Temat: [cotd] Karta Dnia 24.06.15 - Bunnelby

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/558ae84ad37fd/PCL_121.jpg
Bunnelby PCL-2
Na forum zastój to skrobnę coś w temacie karty dnia a co!

Zacznijmy od tego, iż będę opisywał przydatność tej karty w formacie XY-on, ale nawiąże tez do kart które już są poza formatem a były częścią dawniejszej mety.

Po zbanowaniu Lysandre's Trump Card PFO możliwości przywrócenia kart z discarda do decku zostały bardzo ograniczone. Bezkarne discardowanie "kart, które teraz mi są niepotrzebne ale potem przywrócę je sobie do decku Trumpem" poszło w niepamięć i trzeba teraz rozsądnie dysponować zasobami.
Widząc pierwszy raz tę kartę pomyślałem sobie... "eee syf"... Ale ostatnio przeglądając sobie karty, które są w XY-on zatrzymałem się na niej na dłużej i pomyślałem... "Tris Ty stary **** przecież to prawie Sableye DEX, mniejszy, słabszy, głupszy i brzydszy ale prawie Sableye.

Oczywiście Rototliller'owi wiele brakuje do Junk Hunt'a ale ten atak ma tez swoje mocne strony. Ale po kolei. wink


Bunnelby to Basic, wiec problemów z jego wystawieniem nie ma (chyba, że natury moralnej), posiada 60HP szału nie ma ale to nie tank, żeby nam kupił turę, może dwie. Ma spełnić swoje zadanie i pójść w piach, bo niestety ma 2 retreat'u.
Weakness na walkę, z walczących decków to chyba ostał się Primal Groudon EX PCL i Medicham PCL-2 ale po co rozpatrywać weakness skoro, Bunnelby z 60HP każdy deck jest w stanie zdjąć "NA HITA" jak to mawiał klasyk. smile

Siłą króliczka jest AT omega Barrage, pozwalający nam na 2 następujące po sobie ataki w jednej turze. Jest AT to teraz ataki...

Burrow: z jednej dowolnej energii w połączeniu z AT zrzucamy do discarda 2 karty z góry talii przeciwnika, ujdzie... ale póki co XY-on nie oferuje nam kart do decku który mógłby "zeżreć" talię przeciwnika... chociaż w połączeniu z Ninjask ROS zrzucamy już 3 karty w turze, dodajmy Trick Shovel FLF i mamy już 4.


Rototiller: i znowu, z jednej dowolnej energii mamy atak z ciekawym efektem. Wspominałem na wstępie, że doszukałem się kilku podobieństw z Sableyem DEX. Sableye miał 70HP i co ważne retreat za jedną energię, a za jedną darknesową dobierał z discarda 2 itemki do ręki, coś pięknego smile Rototiller za dowolną energię w połączeniu z AT wtasowuje z discrada do decku 2 dowolne karty. Efekt ataku jest znacznie słabszy ale dzięki temu, że królik nie potrzebuje specyficznej energii może on znaleźć zastosowanie w dowolnym decku.


Bunnelby posiada także ewolucję, Dickersby (wiem... słaby suchar) ale jedna z 3 obecnie dostępnych nam ewolucji królika, może ale nie musi przykuć uwagę smile Mianowicie Diggersby XY ale zaraz czy ja już gdzieś nie widziałem ataku Pick Up? Przecież to Junk Hunt za 2 dowolne energie. Tak Double Colorless Energy PFO jest w XY-on, co w niektorych sytuacjach może czynić Pick Up atakiem za jedną energię.


Nie ma już Lysandre's Trump Card PFO ale w XY-on wciąż mamy kilka niepokemonowych przywracarek z discarda: Pal Pad FLF, Revive ROS, Max Revive XY, VS Seeker ROS, Energy Retrieval PCL ale żadna z nich nie wraca itemków.


Kilka słów na koniec smile

W XY-on za sprawą Shaymin EX ROS i supporterków nie jest trudno o dociąg. Czy Bunnelby i wtasowanie dowolnych 2 kart z discarda do decku za cenę prajza to "fair deal"? Czy w XY-on można pozwolić sobie na nie zebranie prajza w turze kosztem przywrócenia zasobów w decku? Czy nie fajnie mieć ponownie dostęp do 2 MEGA Turbo? smile



Nie będę tej karty oceniał w skali 10 stopniowej, ocenę pozostawiam wam i zapraszam do dyskusji.
Dzięki za uwagę smile

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

Podziękowali za posta: keeshii, adriank1

2

Odp: [cotd] Karta Dnia 24.06.15 - Bunnelby

Jest jeden istotny plus wtasowywania kart do decku a nie brania do ręki: NIE DOSTANIESZ W TWARZ GHETSISEM.

Dziękuję, polecam się big_smile

A tak serio, to możliwość wtasowania do talii specjalnych energii: Double Dragon, Rainbow albo Double Colorless jest szczególnie urocza, szczególnie po stracie Trump Carda, którego szczerze nienawidziłem i cieszę się z jego wypadnięcia smile

W obliczu przedrukowywania kart które pozwolą po rotacji wskrzesić deck na Flareonie plazma, odzyskiwanie zagubionych DCE może być jeszcze ważniejsze. Można też zajechać przeciwnika który trochę przesadził z dociągiem, np. po colressie na 16.

Podsumowując, w formacie XY-on jeden bunnelby z pewnością znajdzie się w mojej talii, która będzie miała czas na atakowanie nim smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer