1 (edytowany przez Bidulek 2015-11-14 01:48:14)

Temat: Machamp/Ariados/Bronzong

Pokémony [15]:
3x Machamp EX AOR
1x Lucario EX FFI
1x Hawlucha FFI
2-2 Ariados AOR
2-2 Bronzong PHF (podstawka z BRT)
2x Smeargle BRT

Trainery [33]:
1x Bridgette BRT
4x Sycamore PHF
1x AZ PHF
2x Korrina FFI
2x Lysandre FLF

4x VS Seeker PHF
3x Battle Compressor PHF
3x Level Ball AOR
1x Heavy Ball BRT
1x Ultra Ball FLF
1x Switch BC
1x Enhanced Hammer PHF
1x Super Rod BRT
2x Float Stone
2x Muscle Band

3x Sky Field ROS
1x Faded Town AOR

Energie [12]:
4x Strong
4x Fighting
4x Metal


Pomysł decku zaczerpnięty z deck listy ze strony thecharizardlounge (którą zostawił Kakel na sb, dzięki wink ). Jak najszybciej na ławce muszą pojawić się 2 Bronzongi by naładować Machampa. Za pomocą compressorów discardujemy metalowe i walczące energie po czym metalowymi energiami za pomocą abi Bronzonga ładujemy Machampa. Gdy będzie on miał wystarczającą ilość energii wystawiamy go ba aktywa i kładziemy na bench 2 Smeargle, które swoim abi zmienią energie metalowe na walczące. Machamp może być naładowany już w 2 turze przy dobrym rozstawie. Problemem okazuje się być stadion, bo jeżeli chcemy atakować naładowanym Machampem to na benchu muszą znajdować się minimum 4 pokemony (2 Bronzongi, 1 Smeargle i 1 Ariados), dlatego do talii wziąłem 3 Sky Fieldy i jeden Faded Town na Mega, których czasem nie może zabić Machamp.
Porady i ulepszenia miło widziane. Rozważam wstawienie dodatkowej Bridgette, tylko nie wiem za bardzo za co i obawiam się meczy przeciwko Regice'om, których załatwić będzie mógł jedynie Bronzong, jeśli zaatakują hmm Co wiąże się z jego ładowaniem.
I co najważniejsze, w secie z Gyaradosem wyjdzie tool który daje +40 HP i +10 do ataku basicom big_smile

Greninja & Dewott

2

Odp: Machamp/Ariados/Bronzong

Fajnie że za 3 miesiące wyjdzie fajny Tool do tej talii ale czemu na chwilę obecną w talii brak jakichkolwiek Tooli?  Żadnych Muscle Bandów/Focus Sashów/Heavy Bootsów (to ostatnie jest wręcz stworzone do komba z pierwszym atakiem Machampa EX)? Proponuję potestować któreś z nich w miejsce kart takich jak: jeden Compressor, jedno spośród Lucario/Hawlucha, jeden Smeargle. Do tego poszukałbym miejsca na Shayminy/więcej dobierajek typu Birch czy Shauna. 4 Sycamory i 2 Korriny to za mało.

3

Odp: Machamp/Ariados/Bronzong

Ojej pominąłem 4 toole z talii.
2x Float Stone
2x Muscle Band

Heavy boots jest bardzo ciekawym toolem dla Machampa. Tylko nie wiem za bardzo za jaką kartę ma się znaleźć w talii...
Supportów dobierających jest faktycznie mało. Tylko również nam problem za co je powstawiać.

Greninja & Dewott

4

Odp: Machamp/Ariados/Bronzong

Zmiany, jakie zaszły:
-Ultra Ball FLF
-Hawlucha FFI
-Battle Compressor PHF
-Switch BC
-Fighting Energy

+Giovanni Scheme BRT
+Float Stone BRT
+2 Shauny PHF
+Aegieslash EX PHF (do blokowania poków z specjalkami, w razie problemów powrócić AZ)

Greninja & Dewott