1 (edytowany przez velfa 2015-02-08 19:29:25)

Temat: Eeveelucje

Crap w większości tu polecam jak coś w jednym z niższych postów.

+ pokaż spoiler

Mam bardzo dużo, często sprzecznych ze pomysłów na tą talię:

4 Eevee (? Eevee PLF-2/ ? Eevee FFI)
3 Leafeon (Plasma) PLF
3 Flareon (Plasma) PLF
1-2 Espeon (Plasma) PLF
1-2 Glaceon (Plasma) PLF
1 Vaporeon (Plasma) PLF
1 Jolteon (Plasma) PLF/ 2 Jolteon P_BW
? Sylveon FFI
1-3 Landorus FFI/2 Stunfisk LT
2 Deoxys EX (Plasma) P_BW
1 Dedenne FFI
? Tropius PLB
Trainer:
3-4 Professor Juniper DEX/Professor Sycamore XY
4 Professor's Letter XY
3 Team Plasma Ball (Plasma) PLF
4 Ultra Ball FLF
2 Shauna XY
4 N P_BW
4 Colress PS
2 Colress Machine PS
3 Silver Bangle PLB
3 Muscle Band XY
1Float Stone PLF
3 Robo Substitute (Team Flare Gear) PFO
1 Battle Compressor (Team Flare Gear) PFO
2 Sacred Ash FLF
3 Evosoda XY
2 Pokemon Fan Club FLF
1 Lysandre

STADION:
3 Frozen City (Plasma) PLF/Training Center FFI/Virbank City Gym PS
Energie:
4 Grass
4 Water
4 Lighting
3 Psychic
2 Fairy
2 Rainbow
4 Plasma
4 DCE

Eevee "Plasma"
+Więcej HP
+Niewrażliwość na kombo Seimitoad pod względem ewolucji
-zN'owanie ewolucji która jest w ręce z ataku

Eevee"Sui"
+ewolucja już w zerowej turze
+kontra na Pyroary i żaby, jeśli masz energię
-wrażliwość na Garbodora(bo Ability)
-mniej HP

Jolteon"Plasma"
+zatrzymanie EX'ów
-istnieją Switche...

Jolteon "Electrigun"
+zabicie na miejscu małego Yveltala jeśli ma się Muscle Banda (lub bez jeśli ma chociaż jeden counterek)
+to samo tylko EXowego posiadając Silver Bangle
+ewolucja i atak za jedną energię [L] w tym samym czasie  2 w 1 WOW
+atak colorless
-nie bycie Plasmą pokemonem

Espeon
+Snipowanie Lucario,Garbodora,Mewtwo itd.(a tak się składa że nie ma Trubbishy z 80HP...)
+jeśli przeciwnik wyłożył na stół Dimension Valley PFO to mam free atak i dociąg

Glaceon
+free retreat każdego Plasmowego
+znośny atak z nieflipanym sleepem
-słabość na Garbo

Vaporeon
+"czarny koń" zabija Landorusy EX i Charizardy EX
-atak w pierwszej turze tylko z pomocą Colress Machine

Sylveon
+atak za jedną energię
+fajnie wkurzyć przeciwnika przesuwając energię pod Jirachiego lub Garbodora
-nie Plasma pokemon

Landorus
+ładowanie poków z możliwą ewolucją

Stunfisk
+większy damage niż Landorus

Dedenne
+połączenie Leafeona i Fan Clubu w jednego poka
+tanie ataki

Deoxys
+zwiększa obrażenia...
+nie jest taki zły do ataku...
-zajmuje czasami niepotrzenie miejsce które mogło być na kolejne atakujące poki
-stracenie go kosztuje priza więcej
-zmniejszenie talii do większości plasmowej

Problem stadionowy:
Frozen City
+przeszkadajka dla większości przeciwników
-problem z Eevee wiele wałkowany na Virbank City
-/+mniej do wrzucenia nie-Plasma Poków

Training Center
+więcej naszego HP...
-czasami przeciwnika również

Virbank City
+większe obrażenia przeciwnikowi
-nam pewnie też większe

Jeśli można, to nie dodawajcie więcej rodzajów EX'ów...

2 (edytowany przez Kakel 2014-12-06 18:42:05)

Odp: Eeveelucje

Nie ma rady, trzeba się na coś zdecydować. W tym wypadku widzę dwie możliwości. Albo klasyczne Flareony (czyli zostaje Eevee PF, Flareon, Leafeon, może jeszcze jedna Eeveelucja, walczące Pokemony, do tego jakieś Stage 1 i Battle Compressory), albo idziemy w Plasmę. I tutaj można się popisać kreatywnością. Na pewno zacząłbym od 4 Eevee FFI, kwestia które Eeveelucje grać jest jednak bardziej skomplikowana niż się wydaje. Osobiście poszedłbym w kontrowanie weaknessów. Żeby osiągnąć dobry wynik należy zadać sobie pytanie "czego się spodziewam na turnieju". Jedyny Pokemon, który w sumie ma miejsce z automatu to Leafeon PF. Flareon PF jest na drugim miejscu jako pewniak do zgarnięcia ostatnich dwóch nagród, jednak jeśli nie ma dużo Pokemonów w talii to można nie dojechać do tych 170-180 z pierwszego ataku. Jeśli jednak chce się mieć łatwiej przeciwko metalowi czy trawie, Flareon potrafi wygrać grę niemal w pojedynkę. Jestem fanem Jolteona z Electrigunem, wiec jeśli spodziewałbym się Yveltali na pewno bym go grał. Ale z tego co wiem Konsko coś eksperymentował z Jolteonem PF, więc jak się idzie w Plasmę i ma farta do flipów to może faktycznie jest lepszy. Vaporeon PF jest chyba faktycznie najlepszym wodnym techem, biłby się pewnie o miejsce z Jolteonem. Nie grałbym jednak Sylveona, raz że nic obecnie nie bije po weaknessie (jedyny Pok z weaknessem na Fairy który kiedykolwiek był grany to Druddigon FLF, który po rotacji zupełnie gdzieś znikł), dwa że nie za bardzo widzę co atak może pomóc wskórać. Espeon PF jest średni, no ale jak by nagle było dużo Garbodorów... Glaceona PF bym jednego grał, fajne Ability, jeśli gra się Flareony to można nawet Pyroara uderzyć. I tutaj najważniejsza sprawa: ograniczyłbym się do czterech, max pięciu różnych Eeveelucji (ale żeby w sumie tych kart było nie więcej niż 8, w ostateczności 9), inaczej nie widzę żeby to miało szansę chodzić. Do tego Deoxysy EX. Może Thundurus EX?
Co do trainerów to wypisałaś ich 46, kilka musi chyba wylecieć big_smile . Zacząłbym od czegoś takiego:
4 Juniper
4 N
4 Shauna/Colress
1-2 Lysandre
1-2 Fan Club
1-2 VS Seeker
4-5 piłki
4-5 Toole
2 stadiony (na pewno nie Virbank, Lasery na pewno się nie zmieszczą)
1-2 Professor's Letter (może trzeci jeśli się zmieści, na pewno nie 4)

Z energiami na pewno byłoby najtrudniej. 3-4 DCE (ale tylko jeśli dużą rolę będą miały odgrywać Flareon i Glaceon; może nawet bym sobie darował na rzecz Colress Machine i więcej Plasma Energy?), 2-3 Plasma, reszta to jakiś miks basicowych w zależności od tego co akurat na dany turniej zdecydujesz się grać. Przy czym jeśli jeszcze miałyby dojść fightingowe energie to mogłoby się zrobić kiepsko.

3

Odp: Eeveelucje

Kakel napisał/a:

Ale z tego co wiem Konsko coś eksperymentował z Jolteonem PF, więc jak się idzie w Plasmę i ma farta do flipów to może faktycznie jest lepszy (z Bandem i jednym Deoxysem każdy flip robi 50, wystarczą dwa headsy na obydwa Yveltale).

What? Od kiedy wieloflipowe ataki liczą dodatkowy damage do każdego flipa, zamiast do całego ataku?

~Prawdziwy Shun

4

Odp: Eeveelucje

Nie dodają tongue . Masz rację, napisałem głupotę, za bardzo się starałem, żeby Plasmowy Jolteon był grywalny. big_smile

5

Odp: Eeveelucje

Kakel napisał/a:

Co do trainerów to wypisałaś ich 46, kilka musi chyba wylecieć big_smile

Velfa dzisiaj poszalała - cztery eevee i jeden dedenne w talii to zdecydowanie za mało big_smile Espeon okazał się zaskakująco skuteczny na Mewtwo EX'a, ale wyrzuciłbym go, a energie grałbym głównie rainbow i po jednej basic kolorowej - tj. nie trzymać energii specjalnie do ewoluowania z ability WSZYSTKICH eeveelucji, tylko tych kluczowych.

To na pewno dość trudna talia bo w przeważającej mierze opiera się na weaknessach przeciwników - Leafeon na pewno jest mocny - jak już sama dzisiaj widziałaś! - przeciwko Seismitoadom, jeden Espeon mógłby zostać przeciw mewtwo i garbodorom, jeden glaceon dla ability, jeśli jest dużo yveltali - jolteon, no i flareon zdecydowanie jako główny napastnik (przy okazji obrywa Virizion i Genesect).

Post Kakela jest poprawny i zawiera wiele pożytecznych wskazówek, przeczytaj go dokładnie. Muszę jednak powiedzieć, że przy ograniczonym budżecie dużo lepiej byłoby iść w walkę jako pomocników do ewolucji - Stunfisk, Landorus, Terrakion, Strong Energy, Fighting Stadium, Hawlucha, Focus Sash... W takim przypadku oparcie linii ewolucyjnej Eeveego na Flareonie i Leafeonie byłoby tym bardziej naturalne, bo biją one za energie bezbarwne. Linia pokemonów którą bym widział wyglądałaby mniej więcej tak:

4x Eevee
3x Flareon
2x Leafeon
1x Jolteon
1x Glaceon
1x Dedenne/Emolga

2-3x Stunfisk
2x Landorus
1-2x Terrakion
1x Hawlucha
0-2x Audino BC

Battle Compressory byłyby tutaj oczywiście więcej niż konieczne. No i jasnym jest, że start taką talią byłby raczej wolny - źle znosiłby starcie z rzeczami które szybko wchodzą i zadają obrażenia średniego sortu.

6

Odp: Eeveelucje

Pokemony (17-18)
4x Eevee
3x Flareon
2x Leafeon
1x Dedenne
2-3x Stunfisk (użyłam 1)
2x Landorus (a tu 3)
2x Terrakion
1x Hawlucha (nie miałam)
Energie (8 special+4?basic)
4xDCE
4x Strong Energy
4x Fighting

2(?)x Fighting Stadium

Supportery (16-17)
4 Juniper
4 N
1 Shauna/3 Colress
1 Lysandre
2 Fan Club
1-2 VS Seeker (0)

4x Ultra Ball
? Ball
2x Silver Bangle
2 Professor's Letter
2 Escape Rope
1 Sacred Ash
1 Startling Megaphone
? Korrina


Już przed turniejem wyrzuciłam Jolteona (brak miejsca na energie dla niego)
I po uznałam, że trzeba wyrzucić Glaceona (zawadzał i przydał się tylko raz do wyrzucenia Ultra Ballem
W nawiasach jest tak jak pamiętamy że miałam karty, gdy były w ilościach innych niż podaliście.