chociaż widzę że bilety do Wiednia np. z Częstochowy są bardzo tanie (30zł w jedną i 45zł w drugą).

8

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Jak ktoś przestawi jakaś konkretna propozycje, poważnie ja rozważę. W sumie bym cos zagrał na poziomie turniejowym.

9

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

U mnie nic się nie zmieniło - wybieram się. Jeśli będzie można się dosiąść po drodze to samochodem, w przeciwnym wypadku - autobusem.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

10

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Czy orientuje się ktoś, do której godziny mogą trwać regionalsy w Wiedniu (zaczynają się o 11), razem z topkami?

I czy o 11 rozpoczyna się turniej, czy zapisy?

11

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

https://www.pokemon.com/us/play-pokemon … 11-000262/

Tu szczegóły na temat eventu.

Liczyłbym ludzi na sześć rund BO3 + top 8, rundy po godzinie więc obstawiałbym koniec ok. 21-22.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, szymon.przybyl

12

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Nie ma na pokemon.com informacji na temat wpisowego, ktoś coś wie?

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

13

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Według tej stronki 10 euro:
http://event.amigo-spiele.de/2015/10/02 … more-28465

Podziękowali za posta: Piterr

14

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

W tej cenie wejściówka na turniej, promka i dwa boosterki (wydaje mi się, że to już będzie niemiecki breakthrough, więc nie jest źle).

W Berlinie rok temu dołożyli do tego jeszcz elegancki, metalowy deckbox, ale nie wiem, czy na mniejsze regio będą takie cuda smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Piterr

15

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Drobne info od organizatora turnieju w Wiedniu - nie będzie przerwy na lunch, więc będzie można się posiłkować jedynie pomiędzy rundami.

16

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

To z doświadczenia: radzę zrobić sobie kanapki. Przerwy między rundami jeśli się wykorzystało prawie cały czas rundy to za mało żeby nawet iść do pobliskiego sklepu.

Podziękowali za posta: szymon.przybyl

17 (edytowany przez adriank1 2015-11-23 17:53:27)

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Cóż,

Organizacja fatalna - pół godziny stania pod sklepem który miał być już otwarty, godzinna obsuwa, brak obiecanych promek, warunki jak na targu (najbardziej darł się tournament organizer który stał nam nad głowami smile), mały turniej yu-gi-oh podbierał nam stoły oznaczone jako nasze, pół turnieju gra na nowych Float Stonach z BT bo 'sędziemu to nie przeszkadza', bo3 50 minut było tak naprawdę godzinne,  bo sędzia pytany po 55 minutach kiedy terminacja odpowiada 'a nie wiem, za około 5 minut, tak myślę' (straciliśmy przez to sporo ważnych remisów), a zegar do terminacji w końcu był włączony... ale dla tego małego turnieju Yu-Gi-Oh.

Tabela po swissie jeśli ktoś ma fejsbuka:
https://www.facebook.com/PokemonTCGAust … mp;theater

Na pocieszenie - brawo Piterr! Dwa top 8 jednego weekendu, jeszcze jedno i możesz zbierać hajs na lot do USA ;p

Brawo również Szymon i Bulbinek - nieźle, jak na pierwszy poważny weekend grania (13 i 14 miejsce?)

Ja 17, Inu niestety nie widać na tabeli. startowało 35 zawodników.

Ja 3/3, przegrałem z triumfatorem turnieju, w każdej grze brakowało mi Life Dew  - kto by pomyślał, że tak niszowy ace spec będzie tak trudno dostępny u nas i nie tylko ;p

Tak czy siak, wieczna groźba lysandra na shaymina którego nie da się 'podeprzeć' tym magicznym ace specem mocno paraliżuje grę. Ogólnie polecam kartę do expanded wszędzie, gdzie comp search nie jest aż tak potrzebny smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

18

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

adriank1 napisał/a:

pół turnieju gra na nowych Float Stonach z BT bo 'sędziemu to nie przeszkadza'

O ile reszta rzeczy, które opisałeś woła o pomstę do nieba to akurat to nie miało prawa przeszkadzać sędziemu: reprinty kart, które są już w formacie nie są objęte karencją.

19

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

W sumie dobrze wiedzieć smile dzięki za informację na przyszlość.


Zwyciężył Simone Zuchelli w finale mirrorze Vespiquenów (czwarte z rzędu austro-niemieckie wygrane przez tę talię), w pierwszej rundzie ograłem go w G1, w G2 równie łatwo zwyciężył on, a w trzeciej grze zdobył istotną przewagę z powodu konieczności zrzucenia moich 2 VS Seekerów - a w Vespiquenach boli to bardzo. Oparł całą grę na Flareonach i podwójnym Blacksmithu (genialny pomysł) więc N'owałem go co turę na 4, 3 i 2 karty... ale z każdego N'a dobierał DCE lub VS seekera na blacksmitha, po czym przyszło uznać jego wyższość.

Oczywiście przekazałem informacje... Piterrowi, który trafił na niego w ćwierćfinale. I tak - jedna gra łatwo dla Piterra, druga dla Simone... trzecią zaczyna Simone... i dobrał sześć mulliganów. Piterr walczył jednak dzielnie, wystawił trzy zubaty więc stworzył szybką presję, Simone wyprowadził mecz na dwa prizy do końca, Piterr N'uje na dwa i... zgadnijcie co? DCE, basic do wystawienia, Shaymin EX z topa na 6 kart, VS Seeker i Lysandre na Shaymina.  Jedyna kombinacja do zwycięstwa.

Półfinał Simone grał z Lucą Schustarem, wicemistrzem Austrii (Landobat). Pierwsza dla Simone, druga dla Luki, w trzeciej zaczyna Simone ale ma problemy z presją Crobatów... Przegrywa już 3-1 w nagrodach do wzięcia, ma Flareona obitego na 20 HP left więc Golbat załatwia sprawę... Simone gra N'a na jedną, Luca dobiera Crobata i Zubata (na stole same zubaty) a Simone trafia jeszcze Lysandre więc gra się kończy.

Inni półfinaliści: drugi vespiquen oraz tyrantrum/metal. Solidne decki. W ćwiartkach widziałem jeszcze speed quazę i manectric/bata Piterra, a reszty nie pamiętam.


Kiedy robiłem notatki na ten turniej z amerykańskich natsów 'jak grać vespiquenem' po pewnych próbach zapisałem w sumie tylko jedno zdanie - 'miej szczęście. DUŻO'. Nie wycofuję się z tego ani trochę smile Przegrałem dwa mirrory mimo wygranego coin flipa, bo w pierwszym w decydującej grze zrzuciłem 2 VS Seekery, a w drugim 3. Może trzeba było wrzucić innego supportera zamiast hex maniaca - ale kto mógł przewidzieć, żę na turnieju na którym Archeops wszystko by pozamiatał, nie było żadnego takiego?

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Piterr

20

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Na arena cupie w Niemczech 84 osoby w mastersach, w tym naliczyłem 11 Polaków 4 z Wrocławia, 4 z Krakowa, 2 z Łodzi i 1 ze Śląska.

Powodzenia smile Niech wam idzie jak najlepiej

21

Odp: Listopad-Grudzień - Regionalsy Niemcy/Austria (prawdopodobnie BWon)

Powodzenia panowie i samych najlepszych kart w wygranych boosterach big_smile Liczymy na was wink

Greninja & Dewott