1 (edytowany przez Matilol 2013-04-16 23:26:31)

Temat: Karta Dnia 16.04.2013

O to jedna z ciekawszych kart jaką znajdziemy w najnowszym secie, o ile nie najciekawsza. Przedstawiam Wam Float Stone
Float Stone PLF
Zmieniłem skan na angielski. ~ Kakel

Działanie:
Ten mały pokemon tool jest właściwie niczym innym niż Dark Cloak Darkrai EX DEX, tylko że jest zacny dodatek. Nie potrzebujemy darkness energii. Obniża on całkowicie koszt retreatu danego pokemona do 0. Czy to nie świetne? Dzięki niej możemy wycofać scatcherowanego czołga bez zbytniego problemu, skontrować takie karty jak Vanilluxe NXD czy Garbodor (Plasma) PS-2, lub po prostu podmienić pokemona nie marnując energii.

Komba:
1)Skyla BC + Switch BW - Często zagranie Skyli na Float Stona może odwrócić los rozgrywki, gdy zwykły Switch nie wystarcza. Chodzi tutaj o sytuacje kiedy mamy na sobie jakieś SC typu paraliż czy sleep i sama zmiana aktywa na innego nie daje nam upragnionego efektu. A tak dodajemy toola do jednego z pokemonów na benchu i mamy fajną ochronę przed różnego rodzaju specjalnymi kondycjami wraz ze Switchem
2)Garbodor DGE - Tutaj sprawa przestaje być śmieszna. Częstym problemem decków na Garbodorach jest to, że przeciwnik może catcherować i próbować przetrwać turę z nim na aktywie z powodu braku w danej chwili Switchy. Tutaj z pomocą przychodzi Nam właśnie Karta Dnia, która zachowuje lock abilitek, jak i daje darmowy retreat. Czego chcieć więcej? smile
3)Keldeo EX BC - Moim zdaniem najlepsze połączenie. Wtechowany Keldeo zaczyna mieć większy sens z Float Stonem z tego powodu, że w takiej konfiguracji tylko wcześniej wymieniony Garbodor jest nam straszny. Kombinacja tych 2 kart znajdzie miejsce w kilku taliach.

Przydatność w taliach:
- Warianty Darkaia - nieprzydatny ze względu na Dark Cloak. Keldeo może z łatwością otrzymać jedną energię i zapewniać to samo co Nasz Tool.
- RayBoxy - Raczej nieprzydatny, bo tam Skyarrow Bridge NXD odwala czarną robotę. Chociaż przy panoszących się LaserBankach zbijających Nasze mosty może ktoś się zdecyduje na kamyczek? smile
- Warianty Klinklanga - pełna przydatność. Podpięcie toola pod Klinklang (Plasma) PS często może ratować przed irytującymi Sableyami, które powtarzają w kółko motyw Hypnotoxic+Catcher, próbując powolnie go zabić. Dodatkowo Keldeo EX nie potrzebuje już aż tak Darkraia w wersji kolorowej.
- Keldeo/Blastoise - ciekawa propozycja, ale raczej niezbyt konieczna. Ze względu na mase kart typu Energy Retrieval BW talia ta może sobie pozwolić na retreaty o abilitce main attackera nie wspominając.
- BigBasics - Zacna inicjatywa, ale da radę objechać bez nich. Attackery bijący za 1,2 energie nie potrzebują się ratować przed stallem. Resztę załatwią Switche
- Garbodory - jw w przypadku kombosów.
- Inne decki - jeżeli masz coś grubego jak Terrakion NV czy Snorlax (Plasma) PS możesz przetestować sztukę lub dwie, zawsze lepiej mieć niż nie mieć smile.

Podsumowanie:
Karta z potencjałem, daje całkiem sporo bez specjalnych drawbacków. Switche szybko się kończą, więc dobrze jest mieć darmowego retreatera który pozwala przetrwać Catcher Stall w late gamie czy po prostu wycofać szafę na samym starcie. Przydatna w praktycznie każdym etapie gry więc moja ocena wynosi 8/10, pozdrawiam wink.

"Clear voice, good jokes."

2

Odp: Karta Dnia 16.04.2013

Nie wiem jak u was, ale u nas nie wolno się wycofywać jak się ma asleepa wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

3

Odp: Karta Dnia 16.04.2013

Qzin napisał/a:

Nie wiem jak u was, ale u nas nie wolno się wycofywać jak się ma asleepa wink.

Na aktywie mamy attackera z 3 energiami który śpi lub cośtam. Na ławce nie ma nic z darmowym retreatem. W takim wypadku sam Switch nie daje nam upragnionego efektu w postaci powrotu danego poka na aktyw. Za to możemy podłożyć Float Stone do czegoś na ławce i wykonać retreat aby umożliwić kolejny atak.

"Clear voice, good jokes."

4

Odp: Karta Dnia 16.04.2013

E tam, tak to każdy umi ;D.

Karta wg mnie solidna, ale tylko do Garbodorów i niektórych konceptów Flygonów. Zamiast używać Darkrai Ex i 6 darknessek można wrzucić 4 Float stony i oszczędzić 4 miejsca. Niemniej karta tak sytuacyjna, że trudno mi powiedzieć co z nią będzie.


Zwłaszcza że kiedyś czytałem spoiler, że działa na jedno wycofanie się, ale mam nadzieję, że ta obecna wersja jest finalna.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

5

Odp: Karta Dnia 16.04.2013

Ja widzę ogromy potencjał tej karty w połączeniu z KeldeoEX w BigBasicach gdzie HTLe na LandorusieEX bolą najbardziej jeśli nie uda się nam dokopać do switcha. Nie będę ukrywał, że z niecierpliwością czekam na tą kartę.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

6

Odp: Karta Dnia 16.04.2013

Float Stone z pewnością znajdzie miejsce w wielu taliach, szczególnie opartych na Keldeo EX. Ja jako oportunista z pewnością będę szukał zagrożeń - jak wielką różnicę zrobi Float Stone zamiast Switcha w złapanym na aktywnej pozycji Keldeo EX naprzeciw Snorlaxa albo trafionego HTL'a? Czy ewentualne profity będą to rekompensować?

Meta pokaże, ale z pewnością każdy rozważy 1 Float Stone zamiast Escape Rope/Switcha  smile

7

Odp: Karta Dnia 16.04.2013

Zacny tool, faktycznie. Ale czy aż taka rewelacja? Osobiście widzę go głównie jako pewną rewolucję w KeldeoBlaście i wariant ratunku w Bi gBasics. W Garbodorach jednak lepiej sprawdzają się Rescue Scarfy, a i nie zawsze znajdzie się miejsce na Float Stone'a wśród Landorusów.

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?